Sikorski: Kaczyński urwał się z orbity okołoziemskiej

- Kaczyński urwał się z orbity okołoziemskiej i jest wciągany w emocjonalną czarną dziurę i porusza się w przestrzeni kosmicznej - tak Radosław Sikorski tłumaczył w Radiu Zet wypowiedzi prezesa PiS o serwilizmie Polski w stosunku do Rosji czy przyczynach katastrofy Tu-154. Szef MSZ zdradził, że ambasadorowie Polski otrzymali od Jarosława Kaczyńskiego list informujący, że Anna Fotyga reprezentuje PiS w sprawach zagranicznych.
Jarosław Kaczyński uważa, że Polska to "kondominium rosyjsko-niemieckie". - Trudno mi zgodzić się z tą pogardą. Kaczyński urwał się z orbity okołoziemskiej i jest wciągany w emocjonalną czarną dziurę i porusza się w przestrzeni kosmicznej - mówił Radosław Sikorski w Radiu Zet.

Minister spraw zagranicznych powiedział dziś, że Jarosławowi Kaczyńskiemu współczuje. - On i rodziny innych ofiar mają prawo do żalu i reakcji emocjonalnej. Pytanie, czy Polskę stać na to, by politycy w takim stanie psychicznym przewodzili polskiej opozycji - pytał. Dodał jednak, że nie chce ingerować w wewnętrzne sprawy Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS w wywiadzie dla prawicowego portalu Blogpress mówił o katastrofie prezydenckiego TU-154. Jego zdaniem to dziwne, że były bombowiec, uległ aż takim zniszczeniom po upadku z wysokości 80 metrów. - Ja w odróżnieniu do Jarosława Kaczyńskiego nie jestem ekspertem lotniczym - stwierdził Sikorski, który sam jest pilotem. (Ale "tylko szybowca"). Suchej nitki na wypowiedziach Kaczyńskiego nie zostawili też ludzie związani z lotnictwem.

Ambasadorowie dostali list od prezes PiS w sprawie Fotygi

Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział także, że prezes PiS Jarosław Kaczyński, w piśmie skierowanym prawdopodobnie do wszystkich ambasadorów, poinformował, iż w sprawach zagranicznych PiS będzie reprezentowała Anna Fotyga.

- Wczoraj jeden z ambasadorów europejskich poinformował mnie, że podobno wszyscy ambasadorowie otrzymali pismo od prezesa Kaczyńskiego, że w sprawach zagranicznych jego partię będzie reprezentowała Anna Fotyga. Serdecznie gratuluję mojej poprzedniczce - powiedział Sikorski w Radiu Zet. Fotyga była ministrem spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Podkreślił też, że Fotyga w ostatnich dniach zgodziła się z prezesem Kaczyńskim, że Polska jest "kondominium niemiecko-rosyjskim", tymczasem - jak mówił - wcześniej "chciała to kondominium reprezentować, jako ambasador Polski przy ONZ". - Później przyjęła pracę w instytucji międzynarodowej, o którą to kondominium dla niej zabiegało - przypomniał Sikorski. Fotyga pracowała w Międzynarodowej Organizacji Pracy, w sierpniu podała się do dymisji, by zaprotestować przeciw wypowiedziom prezydenta Bronisława Komorowskiego o Gruzji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Sikorski: Kaczyński urwał się z orbity okołoziemskiej
Zaloguj się
 • 33-daniel

  Oceniono 10 razy 10

  W obecnej dobie najlepszym ekspertem lotniczym jest Maciarewicz i Kaczyński!!!!! Mają wysokie stopnie oficerskie i wylatali w powietrzu po 4000 godzin. HA HA HA !!!!

 • nettan4

  Oceniono 8 razy 8

  Odnosnie grisza14 ; Pan Sikorski ma wiecej kultury , jak Kaczynski w piecie , nie musi udawac dzentelmena , bo nim jest, a Kaczynski zwykly obslimaczony , nie idzie patrzec na niego............

 • pierzeja

  Oceniono 6 razy 6

  Narodzie !!!! wreszcie należy pokazać gdzie jest miejsce tych chorych z nienawiści ludzi !!! to nie są katolicy !!!! to jest sekta rydzyka z siedzibą na Dominkanie !!!!! oni potracili rozum bo sekta zabrała im godność , honor!, upokorzyła ich do dego stopnia a mózgi zamieniła w papkę , opłaca cały czas tych na Krakowskim !!!! czy służby państwowe są tak bezradne !!! gdzieś czytaliśmy że w Krakowie organizują się liczne grupy aby tak jak Krakowskie okupywać Wawel i dokonać wywiezienia z krypty Dzwonów samozwańczych bohaterów !!!do dzieła!!! bo może to nareszcie pozwoli się opamiętać tym szatanom z sekty rydzyka który cały czas karmi ich nienawiścią i narkotykami , alkoholem i innymi używkami !!!

 • stiven55

  Oceniono 5 razy 5

  urwał się z psychola !!! kaczyński to śmierć demokracji to obłąkany idiota!!!!

 • 2zero

  Oceniono 5 razy 5

  Już dosyć współczucia. To ogólnopolskie współczucie wyraźnie pogarsza stan spraw w Polsce. Pora spróbować kolejnego sposobu - LEKCEWAŻENIA.

 • marynica

  Oceniono 3 razy 3

  Kaczyński to wyrób gomułkopodobny!

 • asaofetida

  Oceniono 1 raz 1

  Sikorski to przystojny facet...i nie glupi...nie da sobie w kasze dmuchac takiemu pizdzielcowi.

  Szkoda, ze w Polsce nie ma opozycji z prawdziwego zdarzenai tylko takie pisdzielstwo pelne jadu i nienawisci.

 • marianna_k

  Oceniono 1 raz 1

  aboutblank?
  najarałes sie przeterminowanego ziela? idż i walnij sobie lufe do kompletu i lulu

 • gdsta

  Oceniono 1 raz 1

  najpierw Jaro wystawił warty honorowe przed Belwederem - do wiatru
  teraz najblizsi zaufani wystawia prezesa - i facet odleci
  sam by nie latał z taka predkościa ale wspierany
  może by tak kask załozył?
  czy otoczenie prezesa nie widzi, że robi mu śmiertelna krzywdę? jakieś to nieludzkie w tym PiS wszystko i nie boskie też oczywiście
  ale co się dziwić nienawiść knucie i podejrzliwość zawsze prowadzą do piekła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX