Michałowski: Nie wyobrażam sobie braku zaproszenia dla Kaczyńskiego

PRZEGLĄD PRASY. - Bronisław Komorowski nie został wybrany przez nieporozumienie, ale w demokratycznych wyborach. Jako demokratycznie wybrany prezydent zaprasza Jarosława Kaczyńskiego, członka RBN, na jej posiedzenia - mówi w wywiadzie dla ?Gazety Wyborczej? Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta.
Michałowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewnił, że posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się jeszcze przed listopadowym szczytem NATO. - W tej sprawie kompetentny jest szef BBN gen. Stanisław Koziej - podkreśla szef Kancelarii Prezydenta. Dodaje, że to właśnie Koziej zajmuje się tematyką i ustaleniem terminu posiedzenia.

Michałowski mówi, że Kaczyński, jako członek RBN, zostanie zaproszony na spotkanie Rady. - I jeśli Jarosław Kaczyński na nie przyjdzie, prezydent go powita - dodaje.

Nie będzie rzecznika, raczej "osoba pierwszego kontaktu"

Szef Kancelarii Prezydenta stwierdził w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Wyborczej", że skład Kancelarii postara się skompletować do końca października. - Jeśli zapowiadałem, że skład Kancelarii będzie gotowy w połowie września, to grzeszyłem optymizmem - mówi Michałowski. - Rozważamy liczbę sześciu-siedmiu ministrów i mniej więcej tylu doradców. Obecnie toczą się rozmowy z kandydatami na stanowisko ministra odpowiedzialnego za sprawy prawne. Nie planujemy stanowiska rzecznika prasowego, myśleliśmy raczej o "osobie pierwszego kontaktu". Niewykluczone, że byłaby to kobieta - przyznał szef Kancelarii.

Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Michałowski: Nie wyobrażam sobie braku zaproszenia dla Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • monia-49

  Oceniono 4 razy 4

  JAK TO MOŻLIWE, ŻE KTOŚ KTO BURZY LAD I SPOKÓJ SPOŁECZNY,JEST W R B N .. jakim prawem ktoś tak niezrównoważony ,mający negatywny wpływ na rozwój i dobro KRAJU się tam znajduje !!!.

 • kuchel

  Oceniono 6 razy 4

  Pierwszym punktem tego posiedzenia powinno byc pozbawienie Kaczynskiego czlonkostwa w Radzie. Wlasnie z powodu zagrozenia dla bezpieczenstwa panstwa.

 • janiuniu1954

  0

  Dla Jarka specjalne przywitanie z kaftanem bezpieczeństwa.Ten krasnal zagraża bezpieczeństwu narodowemu

 • venusoid

  0

  No cóż, jak przyjdzie, zostanie powitany. Jak będzie się awanturował zostanie (mam nadzieję) wyprowadzony.

 • paula63-63

  Oceniono 4 razy -4

  jakim prawem? Prawem 8 mln glosujących na niego Polaków

 • nirelle

  Oceniono 4 razy -4

  monia-49 i kuchel
  Głupszych wpisów nie czytałam jak wasze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX