Michałowski: Nie wyobrażam sobie braku zaproszenia dla Kaczyńskiego

PRZEGLĄD PRASY. - Bronisław Komorowski nie został wybrany przez nieporozumienie, ale w demokratycznych wyborach. Jako demokratycznie wybrany prezydent zaprasza Jarosława Kaczyńskiego, członka RBN, na jej posiedzenia - mówi w wywiadzie dla ?Gazety Wyborczej? Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta.
Michałowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewnił, że posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się jeszcze przed listopadowym szczytem NATO. - W tej sprawie kompetentny jest szef BBN gen. Stanisław Koziej - podkreśla szef Kancelarii Prezydenta. Dodaje, że to właśnie Koziej zajmuje się tematyką i ustaleniem terminu posiedzenia.

Michałowski mówi, że Kaczyński, jako członek RBN, zostanie zaproszony na spotkanie Rady. - I jeśli Jarosław Kaczyński na nie przyjdzie, prezydent go powita - dodaje.

Nie będzie rzecznika, raczej "osoba pierwszego kontaktu"

Szef Kancelarii Prezydenta stwierdził w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Wyborczej", że skład Kancelarii postara się skompletować do końca października. - Jeśli zapowiadałem, że skład Kancelarii będzie gotowy w połowie września, to grzeszyłem optymizmem - mówi Michałowski. - Rozważamy liczbę sześciu-siedmiu ministrów i mniej więcej tylu doradców. Obecnie toczą się rozmowy z kandydatami na stanowisko ministra odpowiedzialnego za sprawy prawne. Nie planujemy stanowiska rzecznika prasowego, myśleliśmy raczej o "osobie pierwszego kontaktu". Niewykluczone, że byłaby to kobieta - przyznał szef Kancelarii.

Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM