Graś: Kaczyńskiemu trzeba pozwolić, żeby dalej rozwijał się w ten sposób

- Jarosławowi Kaczyńskiemu trzeba pozwolić, żeby dalej rozwijał się w ten sposób. Jeśli komuś to nie służy, jeśli komuś tego typu oskarżenia i ten sposób polityki może zaszkodzić, to przede wszystkim jemu i PiS-owi - ocenił Paweł Graś zarzuty stawiane przez prezesa PiS pod adresem polityków PO.
Rzecznik rządu, który był dziś gościem w RMF FM, skomentował w ten sposób piątkową wypowiedź prezesa PiS. Jarosław Kaczyński podczas Zgromadzenia Obywatelskiego ws. katastrofy w Smoleńsku, oświadczył, że Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski, Bogdan Klich i Tomasz Arabski "muszą zejść ze sceny politycznej raz na zawsze". Zdaniem prezesa PiS jest to związane z odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską.

Graś o zarzutach prezesa: Trzeba mu na to pozwolić

- Myślę, że to nie pierwszy raz, kiedy pan Jarosław Kaczyński i PiS wchodzą w buty i w rolę prokuratorów i sędziów, i próbują wydawać wyroki. Pamiętamy te czasy, kiedy sprawowali władzę i to wtedy na konferencjach prasowych wskazywano winnych, mówiono o odpowiedzialności. My będziemy spokojnie czekać na pracę instytucji, które zajmują się badaniem katastrofy, prokuratury i komisji. Niech te instytucje wskażą, stwierdzą ewentualnych winnych i odpowiedzialnych - powiedział rzecznik rządu.

W ocenie Pawła Grasia jest mało prawdopodobne, by politycy Platformy zdecydowali się na procesy sądowe w związku z oskarżeniami Kaczyńskiego. - Trzeba mu (prezesowi PiS - red.) na to pozwolić - powiedział Graś. W jego ocenie kolejne publiczne zarzuty stawiane przez lidera PiS nie zaszkodzą PO, a mogą jedynie pogrążyć Prawo i Sprawiedliwość.

Prezes PiS boi się efektów śledztwa?

Pytany o to, czy brak reakcji na oskarżenia jeszcze bardziej nie sprowokuje Kaczyńskiego do ataków na rząd i prezydenta, Graś powiedział, że za takim zachowaniem prezesa może kryć się strach przed ustaleniami śledczych ws. katastrofy. - Należy zastanowić się, czemu prezes PiS tak bardzo stara się wpoić nam swoją wersję wydarzeń. To może być strach przed ustaleniami prokuratury dotyczącymi katastrofy 10 kwietnia. Być może nie będą dla niego wygodne - mówił w RMF FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Graś: Kaczyńskiemu trzeba pozwolić, żeby dalej rozwijał się w ten sposób
Zaloguj się
 • robert9998

  Oceniono 2 razy 2

  Nich ktoś z rządu odniesie się do powyższych sytuacji , które naprawdę bolą społeczeństwo. Tematy zastępcze krzyż i Smoleńsk a tu co .
  Wynagrodzenia młodych ludzi rozpoczynających pracę są zazwyczaj równe płacy minimalnej - 1317 złotych brutto- 832,39 zł netto lub nawet niższe. Polscy emeryci po marcowych podwyżkach rządu miłości Tuska dostają netto niespełna 617 zł. Niech wsadzą sobie ten krzyż i zrobią z nim co chcą, jak tu żyć.

  Kogo interesuje ciągle nasilająca się choroba szefa PiS, to już jest jak niekończący się serial.

 • 65-e

  0

  a co ma zrobic rzad z krakowskim przedmiesciem? Przeciez pisiaki tylko czekaja na nie rozwazny ruch rzadu i dopiero zaczna legalna wojne domowa juz zaczeli od marszu z pochodniami

 • venusoid

  0

  Hm, trochę wątpliwa polityka. Czyli PO otwarcie przyznaje, że zezwala Kaczyńskiemu i jego sekcie na łamanie prawa, bo politycznie jest to dla nich korzystne. Żeby się tylko na tym nie przejechali...

 • q-ku

  0

  jeszcze nas Kaczyński i jego wyznawcy zaskoczą

 • koballt

  0

  A Polsce pod rządami Platformy?

 • anna-pendel1

  Oceniono 1 raz -1

  Rzecznik Gras ujawnił wreszcie strategię PO, która zresztą była bardzo czytelna ale co oświadczenie rzecznika rządu to oświadczenie Władze rozmyślnie nie przywracają -skrótowo mówiąc - porządku i ładu na Krakowskim Przedmieściu bo to eskaluje szaleństwo PiS-u, czym PiS zraża do siebie wielu obywateli, w tym niektórych własnych wyborców. PO oczywiście kombinuje, że wszyscy Ci wkurzeni przez PiS oddadzą się pod opiekę PO. Życzę PO, żeby też - tak jak PiS - poniosła konsekwencje swojego politykowania. Uważam, że powinna doznać bolesnego uszczerbku władza, która licząc na jakieś partyjne zyski, godzi się na ośmieszanie państwa, bo niczym innym nie jest 5-miesięczna bierność wobec maskarady na Krakowskim Przedmieściu.
  Bardzo chciałabym aby to osłabiło całą konfesyjna prawice, czyli POPiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX