PiS rozpocznie walkę o samorządy 17 września. "To data symboliczna"

Prawo i Sprawiedliwość rusza z serią konwencji, które przed wyborami samorządowymi mają odbyć się w każdym z 16 województw. Partia Jarosława Kaczyńskiego dla każdego z regionów przedstawi inny program samorządowy.
Pierwsza taka regionalna konwencja odbędzie się w Rzeszowie już w najbliższy piątek, 17 września. Właśnie trwają do niej ostatnie przygotowania. Ma być to nieformalny początek kampanii samorządowej. Oficjalnie rozpocznie się ona, gdy premier ogłosi datę wyborów (Donald Tusk ma to zrobić dzisiaj - red.).

Konwencja pod znakiem patriotyzmu

Tymczasem, jak przyznają działacze PiS miejsce i datę na taką inauguracyjną konwencję programową wybrano celowo. To właśnie na Podkarpaciu ugrupowanie Kaczyńskiego ma najwięcej zwolenników. I tu ma największe szanse na zwycięstwo. - Symboliczna jest też data. 17 września to przecież rocznica ataku Armii Czerwonej na Polskę. Chcemy to podkreślić w trakcie konwencji - zaznacza w rozmowie z TOK FM Krzysztof Sobolewski, sekretarz Rady Politycznej PiS.

Dlatego, jak podkreśla Sobolewski, konwencja programowa będzie miała charakter patriotyczny. Jej uczestnicy na początku wysłuchają wykładu jednego z historyków o znaczeniu daty 17 września dla naszego kraju. Po spotkaniu ma być msza święta. O samych wyborach w trakcie konwencji będzie mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS ma przedstawić oficjalny program samorządowy dla Podkarpacia. - Zaprezentujemy też naszych kandydatów do sejmiku wojewódzkiego, na prezydentów i burmistrzów miast oraz rad miejskich i gminnych - dodaje poseł Stanisław Ożóg, lider partyjnych struktur PiS na Podkarpaciu. Spotkanie - według programu - ma trwać ponad 2 i pół godziny.

Konwencje w innych województwach w październiku

Podobne konwencje programowe PiS chce zorganizować w październiku w pozostałych województwach w Polsce. Dla każdego regionu partia przygotowuje osobny program samorządowy.

DOSTĘP PREMIUM