Obrońcy krzyża chcą pozwać Michałowskiego. "Wziął i ukradł"

Obrońcy krzyża z Krakowskiego Przedmieścia chcą, by szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski stanął przed sądem za kradzież krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Zapowiadają, że jutro złożą pozew przeciw szefowi Kancelarii Prezydenta.
Dariusz Wernicki ze Społecznego Komitetu Obrony Krzyża powiedział, że minister Michałowski, zabierając rano krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego w towarzystwie innych pracowników Kancelarii pokazał, że uważa się za stojącego ponad prawem. Dlatego - mówi - protestujący muszą skierować sprawę do sądu.

Społeczny Komitet Obrony Krzyża zapowiada, że pozew przeciw szefowi Kancelarii Prezydenta złożą jutro w sądzie rejonowym Warszawa-Śródmieście prawnicy protestujących. ,,Pan Michałowski twierdził niejednokrotnie, że to nie jest jego teren, a wziął i ukradł' - mówi Włodzimierz Kaczanow z Komitetu. Protestujący ubolewają też, że nikt z pracowników Kancelarii nie wyszedł do nich, by wyjaśnić, co dzieje się z krzyżem.

Protestujący żądają, aby krzyż wniesiony dziś rano do pałacowej kaplicy przez pracowników Kancelarii Prezydenta wrócił na Krakowskie Przedmieście. Chcę też zgody Prezydenta Bronisława Komorowskiego na budowę przed Pałacem pomnika upamiętniającego ofiary tragedii

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Obrońcy krzyża chcą pozwać Michałowskiego. "Wziął i ukradł"
Zaloguj się
 • adam_skowron

  Oceniono 6 razy 4

  żeby była kradzież musi być właściciel któremu coś zginęło,
  eeeee......tam, zreszta przestańmy się moż zajmować tymi pomyleńcami? są ważniejsze w tym kraju sprawy

 • katolikus

  Oceniono 2 razy 2

  sferoid@ Jaki właściciel?Co psu do budy jak buda nie jego.To nie jego pałac.Tylko miejsce pracy i urząd.Marzy się się,,,co?
  Pałace mają gdzie indziej.W kurortach.

 • asd-53

  Oceniono 4 razy 2

  tak samo jak tych dwoch co ukradlo ksiezyc i Wawel ,
  kaczor stracil atuty i teraz lata po ulicach wsparcia politycznego szuka , to juz chyba drugiego dna siega , co za obluda i falsz , miernota i obciach.
  im pis glupszy tym inni silniejsi.

 • wejsunek11

  Oceniono 4 razy 2

  hm..a ja chcę pomnik wszystkich poległych w wypadkach drogowych przed Ministerstwem Transportu.... pomnik hetmana Żółkiewskiego..Wiśniowieckiego oraz Chodkiewicza przed Zamkiem Królewskim... pomnik Mrożka przed Teatrem Wielkim..pomnik Gombrowicza obok Mickiewicza....pomnik poległego BOR owca na Placu na Rozdrożu... pomnik Kierbedzia obok mostu Kierbedzia ( dziś Śląsko Dąbrowski)... jest od cholery ludzi zasłużonych dla Polski ale nie jest nim nijaki pan Kaczyński Lech... no chyba ,że jego doktorat z nauk marksistowskich Nobla nagle dostanie...

 • wejsunek11

  Oceniono 4 razy 2

  ja tam nic do cudzych wierzeń i szamaństw nie mam.. ale po tym wszystkim wolałbym tych panów w sutannach od guseł rodem z nad Jordanu trzymać w kościołach a nie w życiu Państwa..

 • katolikus

  Oceniono 1 raz 1

  wejsunek11 Przestań się. onanizować.Bo po raz 11-ty psujesz platformie wizerunek

 • katolikus

  Oceniono 1 raz 1

  wejsunek11@ ja tam nic do cudzych wierzeń i szamaństw nie mam.. ale po tym wszystkim wolałbym tych panów w sutannach od guseł rodem z nad Jordanu trzymać w kościołach a nie w życiu Państwa..

  Ci panowie od guseł,rodem z nad Jordanu są trzymani w kościołach.Ale tylko w Niedziele.Bo jak by przychodzili częściej to by przestali pluć na kościół.A tak devil ma ich w swoich szponach.

 • katolikus

  Oceniono 1 raz 1

  wejsunek11@pan Kaczyński Lech... no chyba ,że jego doktorat z nauk marksistowskich Nobla nagle dostanie...

  Ty przyjacielu nominujesz do nagrody "Oskara" za bezczelność.Wizerunek 11.

 • katolikus

  Oceniono 1 raz 1

  renka721@Patrząc na tych tzw " obrońców", to aż dziw, ze nie chcą odszkodowania.

  W końcu przestali by być bezdomni a i na wódę by było.,....

  Ale Ci z wódką nie chcą krzyża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX