Kwaśniewski: Namawiałem Komorowskiego do usunięcia krzyża

- Komorowski podjął słuszną decyzję, namawiałem do tego już wcześniej - tak sprawę usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego komentuje przebywający na Expo 2010 w Szanghaju prezydent Aleksander Kwaśniewski.
- Kaplica w Pałacu Prezydenckim jest bardzo godnym miejscem dla krzyża. Są tam wszystkie prezenty, które Lech Wałęsa otrzymał od papieża Jana Pawła II, są także te, które Lech Kaczyński dostał od Benedykta XVI. Wmurowano tam też tablice upamiętniające wizyty obu papieży w kaplicy - podkreśla Kwaśniewski.

Były prezydent Polski przyznaje jednak, że żałuje, iż na przenosiny krzyża spod Pałacu Prezydenckiego zdecydowano się dopiero teraz. - Dobrze, że sprawa została zamknięta. Pamiętajmy jednak, że tak długo jak na świecie będzie się rozmawiało o rozwoju, o Expo, o nowych technologiach, a my będziemy skupiać się na krzyżu, będziemy musieli zrozumieć swoją peryferyjność. Będziemy musieli zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy szczęśliwym krajem, ponieważ możemy się zajmować sprawami, które nas nie rozwijają. Dobrze, żeby Polska wiedziała, że tego czasu kiedy zajmujemy się krzyżem, a inni np. rozwojem nowych technologii, nikt Nam nie podaruje.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjechał do Szanghaju na konferencję dotyczącą historii współpracy Polsko-Chińskiej, organizowaną w Polskim pawilonie na Expo 2010.

Wojtusik z Szanghaju. Czytaj blog reportera TOK FM

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Kwaśniewski: Namawiałem Komorowskiego do usunięcia krzyża
Zaloguj się
 • prawdziwy_zapatero

  Oceniono 3 razy 3

  kłamsiewski - zdrajca Narodu Polskiego - sprzedał nas watykanikowi podpisując konkordat - nieuk, który nawet nie wie, że USA nie podpisało konkordatu !!!

 • tadeuszp3

  Oceniono 7 razy 3

  @stiven55 zgadzam się i dodam: lepiej żeby "Kwachu" :) doradzał lewicy - bo najbardziej potrzebna partia w Polsce wygląda bardzo żałośnie !!!

 • hei-zer

  Oceniono 6 razy 2

  Rozważny niegłupi normalny człowiek. Przeciwieństwo małego nawiedzonego fircyka.

 • stiven55

  Oceniono 6 razy 2

  a kto o tym słyszał??
  teraz każdy mądry-a jak trzeba było to odwagi brak!!!
  stemil99.bloog.pl tam zaglądam

 • daro8112

  Oceniono 1 raz 1

  politycy nie powinni sie zajmowac takimi sprawami jak krzyż, moim zdaniem. mi on nie przeszkadza choć nie lubilem Lecha. wolalem Kwacha choć dla mnie za mało stanowczy i zbyt chętnie idący na kompromisy. ale niezly dyplomata. ze wszystkimi chce dobrze żyć

 • piekny_jaro

  Oceniono 1 raz 1

  Jaro przegrałeś to spadaj do nory!

 • jacekgoleniow

  Oceniono 3 razy 1

  alkoholikiem? może nie...
  agentem? z pewnością!
  Zacharski go rozpracował i zapłacił wielką cenę...

 • fudalejw.1

  Oceniono 9 razy 1

  Czy Kwaśniewski jest alkoholikiem?

 • marylana102

  Oceniono 9 razy 1

  Pana rozsadek jest zdumiewajacy. Jeszcze bardziej zyskuje Pan w moich oczach.
  Podziwiam Pana za madrosc,rozwage,spokoj wewnetrzny i jeszcze wiele dodatnich cech.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX