"Będzie jak z Polańskim. Tylko szybciej. Wydanie Rosji nie wchodzi w grę"

- Podejrzewam, że sprawa Ahmeda Zakajewa rozegra się, jak zatrzymane Romana Polańskiego. Tylko dużo szybciej - mówi w rozmowie z TOK FM Marek Borowski z SdPl. Jak dodaje, nie wierzy, by szef emigracyjnego rządu Czeczenii został wydany Rosji. - To nie wchodzi w grę - mówi.
- Wydaje mi się, że polska prokuratura działa zgodnie z przepisami i z regułami międzynarodowymi. Trzeba było złożyć wniosek o areszt. Czy sąd się do niego przychyli? Nawet, jeśli tak, to sprawa zostanie rozpatrzona szybko - mówi w TOK FM Marek Borowski.

- Zakajew wiedział, co się stanie. Już wcześniej zostało zakomunikowane, że prokuratura go zatrzyma. Przyleciał, więc musiał się z tym liczyć. Inne głosy - wyrażające np. wielkie zdziwienie - uważam za nieuzasadnione - dodaje.

"Nie wierzę, by został wydany"

"Cyrku z zatrzymaniem można było uniknąć">>

Czy można było tego uniknąć? - spytał Grzegorz Chlasta. - Jeśli Zakajew chciał przyjechać do Polski, nie można było. Aby temu zapobiec, można było jedynie odmówić mu wizy. Ale z drugiej strony: dlaczego mielibyśmy to robić? Nie było też powodu, by nie dopuszczać do organizacji Światowego Kongresu Narodu Czeczeńskiego w Polsce - mówi Borowski. I zapewnia: - Jestem spokojny. Nie wierzę, by Zakajew został wydany Rosji. To nie wchodzi w grę.

Wniosek o areszt

Jest wniosek o areszt Ahmeda Zakajewa - poinformował jego adwokat Radosław Baszuk. Warszawska prokuratura potwierdziła, że złoży do sądu wniosek o areszt wobec Zakajewa na 40 dni.

Po wyjściu z prokuratury Baszuk wyraził nadzieję, że sąd go nie uwzględni. Baszuk dodał, że Rosja przesłała Polsce te same materiały nt. Zakajewa, które "usiłowano wcisnąć" Wlk. Brytanii w 2002 r., gdy Zakajew był tam zatrzymany. - Niczego nowego nie ma - ocenił mecenas.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
"Będzie jak z Polańskim. Tylko szybciej. Wydanie Rosji nie wchodzi w grę"
Zaloguj się
 • poborowy102

  Oceniono 1 raz 1

  Bydlęctwo - tyle lat naród polski walczył o niepodległość, walczył w czasach okupacji i zaborów metodami zwanymi i przez Niemcy hitlerowskie i przez zaborców nielegalnymi, bandyckimi, a dziś zwane by one były terrorystycznymi i ten sam naród prześladuje bojowników o niepodległość Czeczenii na życzenie Putina i Tuska - skandal!

 • hanishl

  0

  Czeczeni to Nasz największy przyjaciel . Wprawdzie oni tak jak cyganie do roboty się nie nadają tylko do kałasznikowa ale co się nie robi dla przyjaciół a strategicznych sojuszników zwłaszcza.
  Ostatnio były artykuły że nie zgadzają się na warunki pobytu w domach azylantów ale juz My podatnicy się na Nich zrzucimy.. Hooj z Naszymi powodzianami dla przyjaciół trzeba wszystko.
  Organizacja spotkania w Pułtusku to mały piki.

 • podkrecha

  Oceniono 2 razy 0

  @cyrix22
  płatny agencie PiSu, szkoda, że twój ojciec zapomniał włozyc kondom(inium)a, jak rzna twoja maciorkę, sprzedawczyku

 • queserasera

  Oceniono 2 razy 0

  Wypowiada się kolejna 'gadająca głowa' - znak, że niedługo wybory.
  Stara śpiewka: trzeba być widzianym :)

 • fudalejw.1

  0

  Tzw Polska szopka.

 • cyrix22

  Oceniono 6 razy -2

  Po całej europie jeździł tylko w Tuskolandii go zatrzymali, Tusk to podnóżek putina. Ldzie do czego wyście doprowadzili? Kondominium.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX