Prezes PiS: Mam niewielkie zaufanie do intelektu pana Komorowskiego

- Nie podam ręki ani Komorowskiemu, ani Tuskowi - deklaruje w rozmowie z ?Newsweekiem? Jarosław Kaczyński. - Mam niewielkie zaufanie do intelektu pana Komorowskiego - dodaje. Uspokaja jednak, że uznaje decyzję Polaków, którzy wybrali Komorowskiego prezydentem.
To kolejna odsłona wywiadu "Newsweeka" z Jarosławem Kaczyńskim, który w całości ma ukazać się w poniedziałek.

W pierwszej prezes PiS wyraził swoje wątpliwości ws. intelektu polityków własnej partii, którzy zorganizowali mu - udaną w ocenie komentatorów, a nieudaną według samego prezesa - kampanię prezydencką. Ci przyjęli krytykę z pokorą: Joanna Kluzik-Rostkowska podziękowała za komplement, a Paweł Poncyljusz zapowiedział, że pozostanie przy swoim liderze.

W części drugiej prezes PiS twierdzi, że - wbrew zarzutom politycznych przeciwników - nie podważa wyboru Bronisława Komorowskiego na prezydenta. - Uznaję jego wybór, bo uznaję reguły demokracji. Wygrał wybory, a nie mam żadnych podstaw by sądzić, że zostały one sfałszowane. Natomiast w żadnym razie nie podam mu ręki - mówi Kaczyński.

Taki symboliczny bojkot ze strony lidera PiS ma objąć także premiera. Powód? Kaczyński obarcza liderów Platformy odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską i usunięcie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego.

- Pan twierdzi, że usunięcia krzyża to wprowadzanie zapateryzmu w Polsce. Ale faktem jest też, że Kościół był w tej sprawie podzielony - zauważa "Newsweek". - Myślę, że Kościół jest w tej chwili karany przez establishment za to, że większość duchowieństwa była - jak się zdaje - po mojej stronie w kampanii prezydenckiej. Establishment chce powiedzieć Kościołowi: "Nie macie prawa być po stronie naszych przeciwników". Może niektórzy biskupi po prostu bardziej obawiają się takiej kampanii? Cała sprawa to była przemyślana prowokacja - odpowiada Kaczyński.

- Jeśli Komorowski wywiadem prasowym celowo sprowokował tę awanturę, to PiS się w nią ochoczo zaangażowało, choćby listem Zbigniewa Ziobry w obronie krzyża.

- Mam niewielkie zaufanie do intelektu pana Komorowskiego, więc nie bardzo wiem, co chciał w ten sposób zrobić - mówi Kaczyński.

Jak premier i prezydent powinni zareagować na ostre słowa prezesa PiS?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (48)
Prezes PiS: Mam niewielkie zaufanie do intelektu pana Komorowskiego
Zaloguj się
 • kiki_pawelek

  Oceniono 24 razy 24

  Kiedy wreszcie ten wyrzutek spoleczenstwa zniknie ze sceny..? Jak dlugo bedziemy musieli jeszcze znosic obelgi tego zgorzknialego, skonczonego czlowieka? To poblazanie Kaczynskiemu i pokazywanie go we wszystkich mediach skonczy sie czyms zlym, on otwarcie nawoluje do niekpokojow, do postawienia sie przeciw demokratycznie wybranym najwyzszym wladzom Polski.

 • kasia56-on-line

  Oceniono 19 razy 19

  Dziekujemy temu panu, najwiekszemu szkodnikowi Polski, demoralizujacemu spoleczenstwo, naklaniajacemu do nieszanowania demokratycznie wybranych wladz panstwa.
  Nie chcemy go juz widziec, ani slyszec. Prosimy media o nie publikowanie jego slow i niepokazywanie tego pana. Gdzie sa granice przyzwolenia na bezczelnosc i obrazanie?Czy tak warchol ma nieograniczone prawa i nie musi ponosic odpowiedzialnsci za slowa?

 • tegepe

  Oceniono 19 razy 19

  Po co nagłaśniać wypociny takiej miernoty intelektualnej? Darujcie nam, szanowni dziennikarze, takich relacji!

 • adalbert.13

  Oceniono 18 razy 18

  BożeszTymój, dziękuje Ci o panie prezesie, że zechciałeś
  zaakceptować mój wybór.
  Niech intelekt twój kwitnie a odbyt będzie zawsze wilgotny od
  wazeliny współtowarzyszy niedoli.

  Ćwoku, tobie te prochy nie przestają działać. Wizjoner z kaczej d#$%^& !

 • mamabpl

  Oceniono 19 razy 17

  Zwykły cham i pieniacz, a jak mawia mój szwagier, cham istota niezbadana

 • nanook

  Oceniono 16 razy 16

  Jarosław K. alias "pysk" ma wyraźny KOMPLEKS PALIKOTA !!! :D

 • siarymon

  Oceniono 15 razy 15

  Debilu Kaczyński jesteś bardzo dużym zagrożeniem dla Polski,dziwię się że za ciebie się nie bierze prokurator, chamie

 • mamabpl

  Oceniono 23 razy 15

  Mam niewielkie zaufanie do intelektu pana Komorowskiego
  ============
  Wow, odezwał się mistrz intelektu

 • kuchel

  Oceniono 13 razy 13

  To juz jest szczyt: on uspokaja, ze laskawie uznaje demokratycznie wybranego prezydenta!
  Ja bylbym spokojniejszy, gdyby nie uznawal, bo moznaby go wreszcie zawinac w kaftanik i zamknac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX