Decyzja GIS ws. dopalaczy bezprawna?

PRZEGLĄD PRASY: - Decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie zamknięcia naraz wszystkich sklepów sprzedających tak zwane produkty kolekcjonerskie była wydana bezprawnie - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".
W przypadku zamknięcia każdy sklep powinien być z osobna wymieniony z nazwy, a jego właściciel poinformowany o decyzji. Jednak w pośpiechu rząd nie zadbał o szczegóły.

Teraz właściciele sklepów mają podstawę do roszczeń odszkodowawczych wobec państwa. GIS nie dostrzegł, że decyzja administracyjna to akt o charakterze indywidualnym, kierowanym imiennie do adresata.

Grzegorz Urbanik, prawnik, referendarz sądowy ze Szczecina uważa, że nie można podważać decyzji GIS-u tam, gdzie dotyczy ona wycofania z obrotu środka o nazwie "Tajfun". Problem dotyczy drugiego punktu decyzji, który mówi o zaprzestaniu działalności sklepów z dopalaczami. Nie można bowiem wykluczyć, że nie sprzedaje się tam produktów, o których decyzja GIS-u nie mówi.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Decyzja GIS ws. dopalaczy bezprawna?
Zaloguj się
 • marwara

  Oceniono 3 razy 3

  co nagle to po diable.

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  Strasznie drażnią mnie takie działania w sumie "mojego" rządu !
  Premier dostający prawie histerii na mównicy sejmowej,
  opowiadający bzdury o jakiejś penalizacji.
  Nie można miesiąc później ale konkretnie i bez błędów.
  Pisałem i powtarzam PR tak, ale nie za taką cenę.
  I jeszcze się okaże, że handlarze śmiercią w majestacie prawa będą
  mogli starać się o odszkodowania. A tfu z taką robotą

 • eryn_7

  0

  Rząd polski dziłał w stanie wyższej koniecznośći. Mnożyły się zatrucia. Śmiertelne.
  Po napaści terrorystów na World Trade Center dziewiątego września 2001 roku rząd amerykański zarządził zamknięcie wszystkich lotnisk, choć pasażerowie i linie lotnicze nic nie byli winni. Wszyscy ponieśli ogromne straty w wyniku dezorganizacji, opóżnień i utraconego "biznesu". Nic mi nie wiadomo, by ktokolwiek otrzymał od rządu odszkodowanie.

 • rbik53

  0

  ....nowa ekipa rządowa?... - nowi idioci na urzędach państwowych.... Ciekawe, gdyby głupota bolała, to kto by się darł najgłośniej...poza mną i Macierewiczem oczywiście...

 • pm987

  Oceniono 2 razy 0

  Handlarze śmiercią to są w sklepach monopolowych i z tytoniem (sprawdź statystyki zgonów). Ostatnio słyszałem jak jakiś dziennikarz próbował na siłę uzyskać na oddziale leczących zatrucia wyznanie, że dopalacze są największym zagrożeniem - lekarz powiedział, że dopalacze to margines w porównaniu do alkoholu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX