Komentarze (76)
Wywiad Tuska w TOK FM: Muszę panować nad emocjami i robić swoje [WIDEO]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • romp

  Oceniono 3 razy 3

  tragedia
  widać jak ludzie są naiwni i podatni na demagogię
  co robią obrońcy pis nadstawiają drugi policzek?czy prowokują ?
  "łagodne, pokojowe "słowa błaszczaka ,kempy,waszczykowskiego(nie zabijajcie nas)
  uspokajają?
  jeszcze lata będzie trwał w moim dzikim kraju taki ciemnogród, szkoda mi tylko moich
  dzieci ale wnuki juz będą miały lepiej

 • eptesicus

  Oceniono 3 razy 3

  >>sam jestem wyborcą PISu i jeszcze NIGDY nie słyszałem od żadnego zwolennika PISu a znam ich trochę jednego dobrego słowa o PRL, zdrajcy Jaruzelskim i mu podobnych

  ale to w PiS jest Bender (główny kolaborant, kandydat do komunistycznego "sejmu" w tzw. wyborach zbojkotowanych przez Solidarność), Jasiński, Kalata, Kryże. To jest dla mnie wyznacznik. A to że plują na czerwonych, świadczy o nich jeszcze gorzej, bo są hipokrytami. Myślę, że o ile życiorys pana Romaszewskiego może równać się z życiorysem pana Borusewicza, o tyle raczej (jeśli porównamy dziennikarzy) Rafał Ziemkiewicz może jedynie wstydzić się swojego PRL-owskiego życia, gdy porówna się je z np. Adamem Michnikiem. Poza tym to w PiS ludzie oburzają się na prywatyzację szpitali, kopalń i hut, czyli na najskuteczniejszą metodę walki z pozostałościami PRL-u w gospodarce.

 • henry.rollins

  Oceniono 7 razy 3

  Jedyna skuteczna metoda to olać obłąkańców pisowskich w wyborach jak i podczas ich codziennych popisów głupoty

 • tysprag

  Oceniono 9 razy 3

  Wzruszam już tylko ramionami gdy widzę i słyszę jak kolejny raz debata publiczna toczy się zgodnie z wytycznymi PiS, szczególnie p. posła Selina i osobiście Jarosława Kaczyńskiego. Otóż, jak to się teraz ładnie mówi, narzucili oni narrację, że jak to niektórzy nazywają "Przemysł Nienawiści" dotyczy tylko PiS, , że jego "początki to 2005r.". Otóż - króciutkie przypomnienie, że twórcą "Przemysłu Nienawiści" - jest d o k ł a d n i e Jarosław Kaczyński, i że powstał on już w ... 1990r! To w trakcie kampanii prezydenckiej Wałęsa-Mazowiecki, którą ze strony Wałęsy prowadził nie kto inny jak pan Jarosław K. pojawiła się siekiera, oskarżenia o zdradę i nieodpowiednie pochodzenie jednego z kandydatów. A później? Pochody z pochodniami, najbezczelniejsze i wulgarne oskarżenia ze Spaleniem Kukły Urzędującego Prezydenta na czele !!! W sferze kultury to było chuligaństwo, blokerstwo i dresiarstwo, ale czy tylko? I kto to robił? Ten sam który trochę później współobywateli nie popierających go określił jako ZOMO, a w kampanii 2007r straszył że wygrana PO to będzie 13 grudnia 1981r ! A dalej? Już nie pamięta Szanowna Pani powtórki z pochodów z pochodniami, o hasłach w rodzaju: "krew na rękach, mordercy" "kondominium".??!! Nie chodzi mi teraz o jakiekolwiek "nakręcanie spirali" - tak łatwo przychodzi do oskarżeń ze strony siewców nienawiści - tylko o elementarną przyzwoitość, czyli PRAWDĘ. To zdumiewające jak łatwo przychodzi temu człowiekowi kanalizowanie dyskusji w sposób dla niego wygodny !!! I tyle.

 • signal

  Oceniono 5 razy 3

  Brawo Premierze nie dać się sprowokować

 • oghana7

  Oceniono 4 razy 2

  premier tusk ma kulture i kinderstube i nigdy nie odpowiada oszczercom podobnie .mamy naprawde wspanialego premiera ,docenil go juz caly swiat ,a u nas jest permanetnie niszczony przez jadowitych pisowcow ,ktorzy koniecznie chca rzadzic i nadal siac nienawisc .

 • eptesicus

  Oceniono 4 razy 2

  >>swoje zdanie, to już "sprowokował" i należy zacząć mordować tak ?

  przyjacielu, jeszcze raz - pokaż mi, gdzie piszę, że należy zacząć mordować. Ja tylko stwierdzam zależności przyczynowo-skutkowe. Że ciągłe jątrzenie z ust Jareczka doprowadziło jakiegoś wariata do zabójstwa (nie twierdzę, że niepoczytalnego, być może gość może normalnie odpowiadać za morderstwo, ale normalny to on nie był)

  >>PIS musiał się bronić i tyle, co ? mieliśmy (zwolennicy PISu, sam PIS) stać i się patrzeć jak się upadla najlepszego prezydenta po 89r. Lecha Kaczyńskiego, jak się próbuje zatrzeć pamięć,

  są ludzie (większość), którzy inaczej oceniają prezydenturę śp. Lecha Kaczyńskiego. Uważają oni, że to był bardzo kiepski prezydent i szkodliwy dla Polski (za to bardzo wygodny dla Rosji, bo pozwalał - jako skrajny rusofob - nie traktować Polski poważnie i dogadywać się nad jej głową z innymi europejskimi krajami). Ci ludzie gotowi byli powstrzymać się od przypominania kim był Lech Kaczyński ze względu na jego tragiczną śmierć, którą poniósł w służbie Rzeczpospolitej. Ale PiS podeptał żałobę narodową, od razu wyjeżdżając z oskarżeniami wobec PO, odmawiając tej ostatniej prawa do wyrażania żałoby po ofiarach, tylko dlatego, że ośmielali się nie uważać LK za męża opatrznościowego, że ośmielali się być jego politycznymi przeciwnikami. Według "Solidarnych", prawo do oddawania czci poległym mają tylko ci, którzy byli ich sojusznikami i zwolennikami za ich życia. No to druga strona poczuła się zwolniona z zawieszenia broni i żałoby, nie można pokornie klęczeć i patrzeć jak ci plują w twarz i podważają w ogóle wolę większości narodu (wynik wyborów).

  >>PIS musiał się bronić i tyle,

  my też się musimy bronić

 • eptesicus

  Oceniono 2 razy 2

  >>Stadko zdziadziałych nienawistników wypluwa z siebie żółć nieprzerwanie. Dla mnie Michnik, Bartoszewski, Palikot, Wajda, Kutz, Niesioł i im podobni mają krew na łapskach.

  łatwo zapominasz zdziadziałych nienawistników w stylu Jarosława Kaczyńskiego, Tomasza Sakiewicza, Antoniego Macierewicza. Czemu widzisz w oku brata swego belkę, a w swoim nawet źdźbła nie dostrzegasz?

  >>Donaldzie, może coś o dożynaniu watahy? Może o strzelaniu do kaczek? A może coś w stylu "jaki prezydent taki zamach"? Albo coś nowego z repertuaru "języka pojednania"?

  no dobra, a czym to jest gorsze od "pana któremu nie podaję ręki", od "kondominium niemiecko-rosyjskiego", od "zbrodni w sensie potocznym", od nawoływania do dymisji rządu i premiera za... katastrofę lotniczą spowodowaną próbą lądowania w kompletnej mgle na dziurawym, a być może i zamkniętym lotnisku (którego obsługa, co gorsza, pozwoliła na lądowanie!), od określania opozycji (bo to wtedy była opozycja!) jako "tych co stali tam gdzie ZOMO"? Czemu widzicie tylko jedną stronę i nie pamiętacie kto zaczął?

 • 22hanna

  Oceniono 2 razy 2

  Zwolennikom Jarosława Kaczyńskiego przypominam, że ten Pan rozpoczął 20 lat temu politykę nienawiści kopiąc dołki pod prezydenturą Lecha Wałęsy i paląc jego kukłę. Te pochodnie na Krakowskim Przedmieściu to , wprawdzie z przerwami, ale kontynuacja. Nienawiść też by kwitła gdyby Premierem, Prezydentem był ktoś inny. Najważniejsze, że to nie jest Kaczyński.

 • eptesicus

  Oceniono 2 razy 2

  @doo-bie

  >>Sam zresztą jesteś faszystą który uważa że za poglądy można kogoś zamordować
  >>takich bandytów jak ty powinno się izolować

  ja bandytą i faszystą? Czy to ja urządzam pod pałacem prezydenckim sabaty z krzyżem, nocne marsze z pochodniami (jakiśch skojarzeń one nie budzą?), delegitymizuję wyniki demokratycznych wyborów i własne państwo? Czy ja uważam, że należy zabijać za poglądy? Sączę wiadra jadu i żółci, jak tzw. "Solidarni 2010"? Przytocz mi choć jedno moje zdanie, w których twierdzę, że dopuszczalne jest zabijanie za poglądy.

  dobrze wiecie, że nie chodzi o krytykę Tuska i rządu. Ależ krytykujcie sobie, każdy ma prawo krytykować, Gazeta Wyborcza bardzo często krytykuje Tuska np. za populizm (a to kastracja pedofilów, a to walka z dopalaczami), albo za unikanie poważniejszych reform i konfrontacji, żeby tylko nie przegrać wyborów. Ale wasz wódz Jarosław nie krytykuje rządu, tylko dostaje szału, z tego powodu, że nie został prezydentem i że władza ostatecznie wymyka mu się z rąk. A jedyny pomysł na jej odzyskanie jaki ma (skoro nie potrafi przekonać do siebie Polaków), to wywoływanie najczarniejszych demonów jakie może zrodzić historia. Teraz zresztą nie chodzi już o władzę (co on by z nią zrobił), ale o zemstę na całym kraju za to, że tę władzę utracił. W tym celu jest gotów nawet podpalić Polskę. Kaczyński robi z siebie i PiSu ofiarę, gdy tymczasem cała formacja z nim związana (choćby mentalnie, jak środowisko "Gazety Polskiej") poddaje resztę kraju (czyli większość) permanentnej agresji słownej. Robili to kiedy byli u władzy (wtedy nie mieli żadnych zahamowań) i robią to teraz. Przy wybrykach Kaczyńskiego, nawet 100 Palikotów i Niesiołowskich to mały pikuś. Pan pikuś ;-)

 • zegrz

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Premierze, mam nadzieję że nie uda się panu zamieść problemu Komisji Majątkowej pod dywan (czytaj rozwiązać Komisję).
  Działalność akurat tej komisji powinna zostać PUBLICZNIE prześwietlona (może Komisja Sejmowa?), a jej członkowie i członkowie kolejnych rządów RP, którzy tej Komisji ułatwiali działanie, często łamiąc lub naginając prawo, powinni zostać ukarani.
  Czego sobie i wszystkim wyborcom przed wyborami życzę.

 • ulisses-achaj

  Oceniono 4 razy 2

  Zaraz zaraz- jak należy rozumieć zakończenie prac Komisji Majątkowej??? Jako przyklepanie ustaleń i ukręcenie łba sprawie w imię poparcia ze strony Kościoła??? Jeśli tak to mamy kolejny sygnał, jak naprawdę sprawy się mają ... jeśli tak, to PO utraci wiele głosów. Mój również.

 • asd-53

  Oceniono 3 razy 1

  @doo-bie !!!!!
  Lepiej byc internowanym, aresztowanym niz kapusiem ubeckim , lojalka jarka w IPN o tym swiadczy. Jaki ojciec [Rajmund, pupil PZPR oraz ich profesor , rzekomy ``akowiec``] tacy i synowie [ jarek i lech] . Komunizm wyssali z mlekiem matki , Jadwigi , pochodzenia nie polskiego , ojciec rowniez , klamala , ze brala udzial w Powstaniu Warszawskim. Czym skorupka za mlodu nasiaknie , tym na starosc traci , czego mamy ewidentne dowody obecnie i w wyglaszanych pogladach i metodach postepowania. Nigdy nie byl dzialaczem Solidarnosci. Kiedy zagrozenie minelo , po roku 1989 przyssal sie jak pijawka do Walesy , kreujac sobie nowy zyciorys. Taki z niego patriota , demokrata i polak , jak ze mnie caryca Katarzyna. Napasl takich maluczkich jak ty stekiem klamstw i otumanil , jak guru w sekcie.
  Chcesz to wiesz jemu , ale nie wygaduj bzdur, nie klam , a lepiej dla ciebie to umyj uszy , przejrzyj na oczy i przewietrz swoj mozg , moze cos dotrze do ciebie i zmien forum , bo go zasmiecasz. Niezalezna , radio ma ryja itp. to odpowiednie miejsca dla ciebie.
  I pamietaj , ze za swoje slowa ponosi sie odpowiedzialnosc , a czerwona demagogie zachowaj dla swoich bliznich , po tym praniu mozgu wszystko ci sie pomieszalo.

 • 13ronin

  Oceniono 5 razy 1

  emerytka44
  Współczuję premierowi pracy w tak trudnej atmosferze,którą tworzy Lech Kaczyński i o.Rydzyk.
  Gratuluję osiągnięć i proszę dalej tak pracować.
  Polacy to doceniają.

  Współczujący lemingu, o jakiej pracy mówisz (?), bo jak dotąd to po za "walnięciem Bronka" (czyt. babola) to nic nie zrobił oprócz doprowadzenia gospodarki kraju do ruiny, jego koszmarnym zadłużeniem i usilnym wywoływaniu tematów zastępczych by odsunąć uwagę od swoich "osiągnięć".
  Co do atmosfery, to choć Jarosław Kaczyński (Lech zginął w wypadku) i Guru radia z ryjem ostro działają to von Thuske nieźle przyczynia się do utrzymywania tej atmosfery przy życiu.
  Co do ostatniej uwagi, to masz rację Polacy to doceniają i na dodatek odpowiednio ocenią i rozliczą.

 • emerytka44

  Oceniono 5 razy 1

  Współczuję premierowi pracy w tak trudnej atmosferze,którą tworzy Lech Kaczyński i o.Rydzyk.
  Gratuluję osiągnięć i proszę dalej tak pracować.
  Polacy to doceniają.

 • eptesicus

  Oceniono 3 razy 1

  >>Jeszcze jedno Gazeta Wyborcza krytykuje rząd Tuska, tak jak Trybuna Ludu krytykowała Gomułkę, czy Gierka

  Trybuna Ludu nigdy nie krytykowała ludzi znajdujących się w danym momencie u władzy w Polsce. Nie rzadko, tylko NIGDY.

 • eptesicus

  Oceniono 3 razy 1

  >>wystarczy poczytać wypowiedzi sekty POwskiej

  czy sekta PiSowska jest lepsza? Może samodzielnie myślą? Nie łykają tego, co im ICH gazety podsuwają? Krytykują wodza, a im sam wódz to toleruje? LOL.

  >> Sam zresztą jesteś faszystą który uważa że za poglądy można kogoś zamordować "W końcu doprowadziliście do tego, że znalazł się człowiek, który ZABIŁ" czym ?!? wypowiadaniem poglądów ?!? takich bandytów jak ty powinno się izolować

  czy Twój język nie jest "językiem nienawiści"? A jeśli pytasz czym do tego doprowadziliście, odpowiem ci po raz setny: depcząc swoich przeciwników i obrażając się o wszystko, gdy byliście u władzy, plując i kąsając swoich przeciwników gdy jesteście w opozycji, sącząc nienawiść, negując wyniki demokratycznych wyborów, rzucając idiotyczne oszczerstwa i pomówienia (m.in. w sprawie katastrofy smoleńskiej, wbrew logice, bo przecież PiS najwięcej na niej zyskał). Jeśli negowaliście wyniki wyborów, obsmarowując przy tym WIĘKSZOŚĆ społeczeństwa, odmawiając im polskości i patriotyzmu (bo nie podzielają waszych poglądów politycznych!), pogardliwie i ironicznie sugerując, że są sterowani przez media (jakbyście sami swoich mediów nie mieli), manipulując faktami i kłamiąc, nakręcając spiralę paranoi i wrogości między Polakami (wg was - między Polakami a "polskojęzycznymi"), to szczuliście ludzi do nienawiści i przemocy. To tylko przypadek, że pierwszą (oby ostatnią) ofiarą tej spirali padł zwolennik PiS, czyli partii, która szczuła.

 • rts44

  Oceniono 1 raz 1

  do slawik222 ty juz masz tylko wode zamiast szarych komorek.to widac,slychac i czuc

 • agaador

  0

  Pisowcy i wielbiciele radia maryja !
  dlaczego zniżacie się do naszego poziomu i słuchacie TOKFM, czyżby to moralne i intelektualne samookaleczenie było nadaną wam pokutą . Jest dla was dobra wiadomość- nie musicie ,a nawet nie wolno wam, oglądać szkła kontaktowego- Prezes zabronił . Alleluja !

 • xx_2

  Oceniono 2 razy 0

  jednak Polacy mają złą pamięć kto zaczął tą nienawiść do Pisu i Kaczyńskich zaczął obecny Premier po przegranych wyborach na Prezydenta między obecnym Premierem a Kaczyńskim czas przypomnieć co Pan Tusk obiecał an na ostatniej debacie tv ze jeśli przegra wybory Prezydenckie to będzie współpracował z Prezydentem i odwrotnie a co wyszło to było widać po wyborach Tusk chciał pełnej władzy chciał kluczowych stanowisk w Rządzie pozbawiając w ten sposób władzy Pis w Rządzie i zarazem nieb rac żadnej odpowiedzialności chciał zrobić tak samo jak Rządził AWS a tak naprawdę w tych latach to AWS miał tylko władze a Rządził kto inny na ten układ Kaczyński nie poszedł i zaczęła się nienawiść i piętnowanie Kaczyńskich i ich partycje to trwa do dziś z zarazem się nasila pytam się dlaczego niepowtarzanie tej końcowej debaty na Prezydenta pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim co Tusk obiecał jeśli przegra wybory dlaczego pan Tusk zasiał tyle nienawiści do Kaczyńskich i PIS pomagając sobie w mediami w sejmie są dwa Największe ugrupowania posolidarnościowe dlaczego niema zgody. Do P ana Tuska za przeproszeniem to pan tą nienawiść zaczął i tą nienawiść kontyn uje i rozszerzył na cały kraj pytam Pana jak to się sączy SLD się cieszy z tego ze tak się zwalczacie i nienawidzicie bo zyskuje na tym ma pan stuprocentowa władze i jeszcze Panu mało chce pan dobić Polaków podatkami proszę poczytać sobie historie co niezgoda robi i nienawiść z nardem i Państwem traci się niepodległość czy tego Pan chce ?

 • rach_ciach

  Oceniono 4 razy 0

  "Tokfm śpieszy zapewnić premieru Tusku, ze to nie GW zorganizowała łódzką antyrządową prowokację"

 • stakol

  Oceniono 2 razy 0

  Tusk phremier powiedział że dalej będzie robił swoje. Czy można rozumieć że nadal będzie kazał wyżynać watachy opozycji jakie rzucił chasło Sikorski? Jeśli tak to "gratuluję" panie phremierze.

 • eptesicus

  Oceniono 4 razy 0

  >>porównywać do osoby na bardzo wysokim poziomie, doktora prawa, byłego premiera - Kaczyńskiego - który owszem ostro krytykuje (i bardzo trafnie, dlatego to tak boli) ale nigdy nie schodzi na poziom małpy z drzewa

  Kaczyński po pierwsze manipuluje faktami, kłamie (w tym zakłamuje najnowszą historię Polski) i pomawia. Sączy jad, być może w subtelny sposób, ale to nie jest zachowanie "na poziomie". Kłamstwo nigdy nie jest na poziomie.

  >>I tak - ty jesteś bandziorem i faszystą skoro uważasz że za JAKIEKOLWIEK słowa, czy poglądy można zabić !

  a bzdura, żuczku. Można by tak mnie nazwać, gdybym POCHWALAŁ zabijanie za słowa. Jeszcze raz wzywam Cię do pokazania choć jednego takiego zdania.

  >>nie będę już powtarzał że ten krzyż nikomu tam nie przeszkadzał i został tam ustawiony przez harcerzy jako tymczasowy substytut pomnika, którzy ma stanąć na krakowskim przedmieściu...

  którzy to harcerze chcieli potem go przenieść. Ich krzyż, ich prawo. Tzw. obrońcy sobie zawłaszczyli krzyż, do którego postawienia nie przyłożyli nawet ręki, co więcej zawłaszczyli sobie (mała garstka, mniejszość!) całą przestrzeń publiczną, front jednego z najważniejszych budynków w Polsce (siedziba głowy państwa). Zaś pomnik oczywiście będzie (czemu nie?), idę o zakład, że niejeden, zwłaszcza we wschodniej części kraju ;-), ale też wiadomo, że nie w tym miejscu (z powodu uwarunkowań konserwatorskich, nasze dziedzictwo historyczne i kulturowe jest chyba ważniejsze?). Zadyma tzw. obrońców była zorganizowana przez PiS, po to, żeby podważać legalność prezydentury Komorowskiego i konstytucyjny porządek RP.

 • sunim

  Oceniono 4 razy 0

  Z kim wam się kojarzy...
  rudy, chudy, wytrzeszcz, leń, ledwo kuma co się dzieje, nie ma pojęcia o ekonomii, w młodości grzał wódę i pracował fizycznie by na końcu zostać premierem...
  To oczywiście Nikoś Dyzma (www.youtube.com/watch?v=OURMBWTz6IE&feature=related)
  Chyba że się komuś inaczej kojarzy?

 • lluscinia71

  Oceniono 2 razy 0

  Przypowieść:
  ===========
  Na jednej z imprez została zgwałcona dziewczyna. Gwałciciela ujęto. Przesłuchiwano też osoby, które brały udział w imprezie i podjudzały do gwaltu i obserwowały sam akt.
  Imprezowicze twierdzili, że to panienka sama prowokowała do gwałtu, bo miała spódzniczkę no i tańczyła, a poza tym miała opinię "łatwej panienki".
  Śledztwo zostało umorzone bo prokuratura stwierdziała, że sama jest sobie winna.
  A świadkowie gwałtu, mimo protestów upokorzonej dziewczyny dalej klepali ją po tyłku.
  No cóż taką ma opinię....

 • doo-bie

  Oceniono 3 razy -1

  @eptesicus - sabaty to urządzał agent WSI Zbigniew S. pseudonim "Niemiec" w demonstracjach "anty-krzyżowych" nie będę już powtarzał że ten krzyż nikomu tam nie przeszkadzał i został tam ustawiony przez harcerzy jako tymczasowy substytut pomnika, którzy ma stanąć na krakowskim przedmieściu... nie przeszkadzał nikomu dopóki Komorowski i PO nie rozpętały o to wojny, a wtedy to już wiadomo - efekt kuli śniegowej, z jednej strony katole którzy tam urządzali owe sabaty, z drugiej pijana hołota prowadzona przez ludzi związanych z WSI.

  Ja jestem ateistą a byłem przeciwny przenoszeniu krzyża w taki sposób, większość Polaków patrzała na tą wojenkę PO (dla przykrycia podniesienia podatków, tak jak dopalacze były dla przykrycia Ruchu Palikota) z pożałowaniem, a PIS musiał się bronić i tyle, co ? mieliśmy (zwolennicy PISu, sam PIS) stać i się patrzeć jak się upadla najlepszego prezydenta po 89r. Lecha Kaczyńskiego, jak się próbuje zatrzeć pamięć, jak się ordynarnie manipuluje w spawie katastrofy smoleńskiej, w której to z każdym miesiącem jest coraz więcej niewiadomych (np. niszczenie dowodów - czyli wraku - na następny dzień po katastrofie, przez służby rosyjskie, poprzez wybijanie szyb i rozszarpywanie wraku podczas załadunku na ciężarówki, np. nie pokazywanie w reżymowych mediach filmiku nakręconego kilka minut po katastrofie a opublikowanego kilka godzin po niej - na którym słychać strzały i pokrzykiwanie w języku rosyjskim, a po tym śmiech, jak to wytłumaczyć ?!? pytań jest coraz więcej, a PO i reżymowe media coraz bardziej nabierają wody w usta, coraz trudniej jest ukrywać fakty - ja nie przesądzam że to był zamach, choć coraz więcej na to wskazuje, ale WSZYSTKIE fakty powinny być dokładnie wyjaśnione) mieliśmy "wam" po prostu ustąpić ?!? wtedy byśmy byli OK, a ponieważ PIS wyrażał swoje zdanie, to już "sprowokował" i należy zacząć mordować tak ?

  I tak - ty jesteś bandziorem i faszystą skoro uważasz że za JAKIEKOLWIEK słowa, czy poglądy można zabić !

  Jeszcze jedno Gazeta Wyborcza krytykuje rząd Tuska, tak jak Trybuna Ludu krytykowała Gomułkę, czy Gierka - NIE BARDZIEJ, a czasem mam wrażenie że łagodniej.

  Natomiast porównywanie Palikota który dzisiaj powiedział że ma nadzieje że zamordują Kaczyńskiego w tym roku, wtedy ten rok uzna za udany, a kilka miesięcy temu mówił że Lech Kaczyński ma krew na rękach, że jego córka ma przeprosić rodziny katastrofy za to że nachlany Kaczyński doprowadził do rozbicia samolotu - takiego BAGNA nigdy ani w PISie, ani nawet w Samoobronie NIGDY nie było, jak można w ogóle tych ludzi porównywać do osoby na bardzo wysokim poziomie, doktora prawa, byłego premiera - Kaczyńskiego - który owszem ostro krytykuje (i bardzo trafnie, dlatego to tak boli) ale nigdy nie schodzi na poziom małpy z drzewa, na którym jest Palikot, Niesiołowski, Kutz, Wajda, Bartoszewski i reszta ferajny z konglomeratu nienawiści do którego zaliczają się również rządowe media TVN+GW !

 • zdzichuzpolski

  Oceniono 4 razy -2

  TOK FM spada na psy powierzając przeprowadzenie wywiadu Paradowskiej, nudnej i przewidywalnej jak ojciec Jan Król z Radia Maryja.
  Przecież wiarygodności nie zdobywa się,obchodząc gorące tematy lub ruszając je tak by krzywdy czasem nie zrobić Tuskowi.
  Premier dostał od Paradowskiej jak na talerzu cytaty Kaczyńskiego a powinien otrzymać te które padały jeszcze 3/4 roku temu z ust Niesiołowskiego , Palikota, Komorowskiego, Sikorskiego.
  Czy to jest jeszcze dziennikarstwo, publicystyka, czy zwykłe włazidupstwo?
  Dlaczego praktycznie wszystkie media od lewicowych do prawicowych traktują odbiorców jak idiotów.

  zdzichu z Polski

 • doo-bie

  Oceniono 6 razy -2

  Potem wojnę o krzyż rozpętał Komorowski, chyba również się zgodzisz że nie było sprawy krzyża dopóki Komorowski jej nie wyciągnął (za gentlemana cię nie uważam, ale chyba nawet ty nie będziesz dyskutował z faktami) żeby zakryć nieudacznictwo Tuska który w "zielonej wyspie" podnosi podatki. Oczywiście potem, jak już 99% mediów i dziennikarzy opowiedziało się po stronie rządu, harcerze którzy w końcu są organizacją państwową... co mieli zrobić pod takim ostrzałem, dlaczego nikt nie chciał rozmawiać z rodzinami, dlaczego to chciano zrobić w taki sposób, konfrontacyjny, nawet jak bym był za PO, to bym był tym oburzony, jak można z takim brakiem wyczucia, pogardą wręcz podchodzić do tak bardzo drażliwej sprawy (nie ma bardziej drażliwej spawy w Polsce i długo nie będzie) jak można ignorować połowę Polaków - przypomnę że n Komorowskiego zagłosowało 9 milionów ludzi, ale na Kaczyńskiego ponad 8 milionów, prawie pół na pół, Komorowski zamiast być prezydentem wszystkich Polaków - wypowiedział tym co na niego nie zagłosowali wojnę na kilka dni po wyborach, nawet komuch Kwaśniewski był lepszy, mówię to ja - wyborca PISu, na temat byłego członka PZPR (a wszystkich PZPRowców z założenia uważam za zdrajcói sowieckich karłów) baaa, nie tylko członka ale sługusa sowieckiego na stanowisku ministra - Kwaśniewskiego, ale mimo tak haniebnej przeszłości on był lepszym prezydentem, nie skłócał Polaków jak Komorowski, nie dzielił jak Komorowski... dalej uważam Kwaśniewskiego za podłą osobę, ale Komorowski to inna liga, jak Kwaśniewski był na dnie, to Komorowski tapla się w mule bagiennym, głęboko pod dnem... już pomijam że pan Hrabia ma budżet zwiększony o 23 miliony n 2011r., to chyba żeby zatrudnić swój dwór, jeszcze większy niż rzekomo rozrośnięty dwór Lecha Kaczyńskiego - uważałeś że tamten jest rozpasany ? no proszę a tu budżet większy o kolejne 23 miliony, co ty na to ? pewnie nic - bo to już nie dotyczy "Kaczora" którego szczerze nienawidzisz prawda ? a dlaczego nienawidzisz, hmmmm ciekawe czy ty sam to wiesz, może nie lubisz słuchać o sobie nieprzyjemnych rzeczy, a Kaczyński potrafi nazwać rzeczy po imieniu, oj potrafi... a prawda w oczy kole, powiedz mi jedno, choć to tylko formalność - byłeś członkiem PZPR, a jeśli jesteś za młody to czy twój ojciec był ? myślę że odpowiedź jest oczywista, bez względu na to co tu napiszesz i to generalnie wszystko tłumaczy...

 • doo-bie

  Oceniono 4 razy -2

  >>>czy sekta PiSowska jest lepsza?

  nie nie jest lepsza, tylko że sekta PISowska to jest na radiu maryja, a sekta POwska jest tutaj, fajne macie towarzycho do porównywania się, zgadzam się z tym zresztą w 100% - ludzi takich jak tu się wypowiadają można porównać tylko do fanatyków z radia maryja !

  >>>a bzdura, żuczku. Można by tak mnie nazwać, gdybym POCHWALAŁ zabijanie za słowa. Jeszcze raz wzywam Cię do pokazania choć jednego takiego zdania.

  ależ proszę żuczku

  >>>A jeśli pytasz czym do tego doprowadziliście (...) depcząc swoich przeciwników i obrażając się o wszystko, gdy byliście u władzy, plując i kąsając swoich przeciwników gdy jesteście w opozycji, sącząc nienawiść, negując wyniki demokratycznych wyborów

  więc skoro uważasz że jest uprawnionym twierdzenie że za takie SŁOWA, POGLĄDY, można zabić, no bo przecież można skoro należało się "nam", skoro my do tego doprowadziliśmy, a jak ? wypowiadając poglądy... więc powtórzę po raz setny, skoro tak uważasz, to jesteś zwykły bandzior i co gorsza faszysta !

  >>>rzucając idiotyczne oszczerstwa i pomówienia (m.in. w sprawie katastrofy smoleńskiej, wbrew logice, bo przecież PiS najwięcej na niej zyskał)

  wymień mi jakież to pomówienia i oszczerstwa były rzucane ze strony PISu ?!? bo jak na razie to bełkoczesz tylko coś, nie mając ku temu żadnych podstaw, pewnie bezmyślnie powtarzasz za którymś z żołnierzy wodza, albo za którymś z reżymowych dziennikarzy, tylko jak mówisz "A" to powiedz "B" bo to że wrak był niszczony to nie jest oszczerstwo tylko PRAWDA, wiem że członkowi sekty która ma tylko jedno źródło informacji i go nigdzie nie weryfikuje trudno w to uwierzyć, ale mogę ci podać link do materiału zarejestrowanego przez same służby rosyjskie, z niszczenia dowodów ! A może oszczerstwem jest to że na filmie opublikowanym kilka godzin po katastrofie słychać strzały, głosy i śmiech ?! Służę linkami w razie potrzeby, choć jak wiadomo członkowie sekty tym się charakteryzują, że jak im pokazać coś czarno na białym, to i tak nie uwierzą...

  Reszty wynurzeń nawet nie warto cytować i się do nich ustosunkowywać, bo jest to po prostu stek bzdur i twoich wymysłów, wykreowanych w twojej główce przez TVN i GW, jak uważasz że jakiś polityk mówił o "polskojęzycznych" to powiedz który i kiedy, jak twierdzisz że "szczuliśmy" (ja kogoś szczułem - WOW, nie wiedziałem, ciekawe jak, hmmm, może telepatycznie) to powiedz kto, kiedy i w jaki sposób szczuł, jak twierdzisz że ktoś komuś odmawiał patriotyzmu to powiedz kto, kiedy i w jaki sposób, BO INACZEJ TYLKO SIĘ OŚMIESZASZ, itd. itp. czyli jak zwykle, pomyje, jad, nienawiść i ZERO konkretów, ja wiem że u siebie w sekcie to wy tylko się poklepujecie po plecach, nie musicie niczego dowodzić, argumentować, ot takie towarzystwo wzajemnej adoracji - ale wszędzie indziej będziesz pośmiewiskiem, no chyba że pod budką z piwem, albo na budowie - tam znajdziesz ludzi którzy ci i twoim wymysłom przyklasną.

  Odniosę się jeszcze do krzyża, harcerze go tam ustawili, ale dlaczego ? zadałeś sobie to pytanie ? chyba żeby dać wraz temu co się działo po 10 kwietnia, kiedy pod pałacem prezydenckim zbierały się dziesiątki tysięcy ludzi, chyba się tym zgodzisz ? a po co ??? żeby był to tymczasowy symbol upamiętnienia, zastąpiony potem przez pomnik - tak to wygląda, ochłoń trochę i pomyśl !

 • xnonorx

  Oceniono 8 razy -2

  Donaldzie, może coś o dożynaniu watahy? Może o strzelaniu do kaczek? A może coś w stylu "jaki prezydent taki zamach"? Albo coś nowego z repertuaru "języka pojednania"?

 • sunim

  Oceniono 10 razy -2

  Można PiSu nie lubić, można nie lubić Kaczyńskiego. Ale trzeba być kompletnym ignorantem, by nie powiedzieć debilem, by nie zauważać medialnej nagonki jaka jest organizowana od kilku lat na to ugrupowanie i jego lidera. Stadko zdziadziałych nienawistników wypluwa z siebie żółć nieprzerwanie. Dla mnie Michnik, Bartoszewski, Palikot, Wajda, Kutz, Niesioł i im podobni mają krew na łapskach.

 • doo-bie

  Oceniono 6 razy -2

  Co dzieciaczki popłakaliście się już ? Ząbki ściśnięte, łezki w oczach i jedyne co pozostaje to minusiki ? buhahaha boki zrywać, ale nie przejmujcie się, poczekajcie aż wódz wam wyda instrukcję co mówić, wtedy może będziecie mieli coś do powiedzenia "od siebie" :D

 • unamatita

  Oceniono 5 razy -3

  "Nie reaguję, robię swoje." - czyli konkretnie CO?
  u.

 • lecimytupolewem

  Oceniono 7 razy -3

  Śmierć owocem polityki miłości Tuska i jego bandy.
  Oprócz oczywistych mordów, jak w Smoleńsku, przed pałacem Komoruska, Michniewicza, wczoraj w Łodzi, etc., etc, ciekawa sprawa jest z samobójstwami:
  2007 - 3650 samobójstw
  2009 - 6000 samobójstw - wynik najwyższy w historii Polski podległej i niepodległej

 • doo-bie

  Oceniono 4 razy -4

  @22hanna - o mnie się nie martw, mam się wyśmienicie, na nastrój też nie narzekam, pomartw się lepiej o stan swojego umysłu i swojej wiedzy, bo jak widać tragedia z tym u ciebie, tak jak zresztą u większości POlszewickich sekciarzy z tok.fm @czarownica-w-szambie - jaki nick, taki poziom... ale może pokażesz mi partię w której można publicznie krytykować linię partii, zamiast robić to na statutowych posiedzeniach ? ja takiej partii nie znam, a jak Halicki skrytykował waszego wodza to go nie musieli wyrzucać, trzy dni później mówił o Tusku jako o mojżeszu i kajał się jak burak - jeszcze coś chciałaś dodać ?

 • ksaniak

  Oceniono 4 razy -4

  Tymczasem rząd znowu robi nam "dobrze" ...

  Tymczasem rząd znowu robi nam "dobrze"

  news.money.pl/artykul/tusk;in;vitro;nie;moze;byc;tylko;dla;zamoznych,86,-1,695894.html

  Proponuję jeszcze odsysanie tłuszczu i powiększenie piersi finansować z naszej kasy.

  Zwiększy to na 100% prawdopodobieństwo zajścia w ciążę dla kilku tysięcy kobiet

 • doo-bie

  Oceniono 4 razy -4

  @karim72 - a co ? pobił byś mnie ? może byś mnie postrzelił co ? takie macie przecież metody... @eptesicus - sam jestem wyborcą PISu i jeszcze NIGDY nie słyszałem od żadnego zwolennika PISu a znam ich trochę jednego dobrego słowa o PRL, zdrajcy Jaruzelskim i mu podobnych, natomiast jak czytam wypowiedzi byłych zwolenników PZPR a dzisiejszych zwolenników PO, to widać kto tęskni do PRLu i cenzury, nie muszę nawet nic dodawać, wystarczy poczytać wypowiedzi sekty POwskiej żeby zobaczyć że ludzie o dużej nostalgii po PRL przeważają wśród zwolenników PO. Sam zresztą jesteś faszystą który uważa że za poglądy można kogoś zamordować "W końcu doprowadziliście do tego, że znalazł się człowiek, który ZABIŁ" czym ?!? wypowiadaniem poglądów ?!? takich bandytów jak ty powinno się izolować, jak już mówiłem z wami nie można dyskutować, was się trzeba bać.

 • eptesicus

  Oceniono 4 razy -4

  >>>Płaczka Paradowska, obok Żakowskiego, Lisa i POdobnych sprzedajnych pismaków robia normalnym ludziom wodę z mózgu.

  no dobra, a jak Sakiewicz i Hejke robią ludziom wodę z mózgu, to jest O.K.? Nie bądźcie hipokrytami

 • adam_l27

  Oceniono 4 razy -4

  @doo-bie masz rację wesoło tutaj, Tusk to taki gorszy Blair, którego Brytyjczycy za długo kochali aż wytrzeźwieli, ale tutaj na forum dominują skrajności - według sondaży Palikot ma 2% poparcia dla swojej partii a tutaj pewnie ze 30%. Na szczęście możemy być spokojni. A lemingom życzę kariery jak córuni Rostowskiego - zaraz po szkole do gabinetu ministra, porada: wpisujcie w CV że kochacie PO ;)

 • nie_bekam

  Oceniono 4 razy -4

  Powinno sie postawić Tuska przed Trybunalem Stanu.

 • wybitniemadry

  Oceniono 4 razy -4

  panie tusk pozwala pan na anarchie, a to prowadzi do przejecia wladzy przez psychopate ktorego nikt nie potrafi zakneblowac, to jest pana niemoc i strach elit (swin przy korycie) do ktorych i pan nalezy, i ktorym tylko zalezy na przetrwaniu

 • fields1

  Oceniono 6 razy -4

  "Robię swoje" - czyli pierdzę w stołek ;)

 • doo-bie

  Oceniono 6 razy -4

  @cri6b - a ty nie wiedziałeś ??? bo ja 15 minut po morderstwie zobaczyłem w TV filmik z zatrzymania tego czubka który krzyczał "chciałem zabić Kaczyńskiego, ale mam za małą broń" i "nienawidzę PISu" ale rozumiem że motywy tego człowieka dla ciebie po takich deklaracjach nadal pozostają niejasne ? no tak może motywem było... no właśnie co ???

 • kazimirz

  Oceniono 6 razy -4

  Wszystko wroci do polskiej normy, Pan Prezydent powola do zycia "Zjednoczony Front Walki z Nienawiscia" pod przywodztwem jakiegos wybitnego Polaka np pana Niesiolowskiego albo pana Palikota i bedzie zylo sie lepiej, wszystkim.
  PS.Bismarck mial jednak racje.

 • road_66

  Oceniono 5 razy -5

  "Nie oczekiwałem od prezesa Jarosława Kaczyńskiego wyważonych opinii na ten temat" mgr, z wykształcenia historyk a więc humanista. Nie potrafi się on jednak poprawnie wypowiadać. Opinię można mieć jedną, chyba, że to cecha polityka by mieć więcej niż jedną opinię na dany temat. ;)

 • lukeskaywalker

  Oceniono 7 razy -5

  Przeżyliśmy ruska, przeżyjemy także Tuska :-)

 • maciej1961-62

  Oceniono 7 razy -5

  Ten czlowiek daje i dawal zielone swiatlo Polikotowi ,Kutzowi, Niesiolowskiemu ,Komorowskiemu do kontynuacji agresji ,GW przoduje w tego typu dzialaniach,jak zawsze demagog z Tuska wychodzi .

 • modraczek.2

  Oceniono 9 razy -5

  " z rzepy :

  Nie jest bowiem, uważam, przypadkiem, że śmiertelny strzał został wymierzony w pracownika posła PiS, który zginął niejako w zastępstwie Jarosława Kaczyńskiego. Z miesiąca na miesiąc można było zauważyć, jak wzrasta atmosfera wrogości i nienawiści skierowana przeciw liderowi opozycji. Zamiast rzeczowej krytyki i argumentów wyśmiewanie, szyderstwo, poniżanie i poniewieranie.

  Najgorzej, że w przygotowywaniu tej atmosfery nagonki uczestniczyli nie tylko politycy, ale też intelektualiści, ci, od których szczególnie należy domagać się bezstronności i ważenia słów. Tymczasem to oni właśnie, można mieć wrażenie, byli głównymi podżegaczami. To oni stanęli w pierwszym szeregu, wzywając do rozprawy z PiS.

  Jeszcze tydzień temu Andrzej Wajda mówił o Jarosławie Kaczyńskim: “To jest polityczne szambo. Jacyś zgrani politycy, którzy niech sobie idą w cholerę, bo mamy ich dosyć, nagle wymyślili, że oni odgrywali w tym czasie jakąś rolę”. I jeszcze dosadniej: “To jest głupol”. Podobnie nie przebierał w słowach Adam Michnik, który kilka dni temu mówił, że PiS to “formacja, która chce unicestwić państwo demokratyczne, ukształtowane po 1989 r. (…) To opozycja antysystemowa i antypaństwowa”.

  W przygotowaniu i prowadzeniu tej nagonki szczególną rolę odegrał Janusz Palikot, do niedawna jeden z liderów PO, człowiek, który ostatecznie nigdy za swoje słowa nie poniósł konsekwencji. Ba, nie było sofizmatu, którego by nie wykorzystano w obronie Palikota. A to przecież on jako pierwszy polityk tej rangi w Polsce sugerował używanie wobec Kaczyńskiego przemocy.

  I nie tylko chodzi tu o sławetne słowa po pierwszej turze kampanii prezydenckiej “zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie”, ale o powtarzające się raz po raz spekulacje, które łatwo było odczytać jako wezwania do rozprawy z Kaczyńskim z użyciem przemocy. Choćby to: “Uważam, że jeśli dojdzie do rozlewu krwi w najbliższych miesiącach, to odpowiedzialny za to będzie Jarosław Kaczyński. On robi co może, żeby jakiś szaleniec przez analogię do tego, co się wydarzyło przed wojną, przed 39 rokiem, doprowadził do tej samej sytuacji” – te słowa Palikota brzmią dziś szczególnie złowieszczo."

 • modraczek.2

  Oceniono 7 razy -5

  i ja bardzo proszę udać się do logopedy...a i psychoanalityk by się przydał...

 • modraczek.2

  Oceniono 7 razy -5

  do dramatu to doprowadza Wasza mentalność i siła manipulacji
  "- Nie oczekiwałem od prezesa Jarosława Kaczyńskiego wyważonych opinii na ten temat - mówi w Radiu TOK FM premier Donald Tusk. Jego zdaniem, emocje związane z tragedią w Łodzi mogą doprowadzić do kolejnego dramatu. "
  watachy wyrżnięte Panie Premierze? A Kaczyński jeszcze nie wypatroszony tak? Bo część dinozaurów już wyginęła...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX