"Powściągnijcie emocje" - komisja etyki do politycznych liderów

Sejmowa komisja etyki zamierza zaapelować do posłów i liderów partii politycznych o spokój i powściągnięcie emocji w politycznej dyskusji - dowiedział się reporter TOK FM.
Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie będzie skierowany ten apel. Sławomir Rybicki, przewodniczący sejmowej komisji etyki zapowiada jedynie, że tą sprawą komisja zajmie się na następnym swoim posiedzeniu w przyszłym tygodniu. Jak dodaje, sugestie o wystosowanie apelu członkowie komisji zaczęli otrzymywać od posłów i senatorów zaraz po wczorajszych tragicznych wydarzeniach w Łodzi.

- Należałoby w takiej sytuacji zwrócić się do liderów politycznych, aby powściągali swoje emocje i namawiali swoich działaczy raczej do spokoju i rozmów niż do eskalacji napięć - mówi nam Rybicki. Jego zdaniem duże znaczenie mają w tej sytuacji słowa wypowiadane przez szefów partii. - Zawsze, kiedy dochodzi do eskalacji napięcia w takich trudnych momentach życia politycznego liderzy partyjni powinni wziąć na siebie ciężar utrzymania standardów demokracji - uważa polityk Platformy.

"Przypomnienie etycznych zasad to za mało"

- Trzeba posłom przypomnieć zasady etyki - przyznaje poseł Jarosław Zieliński z PiS, choć dodaje też, że to może okazać się stosunkowo za mało. - Partie polityczne same powinny dbać o standardy, które są podstawą demokracji. Bo wypowiadane agresywne słowa publicznie przez polityka mogą padać na podatny grunt. A ten, kto słucha może posunąć się, jak się wczoraj przekonaliśmy do zbrodni włącznie - zaznacza w rozmowie z TOK FM poseł Zieliński.

Dzisiaj komisja etyki miała zająć się sprawą posła Adama Hofmana z PiS w związku z jego słowami wobec Janusza Palikota. Poseł PiS w prasowym wywiadzie nawoływał do powieszenia polityka "na najbliższej gałęzi". Jednak członkowie musieli przełożyć rozpatrywanie tej sprawy, ponieważ na posiedzeniu nie pojawił się poseł Hofman.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
"Powściągnijcie emocje" - komisja etyki do politycznych liderów
Zaloguj się
 • 55_latek

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczyńskiemu wybaczę, po chrześcijańsku, ale dopiero kiedy odejdzie.
  Jeśli szybko tego nie zrobi, to nie ręczę za siebie.

 • ecci000

  Oceniono 3 razy 3

  Kaczyński musi odejść! Tusk musi wziąć się do roboty! A my musimy przeczekać.

 • pisz_pan_na_berdyczow

  Oceniono 3 razy 3

  Ostrzegałem, że wypowiedzi pseudointelektualistów to "pdagatwka" do realnej rozprawy...Zaraz po tym jak Marcin Król poweidzał o potrzebie walki, nawet brutalnej w obronie "formy życia", jaką ONI zaakceptowali, świr z Częstochowy spakował się i wyjechał do Łodzi ...po kilku dniach faktycznie zaatakował ...

  www.youtube.com/watch?v=8f-ExwZFlC0

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 2 razy 2

  Zabili, a teraz prosza o powsciagliwosc.Ciekawe z punktu psychiatry.

 • slon2002

  Oceniono 2 razy 2

  rejwach na forum nienawiści , jak w hederze w czasie przerwy. Drogie dzieci, drodzy potomkowie ubeckich katów: bardzo mi się podoba, kiedy przekonujecie mnie, że Pan Przewodniczący PiS, dr Jarosław Kaczyński, sam osobiści zastrzelił jednego ze swoich współpracowników a drugiemu poderżnął gardło. Próbujcie dalej. Coraz bardziej bawią mnie wasze ubecko-sbeckie pseudo-argumenty.

 • itsgettingcolder

  Oceniono 4 razy 2

  Tak....jarosław i powściągnięcie emocji. Pomarzyć zawsze można.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 2 razy 2

  "na posiedzeniu nie pojawił się poseł Hofman" - a po co mial sie pokazywac..? Prezio juz go rozgrzeszyl, komisja etyki go nie obchodzi.

 • jerry.from.lublin

  Oceniono 1 raz 1

  Piszecie michnikowe ludki o Hoffmanie z pisu dla ułatwienia cały cytat nt palikota a nie ucięty przez michnikowe nożyce: "- W polityce na wrogie gesty odpowiada się czasem wrogimi gestami. Nie można się cały czas dawać policzkować. Jestem bardzo spokojnym politykiem. Staram się używać słów, które nie wykluczają, szukać kompromisów, nawet daleko idących porozumień. Ale po tym, co powiedział Palikot o Przemysławie Gosiewskim, co doprowadziło do łez jego syna, który powiadomiony w przedszkolu przez kolegów, myślał, że jego tata naprawdę żyje - puściły mi wszelkie tamy.

  Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź."
  Dotarło, kłamstwa gazety to już temat na książkę, ale do was ta tępa propaganda trafia bez pudła. Widzicie cytat w gazecie ale małe michniki na wszelki wypadek usunęły kontekst podobnie jak w TVN gdzie te metody również sa stosowane, a teraz moderatorzy wytnijcie mnie !!! Na zdrowie.

  Więcej... wyborcza.pl/1,76842,8201783,To_tylko_zwieranie_szeregow.html?as=2&startsz=x#ixzz12uMqLZzd

 • marekmarek44

  Oceniono 1 raz 1

  Powściągnijcie emocje-ciekawe czy by powściągneli emocje,gdyby tak ich ludzi ktoś mordował
  np z PO lub z SLD?
  Dlaczego np po śmierci Barbary Blidy nie byli tacy "mądrzy i rozumni" i nie powściągneli emocji
  tylko do dziś dnia młócą bezproduktywnie słomę na komisji do spraw B.Blidy?
  Ale tam było SAMOBÓJSTWO,a tu mord polityczny,a może terrorystyczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX