Staniszkis: wszyscy powinni przeprosić

Bronisław Komorowski powinien przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. Z wzajemnością. Z kolei Jarosław Kaczyński powinien przeprosić Donalda Tuska, a Donald Tusk - ...Jarosława Kaczyńskiego. Socjolog, prof. Jadwiga Staniszkis wezwała polityków w ?Kropce nad i? do wzajemnego uznania win i wybaczenia.
Bronisław Komorowski powinien przeprosić za niepowstrzymanie tego, co działo się pod Pałacem Prezydenckim. Ale nie on jeden. Według Jadwigi Staniszkis przeprosić powinni - niezależnie od stopnia winy - wszyscy: Kaczyński, Komorowski, Tusk.

Kaczyński "powinien się przemóc i pojawić"

- Gdyby prezydent użył tego słowa (przepraszam - red.), to prezes Kaczyński pojawiłby się tam - skomentowała w TVN24 Jadwiga Staniszkis wyrażone przez prezydenckiego ministra Sławomira Nowaka zaproszenie na czwartek na godz. 11.30 na spotkanie dotyczące obniżenia poziomu agresji w polityce. Socjolog podkreśliła, że mimo braku przeprosin Jarosław Kaczyński "powinien się przemóc i pojawić".

Staniszkis: powinna być seria przeprosin

Staniszkis powiedziała też, że Platforma Obywatelska, jako partia rządząca, "ma większą odpowiedzialność", i nie może mówić "bez podstaw o faszystowskim charakterze PiSu". - To mówili publicyści - dodała jednak po chwili.

Zapytana o słowa Jarosława Kaczyńskiego pod Pałacem Prezydenckim prof. Staniszkis powiedziała, że prezes PiS powinien przeprosić za słowa o rządzących Polską "złych ludziach". Zaznaczyła jednak, żeby obowiązku przeprosin nie ograniczać do szefa "Prawa i Sprawiedliwości".

- Chodzi o serię przeprosin i refleksji i odsunięcie od zabierania głosu polityków, którzy nie są w stanie powstrzymać osobistych emocji - stwierdziła Staniszkis. Wśród polityków kwalifikujących się do zakazu wypowiedzi w mediach wymieniła m.in. wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego.

"Donald Tusk nie powstrzymał eskalacji agresji"

Niech wszyscy powiedzą "wybaczamy i i prosimy o wybaczenie" - podkreśliła Staniszkis. Zgodziła się też z Jarosławem Kaczyńskim, że w Polsce istnieje zagrożenie demokracji, bo zakłada się, że przekazanie władzy opozycji będzie klęską. Usprawiedliwiała też prezesa PiS za jego wypowiedzi tuż po zabójstwie działacza PiS Marka Rosiaka w Łodzi (Kaczyński obarczył wtedy winą za tragedę "politykę nienawiści", a za jednego z jej autorów uznał Donalda Tuska - red.).

- Kaczyński oskarża Tuska o to, że nie powstrzymał stopniowo eskalowanej agresji - stwierdziła Staniszkis. Według niej tworzone było wrażenie, że PiS jest "partią pozasystemową".

Pełnomocnik PiS w łódzkim śledztwie

Staniszkis stwierdziła też, że w śledztwie w sprawie zabójstwa w Łodzi potrzebny jest pełnomocnik ze strony PiS. - Trzeba odbudować zaufanie - stwierdziła, dodając, że obecnie takiego zaufania w polityce nie ma. Odnosząc się do oskarżeń Jarosława Kaczyńskiego dotyczących odpowiedzialności polityków PO za tragedię smoleńską stwierdziła, że "w katastrofie zbiegło się złe funkcjonowanie przez długi okres różnego typu instytucji, od szkoleń, przez lekceważenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i sposób wypowiadania się o prezydencie", które "stworzyło przyzwolenie na bylejakość", na którą powinien zareagować Sejm - kierowany wtedy przez marszałka Bronisława Komorowskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Staniszkis: wszyscy powinni przeprosić
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 4 razy 4

  Jakie szczęści, że tego nie oglądałem - "WZAJEMNE uznanie win" - coś u pani Staniszkis nie tak ze słuchem i wzrokiem :D

 • vas-b

  Oceniono 3 razy 3

  rzeciez ta ta kobieta juz dawno stracila kontakt z rzeczywistoscia tak jak jej protegowany jaroslaw kaczynski,mlodszym przypominam,ze to wlasnie blozniacy rozpoczeli wojne polsko-polska,palenie kukiel prezydenta Walesy,zawsze polska byla kondominium obcych kiedy w rzadzie nie byli kaczynscy.To jaro od 1990 roku dzieli polakow na prokaczynskich i reszte obcych

 • asd-53

  Oceniono 3 razy 3

  najlepiej , zeby sie pani zamknela , poplatanie z pomyleniem

 • budionnyj

  Oceniono 2 razy 2

  Ja Pana Prezesa przepraszam! Najbardziej przepraszam go za to, ze przegrał wybory .

 • emerytgw

  Oceniono 2 razy 2

  P. Staniszkis nie pamieta chamstwa prezesa kłamczyńskiego i jego nikczemnych wypowiedzi wobec prezydenta Komorowskiego. Niech ten bezczelny hipokryta najpierw przeprosi nie tylko prezydenta ale i nas obywateli bo co krok nas obraża,zaprzeczając, że jesteśmy wolnym krajem i nie uznając legalnie wybranych władz. Potem można dyskutowac o retoryce polityki. P. Splecie bzdety na temat tragedii smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego. Było udowowdnione w sondażach, że LK był miernym i ośmieszającym urząd prezydentem i ta ocena NIE BYŁA JEGO LEKCEWAŻENIEM lecz dopuszcalną w normalnej demokracji krytyką.

 • tegepe

  Oceniono 2 razy 2

  I znowu nagłaśniacie wypociny tej malowanej, podstarzałej i przejrzałej intelektualnie PiSdówki!

 • stivi47

  0

  Ta kobieta gada takie same glupoty jak ten wariat guru Kaczynski zapewne tez ja zarazil ta Wscieklizna tego Lisa co go w Penis ugryzl lub ta jego Kotka jest tez mozliwe ze jej dal do Lizania a ta go ugryzla w ten malutki kruciutki Penesik.

 • kazmaz60

  0

  Ja wyłączam telewizor lub zmieniam kanał nie mogę ścierpieć jej kołomyjki

 • ewa-316

  0

  Toż to jakaś komedia, nie rozumiem za co prezydent ma przepraszać tego zakompleksionego, awanturniczego gościa o rozdętym ego do granic absurdu. Chyba za to,że wygrał z nim wybory , czego Kaczyński nie może przeboleć, co widać, słychać i czuć. Kaczyński wróć do prochów, to powinno pomóc :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX