Schetyna: To nieważne, że zaczął PiS. Wszyscy powinni przeprosić za język agresji

- To nie jest tak, że wina jest po jednej stronie. Każdy powinien uderzyć się w piersi. Nasz język też był przesadzony -i nieważne czy w odpowiedzi na agresywny język PiS. Temperatura tej debaty przekroczyła normy - mówił Grzegorz Schetyna w Radiu Zet.
- To nieważne, kto rozpoczął. To nieważne, że agresja wychodziła z ust liderów PiS. To jest coś, od czego powinniśmy odejść i to powinna być wspólna decyzja. Ludzie chcą, by język debaty był normalniejszy - stwierdził Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu, w Radiu Zet pytany o to, czy po tragedii w łódzkim biurze poselskim PiS wydarzy się coś dobrego.

Czy Kaczyński odepchnie rękę Komorowskiego?

Dziś przed południem ma odbyć się z inicjatywy prezydenta spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim o łagodzeniu politycznych obyczajów. Podobne zaproszenia dostali Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak - oni potwierdzili udział w spotkaniu.

Do teraz nie wiadomo, czy w Pałacu Prezydenckim pojawi się Jarosław Kaczyński. - Czy starczy mu odwagi, by przyjść do Bronisława Komorowskiego - pytała Olejnik. - Jeśli przyjmie zaproszenie, to okaże się, że możemy coś wspólnie. Że z tragedii wyciągamy wnioski. Jeśli ręka Komorowskiego będzie odepchnięta, to znaczy, że nic się nie zmieni - dodał.

"Nie jest winna jedna strona"

Prezes PiS zaraz po ataku stwierdził, że śmierci pracownika biura poselskiego winna jest Platforma Obywatelska, domagał się też "ekspiacji Komorowskiego"? - To jest język gwałtowny, z poprzedniej epoki, sprzed łódzkiej tragedii - powiedział Schetyna - To niedobry język, język agresji. Taki sam jak język po wyborach. Podważanie ich wyniku. Pamiętamy to, co mówiono pod krzyżem - dodał marszałek Sejmu.

- To nie jest tak, że wina jest po jednej stronie. Każdy powinien uderzyć się w piersi. Nasz język też był przesadzony. I nieważne, czy w odpowiedzi na agresywny język PiS. Temperatura tej debaty przekroczyła normy - mówił marszałek Schetyna

Jego zdaniem klasa polityczna powinna przeprosić. Wspólnie.

Kogo? - Politycznych przeciwników i ludzi, którzy musieli słuchać tego języka - wyjaśnił Schetyna.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Schetyna: To nieważne, że zaczął PiS. Wszyscy powinni przeprosić za język agresji
Zaloguj się
 • hanishl

  Oceniono 1 raz 1

  A kto mnie Podatnika przeprosi za wszystkie szopki i afery których koszty ponoszę ?
  Walcie się !

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 1 raz 1

  przepraszam panie kaczor, że mam pana w głębokim poważaniu!

 • gazetapl.3

  0

  pan Schetyna to dobry człowiek w porównaniu z bandą która go otacza w Platformie <wiertniczej>
  on po prostu ma jeszcze sumienie.

 • olias

  Oceniono 1 raz -1

  wiesz co Schetyna - myślałem żeś bardziej samodzielny w myśleniu. Ale widzę że juz i tobie mózg przemodelowano. Dziś trwa pieprzenie że winny jest Kaczyński i PiS. Że to oni rozpętali wojnę przeciwko Polsce (ch... jak prawda że to wojna polsko-polska). Ale już zaczyna się że ustawianie że zabójcy było obojętne kogo zabije. za tydzień motłoch wyborczy usłyszy że to był tajny agent PiS i miał tłuc żyrandole, tylko mu się wszystko pomieszało.
  No i jak z wami rozmawiać? Niby ręka wyciągnięta, ale co zrobić gdy cała w smarkach?
  Mówicie dalej że Kaczyński zaczął. To on rzucił o moherach, to jego psami gończymi są Palikot i Niesiołowski. To wreszcie on spowodował katastrofę prezydenckiego samolotu.
  Wiesz co, Schetyna - może i wygracie, pewnie tak. Pewnie wciśniecie głupkom wszystkie grzechy PiS i Kaczyńskich. Nawet przekonacie głupków że są zieloną wyspą. Może nawet zaczną sadzić drzewa bananowe.
  warto, Schetyna? Za tę garść srebrników warto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX