"Kampania nienawiści zaczęła się od podwójnej porażki PO i Tuska"

- Kampania nienawiści zaczęła się od podwójnej przegranej PO i Donalda Tuska w 2005 roku. Wyzwoliło to w Donaldzie Tusku traumę i odwet. Podjęto decyzję o wojnie totalnej, o walce na wyniszczenie. To był pierwowzór - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" europoseł PiS Jacek Kurski.
Kurski zaprzeczył, jakoby pierwszym ogniwem "kampanii nienawiści" były słowa adresowane do Donalda Tuska o "dziadku z Wermachtu". - To nieprawda. Już wcześniej Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła o hospicjach, było kilka bardzo brutalnych wypowiedzi Donalda Tuska -powiedział "Wprost" eurodeputowany .

To nie drugi Smoleńsk

Eurodeputowany PiS uważa, że morderstwa w łódzkim biurze PiS nie można traktować jako "drugiego smoleńska". - Nie był Smoleńskiem, ale był przekroczeniem kolejnej granicy. Do tej pory tego w polskiej tradycji nie było. Dlatego tak wspominamy prezydenta Narutowicza czy księdza Jerzego Popiełuszkę. Bo to się u nas nie dzieje - ocenił Kurski i dodał: - Dzisiaj mamy taką atmosferę w Polsce, że ten zamach może odblokować iluś ludzi, którzy nienawidzą polityków na podstawie tego, jak ich widzą w mediach.

Beatyfikacja Barbary Blidy

- Jestem przekonany, że Ryszard C. nienawidził Ziobry za państwo policyjne, bo przez wiele lat oglądając telewizję, beatyfikację Barbary Blidy w mediach, doszedł do przekonania, że to pewnie nie było żadne samobójstwo, Kaczyński i Ziobro wpadli z koltami do tej kobiety i ją zastrzelili - uważa Kurski. - Jestem przekonany, że Ryszard C. wierzy, iż Jacek Kurski zasłania się immunitetem, żeby nie płacić mandatów. Jestem przekonany, że Ryszard C. wierzy w to, co napisał jeden z tabloidów, że jestem suto opłacanym leniem, który opuścił połowę sesji w Brukseli, gdy ja mam 78 proc. frekwencji - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
"Kampania nienawiści zaczęła się od podwójnej porażki PO i Tuska"
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 12 razy 12

  Panie Kurski kampania nienawisci zaczela sie od przegranej Pisu i Jaroslawa Kaczynskiego
  Pan osobiscie jako prekursor wpisal sie w kampanie nienawisci "DZIADKIEM Z WERMACHTU " i wieloma innymi wypowiedziami szerzacymi nienawisc . Mysli pan ze " ciemny lud " to co pan teraz opowiada kupi. Zenada !!!!!!!!!!!!!!!

 • kucyk24

  Oceniono 13 razy 11

  Polityka nienawiści zaczęła się od kurdupla palącego kukłę urzędującego Prezydenta Wałęsy.

 • czandra_55

  Oceniono 11 razy 11

  To pan -panie Kurski jest prekursorem kampanii nienawiści.Dobrze o tym pamiętamy i nie pomoże panu zwalanie winy na media.Pamiętamy pana aroganckie wypowiedzi,kłamstwa,butę i samowolę.Po tragedii w Łodzi po prostu przestraszył się pan-stąd te tłumaczenia i obwinianie innych.Ale ciemny lud tego nie kupi niestety.

 • venusoid

  Oceniono 10 razy 10

  Kurski, nie próbuj na chama odbijać piłeczki. Wszyscy wiemy dobrze, że jest w tym kraju tylko jedna osoba, która ma nieustającą traumę po przegranej i która jest nieustającym źródłem agresji i pomówień. Gdyby tylko to jedno indywiduum zniknęło, w Polsce byłaby sielanka pod tym względem.

 • wazps

  Oceniono 8 razy 8

  Venusoid wlasnie "nawolujesz do zbrodni",strzez sie Kurski i Ziobro sa juz na twoim tropie.

 • neuromancer_1

  Oceniono 7 razy 7

  Witam.
  Postęp polega na przekraczaniu granic. Do tej pory ludzie zabijali się z osobistych problemów lub za pieniądze. Policja i sądy miały pracę, gazety nowości na pierwsze strony, chwilowe ale poczytne, bo desperatów i bandytów nigdy nie brakuje. A tu, nagle, coś nowego. Morderstwo polityczne. Kolejna granica przekroczona. Zdesperowany bezrobotny alkoholik (np) zamiast zapić się (cicho i w kącie) na śmierć zatłucze młotkiem kolejnego polityka. Czyja wina? Opozycji? Państwa? Dobrze, że bezrobotni alkoholicy nie oglądają TV, że ich interesuje tylko tanie wino, bo inaczej młotki by poszły w ruch.
  A Pan Kurski może mieć 87% frekwencji, ale i tak by mu było lepiej w dresie niż w garniturze.

 • candid13

  Oceniono 6 razy 6

  Kampanie nienawisci rozpoczal Rydzyk, od poczatku swojej dzielalnosci krzewil wartosci ANTYCHRZESCIJANSKIE, poczawszy od zagarniecia cegielek stoczni przez homofobie, podburzanie swoich wyznawcow do nienawisci, ktora brutalnie objawiali od poczatku, przez nazywanie prezydenta Kaczynskiego oszustem, a jego zony czarownica - nie mowiac o handlu telefonami komorkowymi pod Jasna Gora i dzieleniu Polakow w kazdym wystapieniu.
  Odbywalo to sie z aprobata hierarchii koscielnej w Polsce i doprowadzilo do wymuszania politycznych decyzji, , nie mowiac o nazwaniu wowoczas kandydata na Prezydenta, Bronislawa Komorowskiego, BELZEBUBEM.

 • marianna_k

  Oceniono 6 razy 6

  kurski to cham i pospolity burak
  czy on mysli że ktokolwiek się złapi na jego tanią demagogię? nawet kłamać, pacanie trzeba inteligentnie, Te gadki - może kupi ciemny lud spod znaku gazety polskiej,

  I jeszcze naciąga buc podatników , żeby płacili za jego ochronę,

 • venusoid

  Oceniono 6 razy 6

  @wazps:
  "Venusoid wlasnie "nawolujesz do zbrodni",strzez sie Kurski i Ziobro sa juz na twoim tropie."

  Powiem im, że nawoływałem do zbrodni "w sensie potocznym".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX