Palikot pozbawiony szefostwa w Przyjaznym Państwie. "To ojcobójstwo"

Janusz Palikot nie jest już szefem komisji "Przyjazne Państwo". Tej funkcji pozbawili go posłowie, bo poseł z Lublina przestał pojawiać się na posiedzeniach komisji. To też swoista kara za opuszczenie Platformy.
Wniosek o odwołanie Palikota z funkcji przewodniczącego komisji złożył w ubiegłym tygodniu Adam Szejnfeld z PO. Dziś nad wnioskiem głosowali posłowie z "Przyjaznego Państwa". Sprzeciwów nie było - decyzja w sprawie posła z Lublina zapadła jednomyślnie.

"Palikot opuszczając PO musiał liczyć się z taką konsekwencją"

- Musieliśmy to zrobić. Najwyraźniej spadała obecność przewodniczącego na posiedzeniach, spadała liczba zwoływanych obrad komisji, a także inicjatyw. To mocno dezorganizuje prace "Przyjaznego Państwa" - wyjaśnia w rozmowie z TOK FM poseł Adam Szejnfeld z PO.

- Z jednej strony Janusz Palikot jest twórcą tej komisji. Platforma dokonuje więc swojego rodzaju ojcobójstwa - zauważa Marek Wikiński z SLD. Przyznaje jednak, że taka decyzja, choć polityczna to musiała być podjęta. - W myśl zasady parytetów w Sejmie ta funkcja przewodniczącego należy się Platformie. Palikot odchodząc z PO, musiał liczyć się z taką konsekwencją - dodaje Wikiński.

Janusza Palikota na posiedzeniu nie było. Posłowie dyskutowali po cichu nawet przed rozpoczęciem posiedzenia, czy w takim wypadku decyzja o jego odwołaniu będzie prawomocna. Uznali jednak, że były poseł PO był poinformowany o posiedzeniu komisji. - Miałem z nim kontakt przed posiedzeniem. Powiedział mi, że jeśli jest taka potrzeba, by go odwołać to mamy to zrobić - powiedział nam Adam Szejnfeld.

Szejnfeld zastępuje Palikota

Sam były wiceminister gospodarki został wybrany na nowego szefa komisji "Przyjazne Państwo". Głosowało za nim 4 posłów, jeden - Adam Szejnfeld - wstrzymał się od głosu. Już zapowiada, że zrewolucjonizuje prace komisji. - To będzie nowa jakość - zapowiada.

Janusz Palikot nadal jako poseł niezależny będzie zasiadał w komisji, ale jako zwykły jej członek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Palikot pozbawiony szefostwa w Przyjaznym Państwie. "To ojcobójstwo"
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 2 razy 2

  Nie można zrealizować idei przyjaznego państwa bez strukturalnych zmian systemu partyjnego w Polsce, a tym samym poprawy funkcjonowania ustawodawstwa polskiego :D

 • fudalejw.1

  0

  Jestem gejem w "Przyjaznym Państwie"pozdrawiam wszystkich gejów
  piszących na tym portalu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX