"Obrońcy Krzyża" uczcili pamięć ofiar tragedii w Smoleńsku

"Obrońcy Krzyża" uczcili na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pamięć ofiar tragedii smoleńskiej. Zwolennicy wzniesienia przed Pałacem Prezydenckim pomnika ku czci ofiar katastrofy modlili się, składali kwiaty i znicze.
"Obrońcy Krzyża" i ich sympatycy Dzień Wszystkich Świętych postanowili spędzić na Krakowskim Przedmieściu, bo - jak mówią - z miejscem tym czują się związani przez swoją walkę o upamiętnienie tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar katastrofy. W tym dniu atmosfera jest mniej polityczna - podkreślali.

- W spokoju i zadumie modlimy się za ofiary tragedii ze wszystkich opcji politycznych - mówił Dariusz Wernicki ze Społecznego komitetu Obrony Krzyża. - Dla nas ci ludzie są święci, oni tam polegli śmiercią bohaterów - można było usłyszeć od zebranych. Pierwsze znicze przed Pałacem Prezydenckim zapłonęły przed godziną dwunastą. "Obrońcy Krzyża" i ich zwolennicy, przez cały dzień na Krakowskim Przedmieściu modlili się i śpiewali pieśni patriotyczne. O godzinie 21 tradycyjnie wysłuchali Apelu Jasnogórskiego, włączając się w modlitwę.

DOSTĘP PREMIUM