Biografia polityka sprzedawana w mięsnym. "Czy kupiłaby pani 'W szponach władzy"?" [WIDEO]

Kontrowersyjny biznesmen i polityk Henryk Stokłosa rozpoczął nietypową kampanię. Swoją biografię zaczął sprzedawać w należących do niego.... sklepach mięsnych.
Wydany kilka miesięcy temu wywiad rzeka z byłym senatorem pt. "W szponach władzy" nie stał się najprawdopodobniej bestsellerem. Teraz z lad księgarskich trafił między martwe kurczaki i karkówkę. Spytaliśmy kilku klientów czy byliby zainteresowani publikacją:Stokłosa przez pięć kadencji, w latach 1989-2005, był senatorem z okręgu pilskiego. W 1989 roku był jedynym niezwiązanym z "Solidarnością" senatorem. Prowadzi również własny biznes i zajmuje 21. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Obecnie trwa w jego sprawie kilka procesów. Oskarżony jest m.in. o korumpowanie urzędników oraz bicie i poniżanie pracowników. Według prokuratury, Henryk Stokłosa dawał urzędnikom łapówki w zamian za korzystne rozstrzygnięcia spraw podatkowych, umarzanie zaległości jeszcze z początku lat 90., a także uchylanie niekorzystnych dla senatora decyzji izby skarbowej w Pile.

Być może to nie koniec medialnej kariery byłego senatora. W maju portal Życie Piły (zycie.pila.pl) ostrzegał, że sfilmowaniem książki o małżeństwie Stokłosów mieli zainteresować się filmowcy z Luksemburga.A kilka tygodni temu Stokłosa ujawnił, żezamierza wrócić do polityki. Jak podał "Głos Wielkopolski", Stokłosa chce zostać radnym.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM