Prawicowy portal grzmi: Ksiądz "obrońców krzyża" ukarany przez Kurię

Ks. Stanisław Małkowski nie będzie mógł dłużej opiekować się pacjentami Domu Opieki i Hospicjum Res Sacra Miser - pisze prawicowy portal Fronda.pl. Spekuluje też, że to nie koniec szykan w stosunku do księdza, który zasłynął wspólnymi modlitwami z tzw. obrońcami krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.
Fronda.pl pisze, że ksiądz Stanisław Małkowski oficjalnie miał się porozumieć ws. zakończenia pełnienia posługi ze względu na swój wiek. Ale z nieoficjalnych informacji prawicowego portalu wynika, że sprawa może mieć drugie dno .

"Ma to być kara za zaangażowanie ks. Małkowskiego w obronę krzyża na Krakowskim Przedmieściu. (...)" I dalej: "To może nie być koniec szykan wobec księdza, pojawiły się już bowiem sugestie, że kapłana należy poddać badaniom psychiatrycznym".

Ksiądz Małkowski jako jeden z nielicznych duchownych publicznie pokazywał się z tzw. obrońcami krzyża. Wspólnie z nimi się modlił. Święcił też przynoszone pod Pałac drewniane krzyże.

Ksiądz chętnie wypowiadał się dla prawicowych mediów i portali m.in. na temat katastrofy smoleńskich i snuł przypuszczenia na jej temat, m.in. że to, co wydarzyło się w Smoleńsku to była zbrodnia. We wrześniu dostał ostrzeżenie od kurii archidiecezji warszawskiej. Wydano mu zakaz posługi kapłańskiej.

Ks. Małkowski w czasach PRL działał opozycji, był kapelanem "Solidarności".

Jest zwolennikiem intronizacji Chrystusa na króla Polski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Prawicowy portal grzmi: Ksiądz "obrońców krzyża" ukarany przez Kurię
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  Jak ta kara ma być dotkliwa, to zwiększyć panu księdzu limit
  godzin pracy z ciężko chorymi a nie wywalać go z roboty.
  No chyba, że tam też sieje defetyzm.

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 2

  Ksiądz "świr" to przecież nic nadzwyczajnego! Jak nazwać ludzi, którzy głoszą bajeczki nie mające nic wspólnego z prawdą historyczną? Duchowny Małkowski to typowy produkt seminariów duchownych. On tylko uwierzył bezkrytycznie w to co mu do wierzenia podali! Większość adeptów tej "uczelni bajeczek" traktuje swój fach księdza jako intratną posadę w myśł porzekadła: Kto ma księdza w rodzinie tego bieda ominie!

 • tsarr

  Oceniono 2 razy 2

  No i nie wiem. Czy jeśli zmusza go do badań psychiatrycznych, czy to będzie precedens? W takim wypadku gabinety psychiatrów zaczną pękać w szwach od kierowanych do nich ludzi. Właściwie wszystko co robił, jest przecież właściwe naprawdę dużej części naszych rodaków.

 • tosu1

  Oceniono 1 raz 1

  zrefundować badania psychiatryczne wszystkim obrońcom krzyża i zwolennikom PiSu!!!

 • anty-katotalib

  Oceniono 1 raz 1

  "Jest zwolennikiem intronizacji Chrystusa na króla Polski." i wszystko jasne. Odleciał już na inną orbitę. A fronda płacze bo nie będzie "źródła informacji".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX