Kaczyński: Kto szkodzi, czyni "bardzo, bardzo źle"

Jarosław Kaczyński powiedział, że członkowie partii nie mogą jej szkodzić, zwłaszcza w czasie kampanii przedwyborczej. Jeśli ktoś tak robi, to łamie statut partii.
Może być to komentarz do kilku ostatnich wywiadów Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która wchodzi w medialne dyskusje z innymi politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz o swoich planach stanięcia do walki ze Zbigniewem Ziobro o fotel prezesa.Prezes uważa, że w partii trzeba dążyć do wspólnego celu. Kto robi inaczej szkodzi, czyli czyni "bardzo, bardzo źle".

Prezes PiS podkreślił, że został wybrany na swą funkcję 7 miesięcy temu, a sprawa jego następstwa może zostać poruszona w roku 2014, kiedy skończy się kadencja. Kaczyński dodał, że część działaczy partii gra na jej porażkę w wyborach. - To działania skazane na niepowodzenie i nie będzie klęski PiS-u - powiedział prezes tej partii.

Jarosław Kaczyński przedstawił "Dekalog Samorządowca", czyli zbiór zasad, którymi kierować się będą kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do rad gmin i miast oraz na burmistrzów i prezydentów miast.

Kwiat kandydatów jego partii podpisał się w imieniu 31 tys. kandydatów PiS w wyborach samorządowych.

Prezes PiS mówił, że mają służyć jakości życia obywateli. Na sercu samorządowców Prawa i Sprawiedliwości powinny leżeć: bezpieczeństwo, wolność gospodarcza i godne warunki pracy, służba zdrowia nienastawiona na zysk, dobra opieka nad dziećmi (przedszkola i żłobki), edukacja, infrastruktura - sprawna komunikacja, dobre drogi, wyrównywanie szans mieszkańców wsi, godne traktowanie osób starszych, pełne uczestnictwo w kulturze i poszanowanie dziedzictwa narodowego oraz możliwość rozwoju wszystkich.

DOSTĘP PREMIUM