Poseł PO: PiS zatrzaskuje się w męczeńskiej krypcie

Wyrzucenie z PiS posłanek Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak zdominowało dyskusję w programie "Ranni politycy" w radiu TOK FM. Poseł PO Łukasz Abgarowicz zarzucił PiS, że zamyka się na inne środowiska i "pozbawił się sam zdolności koalicyjnych". Europoseł PiS Ryszard Czarnecki ripostował, że PO "pokazuje zamiast dialogu gest Kozakiewicza".
Jarosław Kaczyński nie poddał wyborów samorządowych - stwierdził w programie europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Mówił też o "sytuacji, w której trwał festiwal medialny, gdy dymisjonowano prezesa partii, który kilka miesięcy temu otrzymał 8 mln. głosów poparcia w wyborach prezydenckich, który uzyskał wcześniej 90 proc. poparcia delegatów". Według niego wyrzucone wczoraj z PiS posłanki Elżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik-Rostkowska "robiły medialny prezent oponentom, nie pokazując naszego - ważnego dla Polaków - programu samorządowego, tylko zajmowały się wynoszeniem na zewnątrz dyskusji wewnątrzpartyjnej".

- Panie wybrały dla nas najgorszy moment - kampanię wyborczą - skomentował Czarnecki.

"O zbiorowym exodusie nie ma mowy"

- Osoby myślące podobnie jak Kluzik-Rostkowska, są wciąż w PiS, jest ich sporo, i zdecydowana ich większość będzie pracowała pod sztandarem PiS - zadeklarował Czarnecki. - O zbiorowym exodusie nie ma mowy. Plotki, że PiS się kończy, to bajeczki - dodał. Wypomniał PO wyrzucenie Andrzeja Olechowskiego, Zyty Gilowskiej i Pawła Piskorskiego. Wypomniał też SLD usunięcie z zarządu Ryszarda Kalisza.

Piekarska: "To początek końca PiSu"

- Jest różnica między funkcjonowaniem demokratycznej partii, jaka jest SLD, a partią, gdzie decyzją prezesa można wyrzucić każdego - odparła Piekarska. - PiS pozbyło się otwartych twarzy, które gwarantowały zdolność koalicyjną, a postawiło na tych, którzy chodzili po KP z pochodniami. Dodała, że obie panie "mogły zagrozić Zbigniewowi Ziobrze" i że to jest "początek końca PiSu".

- Za wami ciągnie się odór PRLu - odparował Czarnecki. - Ojejku, o matko....ech... - jęknęła Piekarska.

Piechociński: wyrzucono osoby, które umiały łączyć, a nie dzielić

- Szkoda, że osoby, które umiały łączyć, a nie dzielić, znalazły się poza partią - skomentował Janusz Piechociński. - To efekt zwrotu po 4 lipca - ocenił poseł PSL. Dodał, że "sztywniejące podziały w życiu obywatelskim będą się pogłębiać", a zradykalizowany PiS tworzy miejsce dla formacji centrum.

PO: PiS zatrzaskuje się w męczeńskiej krypcie

- PiS zatrzaskuje się w męczeńskiej krypcie, i odrzuca dialog ze "złymi ludźmi" dookoła - wtórował Piechocińskiemu Łukasz Abgarowicz z PO. I zapowiedział "ostateczną potężną czystkę wszystkich, którzy chcą postrzegać świat inaczej, a nie poprzez prawdy objawione przez szefa o naturze proroka", w trakcie układania list najbliższych list wyborczych. Poseł PO dodał, że usunięcie Kluzik-Rostkowskiej "przekreśla ostatecznie szanse na jakikolwiek merytoryczny dialog w jakichkolwiek sprawach". "Zaangażowana, kompetentna, merytoryczna" - komplementował Abgarowicz Kluzik-Rostkowską.

To, że przedstawiciel PO wyklucza jakikolwiek dialog partii rządzącej z opozycją, byłoby niemożliwe w Europie, tam próbuje się dialogu z opozycją - zaatakował Abgarowicza Czarnecki.

Czarnecki: PO pokazuje gest Kozakiewicza

- Zamiast dialogu pod byle pretekstem pokazujecie gest Kozakiewicza - dodał europoseł PiS. I stwierdził, że "po odtrąbieniu sukcesu przez Tuska i Rostowskiego w UE w sprawie OFE okazuje się, że to był <łże-sukces>". Czarnecki wypomniał "porażki gospodarcze" rządu PO i stwierdził, że nie będzie mówił o nich dalej, bo "nie chce się znęcać".

- Nie odmawiamy dialogu. Cały czas próbujemy do niego zaprosić - ripostował Abgarowicz. - W PiS każdy, kto próbuje dialogu, jest eliminowany. Proszę nie przekręcać moich słów - mówił poseł PO. - Gdybyśmy przyjęli wasze propozycje dotyczące walki z kryzysem - zwiększanie zadłużenia - to bylibyśmy gdzie indziej. Na szczęście koalicja wybrała inną drogę i udało się, mimo podjętych w poprzedniej kadencji (przez rządy PiS - red.) zobowiązań budżetowych - zakończył Abgarowicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM