Marcinkiewicz: zdumiewające, widać, że nerwy puszczają

- Ta decyzja mnie zaszokowała, nie tylko sama decyzja ale i czas jej podjęcia, tuż przed wyborami samorządowymi. Zupełnie zdumiewająca decyzja. Widać, że nerwy puszczają. To komentarz byłego premiera. Kazimierz Marcinkiewicz był gościem ?Faktów po faktach? w TVN 24.
- PiS jest partią Jarosława Kaczyńskiego i on może sobie robić tam co chce? Nie do końca, bo działa za pieniądze publiczne, za pieniądze z budżetu państwa a wprowadza standardy, które ja bym nazwał ''orwellowskimi''. Dlaczego? Bo jeśli ktoś myśli inaczej niż Jarosław Kaczyński, to go nie ma. Jeśli ktoś nie mówi tak jak Jarosław Kaczyński to go nie ma - mówił były premier.

"Kaczyński ma problem z pewnym swoim wyborem"

- Mam wrażenie, że jest to początek okresu wyciekania osób z PiS - powiedział Marcinkiewicz.

- Polska polityka jest jałowa, co tydzień mamy problemy polityczne, ale jakiego rodzaju? Personalne. To droga, która do niczego nie prowadzi.

Jarosław Kaczyńśki ma chyba rzeczywiście bardzo duży problem, to jest problem z pewnym swoim wyborem. Moim zdaniem Jarosław Kaczyński czuje się winny, dlatego, że to on ciągnął swojego brata do polityki, namawiał go do takiego, a nie innego uprawiania tejże polityki - twierdzi Marcinkiewicz.

"Dramat człowieka, partii i wszystkich nas"

- Kaczyński czuje się winny wewnątrz, w związku z tym szuka winnych na zewnątrz. Szuka winnych na siłę, w związku z tym obarczył personalnie Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego winą za śmierć swojego brata. Jego polityka dziś, jeśli jej się przyjrzymy, jest polityką walki, już nie polsko-polskiej, ale z urzędującymi premierem i prezydentem. Wszystkie działania jakie podejmuje dziś są podszyte bólem i poczuciem winy. To jest dramat człowieka, ale też dramat partii i w jakiejś mierze nas wszystkich - mówi Marcinkiewicz

Celem Kaczyńskiego jest wyeliminowanie z polityki Tuska i Komorowskiego, wszystkie działania zmierzają właśnie w tę stronę, także wyrzucenie z partii Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak - dodał były premier.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Marcinkiewicz: zdumiewające, widać, że nerwy puszczają
Zaloguj się
 • iren_a_k

  Oceniono 6 razy 6

  "Kaczyński czuje się winny wewnątrz, w związku z tym szuka winnych na zewnątrz."
  Uważam to bardzo trafną diagnozę.Dodałałabym jeszcze śmiertelny strach J.K.przed dopuszceniem do siebie myśli o konsekwencjach własnych działań i kurczowe trzymanie się obranego kursu.Czekamy na wielkie bumm...Niestety,zapłaci za to Polska.

 • pawel.nn

  Oceniono 3 razy 3

  nintom - masz rację jeśli chodzi o grzeszników - człowiek uczy się najlepiej na własnych błędach (znam to z autopsji). Diagnoza Marcinkiewicza PiS-u jest oczywiście trafna. Tyle tylko że mało wiarygodnie brzmi to w ustach człowieka który zakładał ZChN, jako wiceminister wprowadzał religię do szkół, walczył w wychowaniem seksualnym, dużo mówił o wartościach chrześcijańskich w życiu (polecam poczytać rejestr organizacji katolickich w których brał udział) po czy zrobił to co zrobił...

 • nintom

  Oceniono 3 razy 3

  to wyważona i prawdziwa diagnoza sytuacji prezesa i jego partii. Kajtku2 - Marcinkiewicz nie obarcza nikogo winą za swoje wybory. jtp2 - prawdziwą opinię może sformułować człowiek, który opuścił żonę. CZASAMI WYDAJE MI SIĘ, ŻE GRZESZNICY LEPIEJ ROZUMIEJĄ ŚWIAT niż tzw. ludzie 'bez skazy'. Jeśli naprawdę są bez skazy - to trudno im zrozumieć grzeszników, jeśli udają, że są bez skazy albo w ogóle uważają, że sami są nieomylni - TO SĄ NAJGORSZYM GATUNKIEM chodzącym na dwóch łapach.

 • andre240

  Oceniono 3 razy 3

  kaczynski to chory czlowiek,on potrzebuje lekarza.Marcinkieicz zna go doskonale i wie co mowi

 • venusoid

  0

  "Jarosław Kaczyński czuje się winny, dlatego, że to on ciągnął swojego brata do polityki"
  Pomyśleć, że to poczucie może być znacznie głębsze. Że ZABIŁ własnego brata, jeśli wierzyć w jego wpływ na wydarzenia smoleńskie... Teraz zrobi wszystko, podpali cały kraj, wykończy wszystkich współpracowników, żeby tylko zagłuszyć tą świadomość...

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz -1

  Kaziu pilnuj młodej żonki.

 • 2kajtek

  Oceniono 2 razy -2

  obłudnik a co sam robi innego?

 • jtp2

  Oceniono 3 razy -3

  jeszcze jeden autorytet---pracował w banku który grał na spadek polskiej waluty---gadał o chrześciańskich wartościach a sam wykiwał żonę i rodzinę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX