Szczypińska: Poncyljusz nie ma odwagi odejść z PiS

Ugrupowanie renegatów z PiS-u nie ma żadnych szans w polityce - uważa posłanka Jolanta Szczypińska. W jej opinii, odejście części posłów z partii przed wyborami samorządowymi to bardzo niefortunne posunięcie.
Posłanka Szczypińska odniosła się też do poparcia Macieja Łukowicza - kandydata PO na prezydenta Wejherowa - przez Pawła Poncyljusza. Zdaniem posłanki, takie zachowanie Poncyljusza jest nielojalne wobec partii. Jolanta Szczypińska uważa, że Poncyljusz sam nie ma odwagi odejść z PiS i swoim zachowaniem chce sprowokować decyzję władz o jego wyrzuceniu. Posłanka zwróciła uwagę, że nie można być w tym ugrupowaniu, dystansując się od Jarosława Kaczyńskiego. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości dodała, że partia będzie teraz bardziej skonsolidowana. - Nie jestem wróżką, ale odejście z PiS-u może oznaczać koniec politycznej kariery Kluzik-Rostkowskiej, Jakubiak i Poncyljusza - dodała Jolanta Szczypińska.

Podczas konferencji w Wejherowie poseł Paweł Poncyljusz zapowiedział, że przed wyborami samorządowymi nie założy nowego ugrupowania parlamentarnego. Dodał jednak, że oczekuje zmiany decyzji PiS w sprawie wykluczonych z tej partii Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak.

DOSTĘP PREMIUM