Poncyljusz: Będę zawsze tam, gdzie Kluzik-Rostkowska i Jakubiak

W ciągu tygodnia rozstrzygną się losy Pawła Poncyljusza w PiS. W TVN24 stwierdził, że do czasu wyborów samorządowych decyzję o swojej przyszłości politycznej podejmie albo on sam, albo władze PiS-u.
Paweł Poncyljusz zadeklarował, że decyzję, czy pozostanie w Prawie i Sprawiedliwości, podejmie jeszcze przed wyborami samorządowymi. Poseł PiS spodziewa się jednak, że wcześniej decyzję w tej sprawie podejmie komitet polityczny partii.

Poncyljusz powiedział w programie "Piaskiem po oczach", że swoje miejsce na scenie politycznej widzi tylko razem z Joanną Kluzik-Rostkowską i Elżbietą Jakubiak. - Ja będę zawsze tam gdzie Kuzik-Rostkowska i Jakubiak, uważam, że zrobiliśmy wspólnie coś dobrego - powiedział poseł.

Dodał, że jest dziwne, iż do tej pory komitet polityczny nie podjął decyzji o wykluczeniu go z szeregów PiS. Powiedział, że kiedyś zostałby natychmiast wykluczony za takie wywiady, jakich udzielał ostatnio.

Paweł Poncyljusz uważa, że opinii publicznej należą się wyjaśnienia, dlaczego Kluzik-Rostkowska, a zwłaszcza Jakubiak, zostały usunięte z partii. Dziwi go argument, jakoby chodziło o spisek przeciwko prezesowi PiS.

- Ja nie wierzę, że ktoś mógł tak myśleć - powiedział dodając, że szczególnie nieprawdopodobnie brzmi to w odniesieniu do Elżbiety Jakubiak. Paweł Poncyljusz był - obok Joanny Kluzik-Rostkowskiej - twarzą kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego.

Media podawały, że dziś władze PiS mogą podjąć decyzję ws. przyszłości Poncyljusza w partii. Jednak nic takiego nie nastąpiło. Z członkostwa w klubie PiS zrezygnował natomiast szef Muzeum Powstania Warszawskiego - Jan Ołdakowski.

DOSTĘP PREMIUM