PiS zorganizuje "Kongres ideowy prawicy"

PRZEGLĄD PRASY: Prawo i Sprawiedliwość chce kongresu jednoczącego prawicę - pisze "Rzeczpospolita". To ma być odpowiedź na manewry liberałów.
"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że wyrzucone z PiS posłanki Joanna Kluzik - Rostkowska i Elżbieta Jakubiak zamierzają przed drugą turą wyborów samorządowych rozpocząć tourneé po Polsce. Mają podczas niego przekonywać działaczy PiS i PO, którzy nie dostaną się do samorządów z list tych partii, do współtworzenia ruchu.

Jak mówią informatorzy "Rzeczpospolitej", przed drugą turą wyborów dojdzie do kolejnej PO-PiS-owej konferencji "zbuntowanych" działaczy PiS, tym razem na Dolnym Śląsku. W tej sprawie prowadzone są rozmowy z ludźmi prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Politycy partii Jarosława Kaczyńskiego nie zamierzają jednak czekać bezczynnie i - jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" - na wiosnę chcą zorganizować "kongres ideowy prawicy". Ma to być synteza polskiej centroprawicy, jej zadań i idei - mówi Jarosław Sellin, do niedawna w Polsce Plus, a od 25 września znów członek PiS.

Do prac nad kongresem mają być zaproszone inne środowiska prawicowe, takie jak UPR czy Prawica Rzeczypospolitej.

DOSTĘP PREMIUM