Poncyljusz: nie chcę już dłużej zajmować się tą partią

- Nie chcę się już dłużej zajmować tą partią. Niech koledzy Kuchciński i Błaszczak robią, co chcą. Mnie to już nie interesuje. Pępowina została odcięta - mówi w wywiadzie dla "Wprost" poseł PiS Paweł Poncyljusz.
- Od kiedy po kolei jesteśmy wyrzucani, Jarosław Kaczyński przestaje być dla nas tematem - mówi Poncyljusz. Poseł jest w PiS od dziewięciu lat. - Nie jestem w stanie tego psychicznie znieść. Takiego podwójnego życia - mówi. - To wszystko na próżno. Mam dość oszukiwania się, że z tej mąki będzie chleb - powiedział tygodnikowi "Wprost".

"Stwarzam ryzyko, że zdradzę i przejdę do nich"

"Innego przewodnika niż Kaczyński" Poncyljusz zdecydował się szukać w dniu morderstwa Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego. - Miałem rozmowę, z której wynikało, że jeśli nie okładam się maczugami z Platformą, to nie traktuję katastrofy smoleńskiej w kategoriach mordu, jeśli nie warczę na PO, to stwarzam ryzyko, że zdradzę i przejdę do nich - relacjonuje Poncyljusz. Ta rozmowa zdusiła w nim "iskierki nadziei". Według rozmówcy Poncyljusza, jedyną szansą na odzyskanie władzy przez PiS jest pójście na konfrontację. - Doczekanie do momentu, kiedy ludzie zmęczą się słabymi rządami Donalda Tuska - mówi "Wprost" poseł.

"Sytuacja zachęcająca do tego, żeby coś zrobić"

Co łączy Poncyljusza, Joannę Kluzik-Rostkowską, Elżbietę Jakubiak, Adama Bielana, Michała Kamińskiego i Pawła Kowala? - Więcej, niż ktokolwiek się spodziewa. Sytuacja jest zachęcająca do tego, żeby coś zrobić - twierdzi Poncyljusz. Dodaje, że skończył się syndrom "psa na łańcuchu", który boi się uciec, "bo nie wiadomo, co jest za bramą". - Używając tej psiej terminologii - ja wychodzę z tego podwórka za bramę. Może mnie hycel złapie i zawiezie do najbliższego schroniska. Ale może się uda - uważa poseł PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Poncyljusz: nie chcę już dłużej zajmować się tą partią
Zaloguj się
 • wodnik55

  Oceniono 2 razy 2

  najpierw narobili szamba teraz kontestują że coś tu śmierdzi. Sondaże spadają więc trzeba chyłkiem uciec, jak by pis miał 30% do dzisiaj by kaczemu psychopacie laskę robili

 • wegl43

  Oceniono 2 razy 2

  -" Miałem rozmowę, z której wynikało, że jeśli nie okładam się maczugami z Platformą, to nie traktuję katastrofy smoleńskiej w kategoriach mordu, jeśli nie warczę na PO, to stwarzam ryzyko, że zdradzę i przejdę do nich - relacjonuje Poncyljusz. Ta rozmowa zdusiła w nim "iskierki nadziei".
  Oto cała prawda, jaką politykę proponuje PIS. Jeśli chodzi o p. Poncyliusza, to dziwię się, że tak wytrawny polityk, dopiero teraz zauważył w jakie klocki grał wspólnie z J. Kaczyńskim i PIS-em. No cóż, lepiej późno, niż wcale.

 • first.tb

  Oceniono 2 razy 2

  Nareszcie! Mawiają, że lepiej późno, niż wcale...

 • andre240

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Poncyliusz !!! tak trzeba -blaszczak , kuchcinski,kurski,brudzynski ,kempa,ziobro i jeszcze tam paru to lizusy,wazeliniarze kaczynskiego.Prof . Smolar powiedzial ,ze kaczynski umarl razem ze swoim bratem a ta reszta to nawet niczego nie rozumie .Oni wszyscy powtarzaja tylko slogany kaczynskiego .Tych ludzi nie interesuje Polska ,problemy ludzi.Oni caly czas do konfrontacji.Nawet nie dadza spokojnie pracowac komisji aby wyjasnic katastrofe. Katastrofy lotnicze byly sa i beda ale nie w pojeci kaczynskiego ,on wietrzy spisek ,buntuje ludzi ,opowiada glupoty ,obraza wszystkich i to jest jego dewiza .

 • majjammajjam

  Oceniono 1 raz 1

  Przykre, że ludzie nie potrafią żyć w cieniu - najodpowiedniejszego do rządzenia partią - Prezesa jakim jest Prezes Kaczyński. Czego oni chcą? Co to za fanaberie? Mieć swoje zdanie?
  Dawniej ludzie gdy nie mogli już wytrzymać w cieniu, emigrowali z kraju. Tutaj (na szczęście chyba) skala cienia mniejsza i łatwiej o wyjście.

 • ani.a83

  0

  H.. Ci w d..ę jak saperskie wiosło. Zawołanie wojskowe

 • marynica

  0

  Bardzo dobrze! trzeba zostawić to gniazdo żmij, niech się udławią własnym jadem!

 • kaplan_szturmowy

  0

  Nie pamiętam początku tego powiedzonka, które się kończy tak: "... i tatarskie wiosło w Krzyż". Czy jakoś tak... Pomożecie?

 • annamaria2007

  Oceniono 1 raz -1

  Nie musisz się tym chwalić .Kogo to obchodzi ."Paszoł wont ".Niech inni zobaczą co jesteś wart.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX