Fotyga i Macierewicz w USA. Piecha: Przejaw normalnych stosunków

Bolesław Piecha, poseł PiS, przekonywał w Poranku Radia TOK FM, że wyjazd Anny Fotygi i Antoniego Macierewicza do Stanów Zjednoczonych to przejaw normalnych relacji między parlamentarzystami polskimi i amerykańskimi.


Zajmująca się w PiS sprawami zagranicznymi Anna Fotyga i szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz mają pojechać do Stanów Zjednoczonych, żeby przekazać kongresmenom republikańskim pismo od Jarosława Kaczyńskiego w sprawie pomocy w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

- Ja się dziwie tej histerii, która panuje w związku z tą wizytą. To jest codzienność, że parlamentarzyści gdzieś wyjeżdżają i kontaktują się, to nie są oficjalne, rządowe sprawy - przekonywał w TOK FM Bolesław Piecha. - Co chcecie uzyskać? - pytał swojego gościa Grzegorz Kozak. - Do pewnych swoich przekonań trzeba budować zrozumienie opinii międzynarodowej - odpowiadał poranny gość TOK FM.

- Wydaje mi się, że te opinie są zniekształcane przez polski filtr, gdzie wszystko jest cacy. I dlatego pani minister Fotyga i pan poseł Macierewicz chcą się wybrać do Stanów Zjednoczonych i przedstawić swoje stanowiska, postulaty przedstawicielom narodu amerykańskiego, czyli kongresmenom - mówił Piecha. - Nie jadą do Baracka Obamy, jadą do tych, z którymi mogą i powinni mieć normalny dialog i normalne relacje - przekonywał poseł PiS.

Rząd mówi, że zakrawa to o zdradę stanu, ponieważ to jest sprawa prowadzona przez nasze instytucje i nie ma na razie wyników śledztwa. - Jeżeli ma być tak, że zdradą stanu jest każde spotkanie z kongresmenem amerykańskim o trochę innych poglądach niż formacja Tuska, to ja dziękuję - odpowiadał Bolesław Piecha. I dodał: - Minister Graś się zagalopował, proponowałbym stonować te wypowiedzi.

Zakaz palenia w miejscach publicznych. "Popieram!"

Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, mówił w Poranku Radia TOK FM o obowiązującym od dziś zakazie palenia w miejscach publicznych. - Niestety jestem palący, ale przyznam, że byłem ogromnym fanem i inicjatorem tej ustawy o poszerzeniu strefy bezdymnej. To nie jest ustawa, która zakazuje palenia, palacza nikt nie zmusi, on musi rzucić palenie sam - podkreślał gość TOK FM. - Ja myślę, że ustawa, mimo że jest kierowana do osób niepalących i ma ochraniać przed biernymi skutkami palenia, jednak - i to pokazują pewne dane długoterminowe w krajach Europy Zachodniej, które wprowadziły tego typu ograniczenia - spowoduje zmniejszenie liczby osób palących - przekonywał Bolesław Piecha.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Fotyga i Macierewicz w USA. Piecha: Przejaw normalnych stosunków
Zaloguj się
 • korandankon

  Oceniono 9 razy 7

  "- Jeżeli ma być tak, że zdradą stanu jest każde spotkanie z kongresmenem amerykańskim o trochę innych poglądach niż formacja Tuska, to ja dziękuję - odpowiadał Bolesław Piecha."

  Problemy z pamięcią, kolego lekarzu? Czy to przypadkiem nie dla waszych kurdupli: małego człowieczka (omyłkowo wybranego przez naród w 2005 r. na Prezydenta RP) i jego półgłówka-bliźniaka (na szczęście nie wybranego na Prezydenta w roku 2010) zdradą stanu była znajomość z Ronem Asmusem? Nie wy ciągaliście Ministra Spraw Zagranicznych do BBN na jakieś bezprawne przesłuchania w tej sprawie?

 • duch1313

  Oceniono 5 razy 5

  Pan Piecha mówiąc ,że ta wizyta to przejaw normalnych stosunów nie bardzo wiedział o jakie stosunki chodzi. Bo nasze stosunki ze Stanami można porównać do sytuacji w PISe . Na przykładzie p. Jakubiak nie ważne jak długo biła czołem o podłogę i podlizywała się prezesowi i tak dostała solidnego kopa. Polska za rządów Kaczyńskiego była w takiej samej roli , pokłony , hołdy , pianie samych superlatyw i co i kop w dupę . Wizy jak były tak są , wielkie interesy w Iraku to tylko sen niespełniony , Ameryka ma nas głęboko gdzieś a my powinniśmy mieć wysoko uniesioną głowę i nie pozwalać na takie pajacowanie bo zresztą jak nazwać tych dwoje ludzi którzy mienią się wysłannikami polaków , jak nie pajacami.Najlepiej niech od razu poproszą USA o wypowiedzenie wojny Rosji w obronie demokracji i praworządności , my im w tej wojnie pomożemy .

 • ulisses-achaj

  Oceniono 5 razy 5

  Para matołków wysłana do USA, trzeci matołek pozostawiony w odwodzie dla obrony "misji". :-) Jaki jest koń każdy widzi. Z wyjątkiem oczywiście "inteligentnych inaczej". :-)

 • vas-b

  Oceniono 4 razy 4

  Polska to już nie jest ich Ojczyną,lekceważą polskie prawo,polskie władze, i większośc polaków mają głeboko gdzieś????,nie chcę krakać ale mały zawistny ludzik wraz ze swoją sworą zabierze zabawki i założy nowy kraj mlekiem i midem płynący tj.Kaczyland,było by śmiesznie gdyby Polska kiedyś tego nie przerabiała

 • czarna.beata

  Oceniono 4 razy 4

  skandal !! z jakiej puli poborów tych dwoje będzie opłacane ,kto dał im wolne od pracy by mogli w prywatnych sprawach wyruszać w tak daleka podroż i w końcu dlaczego nie przestrzega sie praw pracy w tym kraju ??? jak widać pisuary mienia sie innymi prawami pracy skoro tak im wolno podróżować gdy powinni w sejmie ławy grzać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  skala nadużyć tej formacji jest juz żenująca,juz nie wspomnę o śmieszności na jaka nas narażają nie pierwszy raz!!!!!!!

 • washner

  Oceniono 2 razy 2

  A Temu Piechocie udało się uniknąc odpowiedzialności. Cudem umorzono postępowanie bo tylko syn zyskał mieszkanie. TO JEST CAŁY ZDRADZIECKO-POLSKI PIS

 • washner

  Oceniono 2 razy 2

  Już w historii Polski byli zdradzieje tacy jak Kaczyński Fotyga I Macierewicz. Ich czyn to to samo co zrobił ten co sprowadził krzyzaków do Polski (ten z PISu)

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  eks abort wypowiadający się o sprawach międzynarodowych i do tego
  palący lekarz o zakazie palenia.
  jakaś francowata mieszanka, mało przekonywujące.

 • emerytgw

  0

  p. Piecha chyba wrócił do alkoholu, skoro plecie takie bzdety o wyjeździe do USA tych dwoje pożal się Boże pisopwskich fachowców. Ich wyjazd to nie tylko skandal ale i ośmieszanie naszego kraju. Już dość naośmieszał nas ta miernota prezydent LK, by znowu zaczęły krążyc na zachodzie polish jokes rodem z PIS i wypowiedzi prezesa kłamczyńskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX