"Nie porównuje się kobiet do butów" - Kluzik-Rostkowska o słowach Kaczyńskiego

Słowa Jarosława Kaczyńskiego to wyraz złości i bezsilności- tak dzisiejszą wypowiedź prezesa PiS ocenia Joanna Kluzik Rostkowska. Była szefowa sztabu prezesa PiS została niedawno wyrzucona z partii razem ze swoją koleżanką Elżbietą Jakubiak.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na pytanie, czy Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak mogą wrócić do jego ugrupowania Jarosław Kaczyński odpowiedział: "proszę mnie nie pytać, jakie mam buty, to nie jest ważne".- Wypowiedź Kaczyńskiego sprzeczna jest z etosem inteligenckim, bo na inteligenckim Żoliborzu nie porównuje się kobiet do butów - skomentowała słowa prezesa PiS Kluzik Rostkowska.

Poncyljusz odejdzie? "To podcięcie skrzydeł"

- Jeżeli Poncyljusz odejdzie z PiS-u partia straci doświadczonego ale też umiarkowanego polityka - mówiła Kluzik-Rostkowska, komentując dzisiejszą wypowiedź Pawła Poncyljusza. - Jego odejście oznaczałoby że partia podcina sobie skrzydła i zamyka się w prawym narożniku - dodała.

Poncyljusz od kilku dni krytykuje decyzję Komitetu Politycznego PiS o wykluczeniu z szeregów partii Kluzik- Rostkowskiej i Jakubiak. Dziś w Radiu ZET mówił, że mentalnie rozstał się już ze swoją partią. Powiedział też, że jeśli posłanki nie zostaną przywrócone to odejdzie z PiS na najbliższym posiedzeniu.

DOSTĘP PREMIUM