Migalski o stowarzyszeniu Kluzik-Rostkowskiej: "Ja też jestem członkiem"

- Głęboko wierzę, że będzie ono miało swoją moc i znaczenie, bo jestem członkiem tego stowarzyszenie - mówił w TVP Info Marek Migalski o powołanym dziś przez Joannę Kluzik-Rostkowską stowarzyszeniu "Polska jest najważniejsza".
- Będę robił bardzo dużo, żeby to stowarzyszenie się udało, bo i nazwa jest szlachetna, nawiązująca do tego czasu, kiedy PiS i my przyciągaliśmy wyborców. (...) Ten program, który Joanna Kluzik-Rostkowska przed chwilą przedstawiła, (...) myślę, że jest sensowny, bo to jest i rodzina, i wspieranie tej rodziny, i walka o modernizację Polski jak i o miejsce Polski w świecie - mówił Migalski.

Europoseł zauważył też, że bardzo ważna była deklaracja, że nowe stowarzyszenie będzie walczyć o wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. - To się Polakom należy - ocenił.

- Była to też deklaracja na dużej kontrze wobec Donalda Tuska i jego beznadziejnych rządów - powiedział Migalski, przypominając, że wystąpienie to ma miejsce trzy lata po zaprzysiężeniu rządu Donalda Tuska. - To też jest symboliczne. To ma być kontra, alternatywa dla tych rządów.

Będą realizować postulaty PiS i PO

Migalski powiedział też, że będzie robił bardzo dużo, żeby stowarzyszenie się udało, ale "zależy to głównie od wyborców". - To jest początek pewnego procesu politycznego, który ma doprowadzić do tego, że zostanie zakończona ta wojna polsko-polska, mają być realizowane hasła zarówno Jarosława Kaczyńskiego z czasów kampanii wyborczej, (...) ale też to co deklarował największy konkurent Kaczyńskiego, czyli Bronisław Komorowski, tzn że "zgoda buduje". Mam wrażenie, że w ciągu ostatnich paru miesięcy po wyborach obie strony zapomniały zarówno o jednym jak i o drugim haśle. Warto im przypominać. Polacy chyba mają poczucie, że obietnice jednej jak i drugiej strony są niespełniane - ocenił Migalski.

Europoseł dodał, że Polskę wyniszcza konflikt PO i PiS. - Potrzebna jest siła polityczna, która odpowie na zapotrzebowanie wyborców - stwierdził Migalski.

DOSTĘP PREMIUM