Poncyljusz: Jestem w stowarzyszeniu i w PiS. "Jedno drugiemu nie przeszkadza"

Powstanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" nie oznacza wcale, że grupa polityków skupiona wokół Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. - Można być w partii i w wielu innych stowarzyszeniach - mówił w TOK FM Paweł Poncyljusz, którego walkę o przetrwanie w PiS media opisują od tygodni.
Paweł Poncyljusz zapewniał, że wciąż jest w partii i w sejmowym klubie Jarosława Kaczyńskiego. I twierdził, że członkostwo w stowarzyszeniu temu nie przeszkadza. Czy członkowie "Polski" odejdą z PiS? - To są rzeczy od siebie w ogóle niezależne. Każdy z nas będzie w tej sprawie sam decydował - mówił w TOK FM Paweł Poncyljusz.

Polityk nie wykluczył, że z czasem powstanie nowa partia - Dziś jest stowarzyszenie. A co będzie dalej? Zobaczymy jak będzie się rozwijała akcja przystępowania do stowarzyszenia - zaznaczył.

Tajemnicza szóstka założycieli

Wciąż nie znane są nazwiska sześciu (z piętnastu) założycieli nowego stowarzyszenia. Wiadomo o dziewięciu osobach - politykach kojarzonych z liberalnym nurtem partii Kaczyńskiego. Kto jeszcze zakładał stowarzyszenie? - Szczerze mówiąc nie znam wszystkich nazwisk. To grupa przyjaciół, których łączy hasło "Polska jest najważniejsza". Jestem przekonany, że to stowarzyszenie będzie miało w bardzo krótkim okresie w swoich szeregach kilka tysięcy członków. Nie chcę mówić, że więcej - zapewniał w TOK FM Paweł Poncyljusz.

- Czy Adam Bielan teraz będzie mówił jako rzecznik PiS, czy jako członek stowarzyszenia? - pytał prowadzący wywiad Grzegorz Chlasta.

- Ależ panie redaktorze. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Dzisiaj każdy członek partii może być członkiem wielu stowarzyszeń - zapewniał Poncyljusz.

Kto rządzi w "Polska jest najważniejsza"?

Paweł Poncyljusz zdradził jedynie, że stowarzyszeniem "Polska jest najważniejsza" rządzi sześcioosobowy zarząd. To ludzie, którzy wystąpili na dzisiejszej konferencji: Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz. Szefową jest Joanna Kluzik-Rostkowska. Wiadomo, że do stowarzyszenia należą jeszcze: Lena Dąbkowska-Cichocka, Tomasz Dudziński, Marek Migalski i najprawdopodobniej Jan Ołdakowski. Członkami PiS są wciąż: Kowal, Kamiński, Bielan i Dudziński. W klubie PiS jest Dąbkowska-Cichocka (nie jest członkiem partii).

To czy wychodzi pan z PiS-u?

- Czy wychodzi pan z PiS-u? - próbował na koniec ustalić Grzegorz Chlasta.

- Jeśli będę miał coś w tej sprawie do powiedzenia to na pewno się państwo dowiecie - zapowiedział Paweł Poncyljusz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Poncyljusz: Jestem w stowarzyszeniu i w PiS. "Jedno drugiemu nie przeszkadza"
Zaloguj się
 • atleista

  Oceniono 2 razy 2

  "Jedno drugiemu nie przeszkadza. Dzisiaj każdy członek partii może być członkiem wielu stowarzyszeń - zapewniał Poncyljusz."

  Owszem, panie Poncyliusz. Mając żonę można też mieć kilka kochanek. Jedno drugiemu też nie przeszkadza. Pozostaje tylko kwestia moralności i zasad. Lub ich braku.

 • badboy888

  Oceniono 1 raz 1

  To tu to tammm.... a może jednocześnie i tu i tam? Jaka piękna sztuka, Pan Poncyliusz zbiera jednocześnie poparcie i dla PIS i dla stowarzyszenia, wszyscy zadowoleni, a najbardziej Pan Jarosław "w pysk" Kaczynski, który sobie hoduje koalicje na boku.

 • agaador

  Oceniono 1 raz 1

  On już nie stoi w rozkroku - zrobił szpagat i nie może się podnieść.

 • erpe

  Oceniono 1 raz 1

  Panie PP czy nie czuje sie Pan ,jak mówi Posłanka Nelly, w rozkroku. Czy nie obawia się Pan wykonania szpagatu z którego tylko tancerki MR potrafią się podnieść.

 • potworos

  Oceniono 1 raz 1

  oby Ciebie człowieku nie rozerwało na części,to ryzykowna gra,JK nie żartuje!!!

 • chri-s48

  Oceniono 1 raz 1

  Och jak przyjemnie ! To jest tak zwane rozsadzanie PiSu od środka przy chwilowym braku
  reakcji prezesa. Ale prezes się obudzi, albo już smaruje następne "listy pochwalne" które będzie
  podpierał odpowiednimi decyzjami. Błaszczak już ostrzy zęby w kierunku wystąpienia z odpowiednimi
  komentarzami. Tylko ciekawe kiedy się zacznie ?

 • oghana7

  0

  juz panu poncyljuszowi nie wierzymy -bierze udzial w powtornym oszustwie ,bo stowarzyszenie wymyslil cyniczny jarkacz .

 • zigzaur

  0

  Panie Poncyliusz!
  Tylko nie podpowiadaj tego Ryszardowi C. On lubi należeć do wielu partii.

 • pedersdorfer

  Oceniono 4 razy -4

  Roman Dmowski był nie tylko wielkim politykiem. Napisał również powieść “Dziedzictwo”, w której jak mało kto ukazał ....[Jurko] metody podbijania Polski. Oto fragment rozmowy dwu Żydów. W usta starego Dmowski włożył gorzką prawdę o charakterze Polaków:

  Z Polakami łatwo – ciągnął stary – tylko trzeba być mądrym i trzeba ich znać. To są straszni patrioci. Aj, aj, aj, jak oni kochają tę swoją Polskę. Co oni się nad nią naplączą! Co oni jej komplementów nagadają! Trzeba to samo robić. Widzisz, tu na rogu stoi Mickiewicz z gipsu, a przed nim lampka się pali. Oni to widzą i nie masz pojęcia, jak oni mnie za to kochają. Ale za ile groszy dziennie tej oliwy się wypali? To mnie nie zrujnuje. Gdyby oni dostali z powrotem swoje państwo i na nowo by im było wszystko wolno, to ci ręczę, że bez przerwy urządzaliby jubileusze, rocznice, zjazdy, obchody, pochody: staraliby się, żeby ta biedna Polska, co się tyle wycierpiała, miała co dzień jakąś przyjemność. Nie masz pojęcia, jak ich to boli, że Moskale na to nie pozwalają. Jak nie mogą inaczej, to urządzają jubileusz jakiegoś radcy, a po cichu sobie powiadają, że to dla Polski. Trzeba ich do tego zachęcać i brać w tym udział: to ich cieszy, a nam nic nie szkodzi. Lepiej, żeby się bawili dla Polski, niż pracowali dla niej. A gdy przyjdzie odpowiednia chwila, pchnąć ich dalej do krwawych manifestacji, żeby się dali zarzynać i zarzynali Polskę. Tak zrobiliśmy w 63 roku. I w tym jednym roku uszliśmy naprzód więcej, niż przez trzydzieści lat poprzednich. A im przybywa jeszcze jedna rocznica do obchodzenia…
  - Oni mogliby być niebezpieczni – bo to zdolny naród – całe szczęście, że nie lubią myśleć i nie lubią się często fatygować. Jak się raz wysilą od wielkiego święta, to potem przez cale lata odpoczywają. Łatwo im zaprzątać głowy głupstwami i przeszkadzać w myśleniu i to trzeba stale robić. Czasem znajdzie się wśród nich łajdak mądrzejszy i energiczniejszy – może nam dużo szkody zrobić, szczególnie, jeżeli umie zdobywać sobie wpływ na swoich. Takiego trzeba podpatrywać, czy nie zrobi jakiegoś głupstwa, czy mu się w czym noga nie powinie. Wtedy go pchnąć gwałtownie, żeby się przewalił i więcej nie podniósł. To nie jest tak trudno, bo oni umieją jeden błąd więcej człowiekowi pamiętać, niż całe życie zasług. A tych, co nam dobrze służą, trzeba popierać, wywyższać, wmawiać w nich wielkość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX