Poncyljusz: Jestem w stowarzyszeniu i w PiS. "Jedno drugiemu nie przeszkadza"

Powstanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" nie oznacza wcale, że grupa polityków skupiona wokół Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. - Można być w partii i w wielu innych stowarzyszeniach - mówił w TOK FM Paweł Poncyljusz, którego walkę o przetrwanie w PiS media opisują od tygodni.
Paweł Poncyljusz zapewniał, że wciąż jest w partii i w sejmowym klubie Jarosława Kaczyńskiego. I twierdził, że członkostwo w stowarzyszeniu temu nie przeszkadza. Czy członkowie "Polski" odejdą z PiS? - To są rzeczy od siebie w ogóle niezależne. Każdy z nas będzie w tej sprawie sam decydował - mówił w TOK FM Paweł Poncyljusz.

Polityk nie wykluczył, że z czasem powstanie nowa partia - Dziś jest stowarzyszenie. A co będzie dalej? Zobaczymy jak będzie się rozwijała akcja przystępowania do stowarzyszenia - zaznaczył.

Tajemnicza szóstka założycieli

Wciąż nie znane są nazwiska sześciu (z piętnastu) założycieli nowego stowarzyszenia. Wiadomo o dziewięciu osobach - politykach kojarzonych z liberalnym nurtem partii Kaczyńskiego. Kto jeszcze zakładał stowarzyszenie? - Szczerze mówiąc nie znam wszystkich nazwisk. To grupa przyjaciół, których łączy hasło "Polska jest najważniejsza". Jestem przekonany, że to stowarzyszenie będzie miało w bardzo krótkim okresie w swoich szeregach kilka tysięcy członków. Nie chcę mówić, że więcej - zapewniał w TOK FM Paweł Poncyljusz.

- Czy Adam Bielan teraz będzie mówił jako rzecznik PiS, czy jako członek stowarzyszenia? - pytał prowadzący wywiad Grzegorz Chlasta.

- Ależ panie redaktorze. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Dzisiaj każdy członek partii może być członkiem wielu stowarzyszeń - zapewniał Poncyljusz.

Kto rządzi w "Polska jest najważniejsza"?

Paweł Poncyljusz zdradził jedynie, że stowarzyszeniem "Polska jest najważniejsza" rządzi sześcioosobowy zarząd. To ludzie, którzy wystąpili na dzisiejszej konferencji: Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Michał Kamiński, Adam Bielan, Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz. Szefową jest Joanna Kluzik-Rostkowska. Wiadomo, że do stowarzyszenia należą jeszcze: Lena Dąbkowska-Cichocka, Tomasz Dudziński, Marek Migalski i najprawdopodobniej Jan Ołdakowski. Członkami PiS są wciąż: Kowal, Kamiński, Bielan i Dudziński. W klubie PiS jest Dąbkowska-Cichocka (nie jest członkiem partii).

To czy wychodzi pan z PiS-u?

- Czy wychodzi pan z PiS-u? - próbował na koniec ustalić Grzegorz Chlasta.

- Jeśli będę miał coś w tej sprawie do powiedzenia to na pewno się państwo dowiecie - zapowiedział Paweł Poncyljusz.

DOSTĘP PREMIUM