Ziobro: Joasi życzę powodzenia. Zajmie miejsce między SLD i PO

- Jeśli stworzy się nowa partia, życzę jej powodzenia - to odpowiedź Zbigniewa Ziobry na powstanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza". Jego zdaniem nowy ruch może wypełnić przestrzeń między PO a SLD.
- Mam tylko nadzieję, że będzie ona (partia - przyp. red.) powstawać bez żadnych konfliktów, które są wywoływane w nieładny sposób w PiS przez tych ludzi, którzy przecież bardzo wiele Prawu i Sprawiedliwości zawdzięczają - mówi Ziobro. Ale o tym czy będący nadal w partii Adam Bielan, Paweł Kowal, Paweł Poncyljusz i Michał Kamiński, który wstąpili do stowarzyszenia nadal w partii pozostaną, milczy. - Proszę nie pytać mnie o decyzje moich koleżanek i kolegów, PiS jest partią wolnych ludzi, jeśli ktoś sam podejmuje decyzję o odejściu, to nie musi być wyrzucany - twierdzi Ziobro.

Stowarzyszenie Kluzik-Rostkowskiej ma, według twórców, kontynuować wizję polityki Jarosława Kaczyńskiego z czasu kampanii prezydenckiej. Ma zajmować się prowadzeniem dialogu, skupiać się przede wszystkim na polityce prorodzinnej i demograficznej, rozwoju i miejscu Polski w świecie. - Słyszałem, że ma tam dołączyć pan poseł Widacki, profesor Filar i poseł Bogdan Gis, którzy są członkami partii lewicowo-demokratycznej i myślę, że są bardzo blisko ideowo związani z tym, co myśli i mówi pani Kluzik-Rostkowska - komentuje Ziobro.Oprócz Joanny Kluzik-Rostkowskiej w stowarzyszeniu znaleźli się także usunięci z PiS Elżbieta Jakubiak i europoseł Marek Migalski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM