Złożono wniosek ws. rejestracji stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza"

Informację tę podał Paweł Poncyljusz. Wyjaśnił też doniesienia o innym stowarzyszeniu o tej nazwie - Może działa, ale nie figuruje na stronach KRS. My czekamy na decyzję rejestru - powiedział Poncyljusz.
- Wniosek został złożony. W ciągu dwóch tygodni stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza" ma być zarejestrowane - powiedział Paweł Poncyljusz, który m.in. z Elżbietą Jakubiak i Joanną Kluzik-Rostkowską ogłosił wczoraj powołanie nowej organizacji.

Dodał, że w KRS nie ma zarejestrowanego innego stowarzyszenia o nazwie "Polska jest najważniejsza", choć być może ono działa. Sprawę opisały wczoraj media. - U nas odbyło się walne zgromadzenie założycieli, dokumenty są złożone. Nie mogę odpowiadać za inne organizacje - dodał.

Pytany o obecność czynnych polityków PiS - w tym Adama Bielana i Michała Kamińskiego - podczas ogłoszenia powołania "PJN" powiedział - Nie uważam, że członkostwo w jakimś stowarzyszeniu to przesłanki, które powinny skłaniać do odejścia z partii. Aczkolwiek może tak być, że wypychanie kolejnych posłów będzie skutkowało odejściami - dodał Poncyljusz.

Poseł PiS odrzuca zarzuty, że założenie stowarzyszenia zaszkodzi partii - Już więcej zamieszania niż Jarosław Kaczyński narobił wyrzucając Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak nie warto robić - stwierdził.

- Najwięcej zawdzięczamy sobie. To my (członkowie sztabu wyborczego Jarosława Kacyzńskiego - red.) osierociliśmy swoje rodziny na dwa miesiące. Nikt nam za to nie zapłacił, nikt nie podziękował. Ale my się nie skarżymy. Robimy to, co uważamy za najlepsze dla Polaków - dodał Poncyljusz, który nie zgadza się z zarzutami posłów PiS, że "na plecach" Kaczyńskiego wyrobili sobie nazwisko.

DOSTĘP PREMIUM