"Polska jest najważniejsza": My wymyśliliśmy pierwsi, nie ''liberałowie'' z PiS

- My byliśmy pierwsi - mówi reporterowi TOK FM prezes pierwszego stowarzyszenia o nazwie "Polska jest najważniejsza". Dzisiaj rano w Sądzie Okręgowym w Warszawie złożono wniosek o rejestrację stowarzyszenia o tej samej nazwie, którego prezesem jest wyrzucona z PiS-u Joanna Kluzik-Rostkowska. Problem w tym, że trwa proces rejestracyjny powołanego 10 października stowarzyszenia pod taką samą nazwą.
W skład stowarzyszenia powołanego 10 października weszła większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich 2010. Członkowie tego stowarzyszenia uważają, że sąd musi zarejestrować ich jako pierwszych.

- Prawnicy wyjaśniali mi, że ważne jest kiedy powstało stowarzyszenie, że to nie jest wyścig, w którym wygra ten kto pierwszy przekroczy próg sądu rejestrowego. Nasze stowarzyszenie zostało powołane w kawiarni "Harenda" 10 października 2010 roku, wtedy też został przyjęty statut. Po spotkaniu ukonstytuowało się Prezydium Zarządu i Komisja Rewizyjna - mówi prezes pierwszego Stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" Włodzimierz Klonowski. Wniosek o rejestrację stowarzyszenia reprezentująca ich kancelaria prawnicza złożyła do Krajowego Rejestru Sądowego kilka tygodni temu. - Myśmy byli pierwsi, decyzja należy do sądu - dodaje.

Poncyljusz: Czekamy na decyzję

Podpierają się tym, że ich członkiem i autorem statutu jest Wiesław Johann - były sędzia Trybunału Konstytucyjnego i współautor ustawy o stowarzyszeniach.

Pewne jest, że dwa stowarzyszania o tej samej nazwie istnieć nie mogą. - Z punktu widzenia funkcjonowania państwa prawa coś takiego jest niedopuszczalne - mówi prawniczka dr Magdalena Arczewska.

Paweł Poncyljusz powiedział, że w tej sprawie poczekają na decyzję rejestru.

"Kultywowanie postaw patriotycznych"

Celem stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" - tego, które powstało jako pierwsze - jest "kultywowanie postaw patriotycznych obywateli", "szeroka działalność społeczna, edukacyjna i kulturalna zmierzająca do zachowania w pamięci narodowej ofiar katastrofy smoleńskiej" oraz wspieranie inicjatywy wzniesienia pomnika poświęconego ofiarom. W prezydium są prezes Włodzimierz Klonowski, wiceprezesem jest Andrzej Dittwald, sekretarzem Teresa Bochwic.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
"Polska jest najważniejsza": My wymyśliliśmy pierwsi, nie ''liberałowie'' z PiS
Zaloguj się
 • ada-07

  Oceniono 5 razy 5

  już tę Polskę odmieniali przez wszystkie przypadki, mełli ją w patriotycznym bełkocie, aż im Wolska wyszła. Teraz się kłócą o to, kto pierwszy marny slogan (streszczenie Bełzowego wierszyka dla przedszkolaków) wymyślił. Bożecośpolske, chroń nas tarczą swą przed tymi ,,patryjotami"!

 • incipit

  Oceniono 5 razy 5

  I teraz wojna - dla kogo Polska jest najważniejsza. Wszystkie oddziały przedszkolaków z pisu pokazują, że ważne dla nich jest tylko kłamstwo i PR. W końcu to dobrze, nikt w tak idiotyczny sposób się nie ośmiesza. Oby tak dalej, a nastąpi szybki zanik.

 • venusoid

  Oceniono 5 razy 5

  A tak w ogóle to kretyńska nazwa dla partii. Trudno się dziwić, w końcu hasło wyborcze Kaczora.

 • nanook

  Oceniono 6 razy 4

  "ZAKŁAMANI KARIEROWICZE" gotowi sprzedać Polskę za państwowe stołki nawet komuś takiemu jak Jarosław K. Oszuści wyborczy powinni być wygnani na polityczną banicję !!!

 • modestyblaise83

  Oceniono 4 razy 4

  najważniejsze, to kochać... No, film taki był.

 • azeta7

  Oceniono 4 razy 4

  O co ten spór! Wystarczy dodać na początku literkę "A" i będzie: A Polska jest najważniejsza"
  W internecie będzie na pierwszym miejscu, itd.
  PS Nie ogłaszam patentu na to "A"

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  Nieważne, kto wymyślił hasło "Polska jest najważniejsza". Na pewno jest nieprawdziwe. Moim zdaniem najważniejsze jest zdrowie, szczęśliwa rodzina, przyjaźń między narodami, miłość....

 • chri-s48

  Oceniono 4 razy 4

  To jest następna wojna - tylko o co ? O nazwę ,programy,istnienie ? A jako hasło wyborcze Jarosława jakiemu celowi ma służyć ? Przeniesienie tego hasła na forum publiczne wydaje mnie się
  raczej sloganem i nie będzie dobrze służyło jako nazwa nowopowstającej partii. Jeżeli oczywiście
  uda się tą nazwę zarejestrować i przykleić do wychodzących z PiSu członków.

 • trup

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego Polska jest najważniejsza?
  A czy Węgry, Czechy czy Hiszpania są mniej ważne od Polski?
  Dlaczego?

  Debilne hasło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX