Halicki: Niech Kluzik-Rostkowska powie, że Kaczyński opowiada niestworzone rzeczy

- Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza to ten sam PiS tylko z trochę inną twarzą - ocenił w wywiadzie dla ?Gazety Wyborczej? Andrzej Halicki z PO. W tej samej rozmowie wykluczył porozumienie Platformy z Joanną Kluzik-Rostkowską i Elżbietą Jakubiak. - Brały udział w wielkiej mistyfikacji - przypomniał.
Zdaniem Halickiego wyrzucone z partii Kaczyńskiego posłanki powinny przyznać się do tego, że w kampanii prezydenckiej prezesa PiS oszukiwali wyborców. - Na razie Joanna Kluzik-Rostkowska woli mówić nie o oszustwie, ale o cudownej, skutecznej strategii, jaką zastosowali ona i inni sztabowcy Jarosława Kaczyńskiego. To wygląda tak, jakby chciała nadal oszukiwać wyborców - stwierdził poseł PO w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

W jego ocenie nowe stowarzyszenie nie różni się od PiS. A jeśli Kluzik -Rostkowska chciałaby zaznaczyć różnicę, np. w poglądach na temat katastrofy smoleńskiej - zdaniem Halickiego - powinna to wyrazić "jasno i wyraźnie" . - Niech powie, że Kaczyński opowiada niestworzone rzeczy - stwierdził polityk Platformy.

Nie ma miejsca dla wyrzuconych z PiS w Platformie

Halicki wykluczył też jakiekolwiek porozumienie w tym momencie ze stowarzyszeniem "Polska Jest Najważniejsza". - Jak powstanie partia, będziemy dyskutować - zastrzegł.

Nie widzi też teraz miejsca dla wyrzuconych posłanek w Platformie. - PO opowiada się za decentralizacją, za przekazywaniem władzy do samorządów. Na drugim biegunie jest PiS, który lekceważy samorządy. (...) I jednocześnie słyszę, że Kluzik-Rostkowska wciąż chce wspierać kandydatów PiS w wyborach samorządowych - zauważył Andrzej Halicki.

"Kluzik-Rostkowska nie odbierze głosów PO"

Jego zdaniem nowy ruch nie jest zagrożeniem dla Platformy. Tak samo jak Ruch Poparcia Janusza Palikota. - Palikot zabierze wyborców lewicy, a Kluzik-Rostkowska - PiS - stwierdził poseł PO.

DOSTĘP PREMIUM