Kluzik-Rostkowska, Poncyljusz i Kaczyński na jednej ulotce kandydatki PiS

Jarosław Kaczyński, a przy nim założyciele stowarzyszenia "Polska Jest Najważniejsza": Joanna Kluzik-Rostkowska i Paweł Poncyljusz. Ich zdjęcia i rekomendacje znalazły się na jednej ulotce warszawskiej kandydatki PiS w wyborach samorządowych. - Nie spotkały mnie za to żadne konsekwencje - mówi nam Anna Lutek i zapewnia, że nadal jest "wierna prezesowi PiS".
Joanna Kluzik-Rostkowska promuje także tą samą kandydatkę jeszcze w jeden sposób - do wybranych mieszkań w Warszawie dzwoni na telefon sama posłanka - informują słuchacze radia TOK FM. To nagranie, w którym posłanka chwali doświadczenie i działalność Anny Lutek.

"Nie było czasu by wywracać do góry nogami strategii kampanii"

Kandydatka PiS na radną dzielnicy Śródmieście tłumaczy nam, że zarówno ulotka jak i nagranie powstało jeszcze przed wyrzuceniem posłanki z PiS.

- Nie było już czasu, a także nie mam pieniędzy by teraz wywracać do góry nogami wcześniej ustaloną strategię mojej kampanii - mówi.

Lutek dodaje, że nie martwi się takim wsparciem. - Z panią Joanną Kluzik-Rostkowską współpracuje od wielu. Szkoda, że musiała odejść z PiS-u, ale to nie ode mnie zależne. Dla mniej jej rekomendacja i Pawła Poncyljusza to wielkie wyróżnienie - twierdzi i zapewnia, że nadal jest wierna prezesowi PiS.

Konsekwencji nie ma

Kandydatka na radną przyznaje, że podobny problem ze swoimi kampaniami mieli także jej inni koledzy i koleżanki z partii, w których poparcia udzielała np. Joanna Kluzik-Rostkowska. Nikt jednak nie usuwał z ulotek wyrzuconej z PiS posłanki. - Nie spotkały mnie za to konsekwencje - zapewnia Anna Lutek.

DOSTĘP PREMIUM