Kaczyński: "Tuskizm jest fatalny dla Polski"

Podział na biednych i bogatych, uprzywilejowanych i pozbawionych praw - taka jest według Jarosława Kaczyńskiego Polska Tuska. Na konwencji w Warszawie prezes PiS stwierdził, że "tuskizm jest fatalny dla Polski". I wskazał...Wrocław, gdzie rządzi niezależny, choć wywodzący się z kręgów zbliżonych do PO, Rafał Dutkiewicz.
- Jeżeli PiS nie będzie w dużych miastach odpowiednio silne, to nie będzie kontroli nad władzą - uważa Jarosław Kaczyński. Prezes PiS powiedział na konferencji prasowej w Warszawie, że jeśli silnej reprezentacji tej partii zabraknie we władzach miast, to władze miejskie będą mogły robić, co chcą. A "władza niekontrolowana jest zawsze złem". - Kontrola władzy jest potrzebna - stwierdził szef PiS.

Kaczyński: nie ma różnic między Dutkiewiczem a PO

Kaczyński wsparł na konferencji prasowej kandydata PiS na prezydenta Wrocławia, Dawida Jackiewicza. - Różnice między Dutkiewiczem (obecny prezydent Wrocławia ma ogromne szanse na reelekcję - red.) a Platformą Obywatelską są iluzoryczne - powiedział prezes PiS. - Są dziesiątki nitek łączących Dutkiewicza z PO. Widać, że ten brak kontroli prowadzi do "tuskizmu" w wydaniu wrocławskim - dodał Kaczyński.

Podział Wrocławia na bogatych i biednych

To właśnie władza Dutkiewicza i brak kontroli ze strony PO powodują według Kaczyńskiego podział miasta na dwie części: tę bogatą, gdzie planuje się "za duży stadion i całoroczny stok narciarski", i tę biedną, gdzie "10 tys. mieszkań nie ma kanalizacji, a ogromne połacie miasta są w ogóle nie odnowione". - Koncentruje się uwagę na centrum, a o reszcie się zapomina. Ta jakość życia jest nienajlepsza, jeśli nie zupełnie zła - oświadczył Kaczyński. - O tym nie wolno zapomnieć, o tym pamięta PiS - zaznaczył.

"Tuskizm jest fatalny dla Polski"

- Nasz kandydat mógłby tę sytuację, którą można określić jako tuskizm: dobry Wrocław i zły Wrocław, ten z prawami i ten bez praw do jakichkolwiek roszczeń, zmienić - powiedział szef PiS. Według niego obecna sytuacja jest "fatalna dla Wrocławia, tak jak tuskizm jest fatalny dla Polski".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Kaczyński: "Tuskizm jest fatalny dla Polski"
Zaloguj się
 • duch1313

  Oceniono 5 razy 5

  Jedynym człowiekiem w tym kraju , który dzieli społeczeństwo na biednych i bogatych , wierzących i heretyków , lepszych i gorszych , tych prawych i tych niegodziwych, tych co stoją za nim i tych co imituja ZOMO, wreszcie tych co wychowali się na podwórkach i tych co wychowali sie jako elita , jest pan Kaczyński.Pierwszy hipokryta tego państwa . Oszalały napunkcie nie jedności kraju ale osiągnięcia pełni władzy.

 • simonh

  Oceniono 4 razy 4

  Jesli tuskizm jest fatalny jak głosi nienawistny karzełek, to kaczyzm jest smiertelną chorobą, która w razie recydywy wysłałaby Polske w otchłań niebytu !

 • stanislaw50

  Oceniono 3 razy 3

  Może ten Tuskizm jest fatalne, ale zdecydowanie strawniejszy niż "kaczyzm" z posmakiem faszyzmu.
  demos

 • tades1

  Oceniono 2 razy 2

  tak Kaczyński ,tak ,
  głupizm jest niebezpieczny dla Polski

 • adam_skowron

  Oceniono 1 raz 1

  a kaczyzm jst gorszy niz epidemia cholery+dżumy+czarnej ospy razem wziete

  dozywotniej sraczki Kaczorowi i wszystkim PISdzielcom goraco życze!

 • neumarkt

  Oceniono 1 raz 1

  Jarosław Kasandra Kaczyński znów bawi się we wróżby. Wynika z nich, że jedynym Zbawcą Narodu Polskiego jest ON, Wielki Strateg, Mądrość Żoliborza...W sumie te jego wróżby, tak jak Kasandry, córki Priama, zaklętej i pozbawionej prawdomówności, są nieprawdziwe i błędne... Jego homilie, wygłaszane skwierczącym głosem staruszka, przy lada okazji, przypominają ostatnie kukuryku KAPŁONA na patelni!

 • adalbert.13

  0

  Wielki Językoznawca.
  Zbieżność mam nadzieje przypadkowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX