Sondaż: Może być druga tura wyborów w Warszawie

Według najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez GfK Polonia dla TVN, Hanna Gronkiewicz-Waltz może mieć problem, by zakończyć wybory na prezydenta Warszawy już w pierwszej turze.
Sondaż daje obecnej prezydent Warszawy sporą przewagę nad resztą kandydatów, ale 46 proc. to zbyt mało, by odniosła ona zwycięstwo już w pierwszej turze.

Za jej plecami toczy się ostra walka o drugie miejsce. Ten sam sondaż daje Czesławowi Bieleckiemu (PiS) 14 proc., a Wojciechowi Olejniczakowi (SLD) 13 proc.

Według ostatnich sondaży poparcie dla Hanny Gronkiewicz z dnia na dzień spada. Sondaż przeprowadzony w dniach 16-18 listopada przez SMG/KRC na zlecenie Radia TOK FM dał Hannie Gronkiewicz-Waltz poparcie na poziomie 51 proc.

W sondażu przeprowadzonym w dniach 3-10 listopada pani prezydent miała poparcie 52 proc. Sondaż zleciła "Gazeta Wyborcza". Także w badaniu przeprowadzonym 15 listopada telefonicznie przez Instytut Badania Opinii "Homo Homini" na grupie 1072 osób Hanna Gronkiewicz-Waltz zabrała 52,7 proc. Sondaż zleciło Polskie Radio.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM