Pawlak zadowolony z wyniku PSL. "Polacy pokazali, że nie chcą hegemonii jednej partii"

Widać wyraźnie, że Polacy zagłosowali za taką strukturą sejmików wojewódzkich, że potrzebna jest w nich współpraca. Nie życzą sobie hegemonii jednej partii - mówił po ogłoszeniu sondażowych wyników wyraźnie zadowolony lider ludowców, Waldemar Pawlak.
Według sondażu TNS OBOP dla TVP PSL w skali kraju w sejmikach wojewódzkich uzyskał 13,1 proc. głosów.- Samorządowcy z PSL-u zasłużyli na taki dobry wynik. To jest wielkie podziękowanie dla nas za cztery lata w samorządach wojewódzkich - komentował w TVP Info wicepremier Pawlak.Jego zdaniem w sejmikach potrzebne będą koalicje. Lider ludowców liczy, że głównie partnerem w tej współpracy będzie właśnie jego partia. - Głosy PSL-u będą liczyć się jeszcze bardziej - wskazywał Waldemar Pawlak i dziękował wyborcom za głosy:

- Podziękowania dla wszystkich, którzy postawili na PSL, bo to na pewno będą cenni samorządowcy, którzy już pokazali, ze dobrze pracują w samorządzie wojewódzkich, dobrze potrafią wykorzystywać środki europejskie i budować lepszą perspektywę dla województw - mówił szef ludowców.

W skali kraju w sejmikach wojewódzkich PO uzyskała 33,8 proc., PiS - 27 proc., a SLD - 15,8 proc.

DOSTĘP PREMIUM