"Wygląda na to, że wąsy zostaną". W Poznaniu będzie druga tura

Ryszard Grobelny obiecywał, że jeśli wygra wybory samorządowe w pierwszej turze, to zgoli wąsy. - Wygląda na to, że wąsy zostaną. Połowy golić nie warto, chyba będzie druga tura - mówił prezydent Poznania w Poranku Radia TOK FM.
Prezydent Ryszard Grobelny zdobył 49,51 proc. głosów. Grzegorz Ganowicz z PO - 21,53 proc. To nieoficjalne wyniki podane przez Miejską Komisję Wyborczą w Poznaniu po przeliczeniu wszystkich głosów. Zatem 5 grudnia czeka nas druga tura wyborów prezydenckich w Poznaniu.

Grobelnemu zabrakło zaledwie ok. 800 głosów, by zdobyć 50 proc. już w pierwszej turze. - Nie przekonałem wszystkich, chociaż bardzo się cieszę, że w kolejnych wyborach przekonuję coraz większą grupę mieszkańców - komentował w TOK FM wyniki wyborów prezydent Grobelny. - Jeśli się nie mylę, to ten wynik będzie oznaczał, że uzyskałem 82 tysiące głosów, to jest jak dotychczas mój rekord - dodał.

Sondaże pokazywały, że mimo sporego uznania dla osiągnięć Grobelnego, miał spory elektorat negatywny. - Co wpłynęło na ten negatywny elektorat? Czy chodzi o proces w sprawie Kulczyk Parku czy jakieś niedociągnięcia w gospodarowaniu miastem? - pytał swojego gościa Grzegorz Kozak. - Zawsze jest wszystkiego po trochu, na pewno proces, na pewno ktoś jest niezadowolony z jakiś rozwiązań. W takich wyborach wszyscy są przeciwko jednemu, każdy z kontrkandydatów woli prowadzić kampanię krytyczną niż pokazywać co sam zrobi - odpowiadał Ryszard Grobelny. - Zawsze trudniej jest uciekać niż gonić - mówił Grobelny o kandydowaniu na kolejną kadencję. - Chociaż ci, którzy startują po raz kolejny są osobami znanymi, dłużej funkcjonują w polityce i na pewno ich nazwiska są lepiej identyfikowane przez wyborców - dodał gość TOK FM.

- Dobrze się panu dogaduje z poznańską Platformą Obywatelską? - pytał Grzegorz Kozak. - Raz lepiej, raz gorzej, jak to w życiu bywa, nie we wszystkim się zgadzamy - odpowiadał prezydent Poznania. - Ale zdecydowanie jest to największa i najsilniejsza partia w Poznaniu i znamy się, to jest to samo środowisko co moje - mówił Ryszard Grobelny w Poranku Radia TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM