Czwarte zwycięstwo Piotra Uszoka. "To mój wielki sukces"

Rządził 12 lat, będzie rządził nadal. Piotr Uszok, dotychczasowy prezydent, jest zapewne w szampańskim nastroju. W tych wyborach otrzymał ponad 51,6 % poparcia i pokonał swoich kontrkandydatów już w pierwszej turze. Jednak zwyciężył dosłownie o włos. Zdobył 50527 głosów, czyli o jego wygranej w pierwszej turze zdecydowało 1571 wyborców. - Wielki, wielki to mój sukces. Tym bardziej, że ostatnia kadencja nie należała do łatwych - mówił prezydent reporterce TOK FM.
Piotr Uszok rządzi w Katowicach od 12 lat. I będzie rządził przez kolejne cztery. W pierwszej turze głosowania zdobył blisko 52 proc. głosów.

Drugie miejsce z wynikiem 34, 47 % poparcia zdobył kandydat PO Arkadiusz Godlewski, na trzecim miejscu uplasował się Marek Szczerbowski z SLD - 11,45 % . Najmniej, bo zaledwie 2,47 uzyskał Adam Stach kandydat PSL.

- No, wielki, wielki to mój sukces, tym bardziej, że ostatnia kadencja nie należała do łatwych - powiedział TOK FM. Plany? - Przede wszystkim obronić przedłożony budżet miasta na rok przyszły - zapowiada. To może być trudne. W liczącej 28 miejsc radzie miejskiej ugrupowanie prezydenta zdobyło 10 mandatów, PiS 4. Prawdopodobnie utworzą koalicję. Platforma, która otrzymała 13 miejsc wyklucza poparcie obecnego prezydenta. Wygląda na to, że zażarty bój toczyć się będzie o poparcie Marka Szczerbowskiego z SLD. Piotr Uszok ma nadzieję, że pata nie będzie.

DOSTĘP PREMIUM