Gronkiewicz-Waltz już nie obiecuje mostów. Żłobki ważniejsze?

Podczas kampanii wyborczej Hanna Gronkiewicz-Waltz była dużo ostrożniejsza z obietnicami w porównaniu z 2006r. kiedy obiecywała trzy nowe mosty. - Teraz znam sytuację finansową od środka, miasto musi się rozwijać w sposób zrównoważony - tłumaczyła prezydent Warszawy w Poranku Radia TOK FM.
- Te mosty są na mojej mapie, tylko w dłuższym okresie - Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła o obietnicach z przed czterech lat. - Ze względu na sytuację finansową, którą znam teraz od środka, będziemy kończyć Most Północny, drugą linię metra, oraz wiele rzeczy drobniejszych jak przedszkola. Miasto musi się rozwijać w sposób zrównoważony - podkreślała prezydent Warszawy. - Ciężka infrastruktura jest ważna, dlatego dwa brzegi Wisły będą połączone nie tylko mostem, ale i metrem. Nie możemy zapominać o tym, że są młodzi ludzie, którzy chcieliby żeby dziecko chodziło do żłobka czy przedszkola, żeby była szkoła - mówiła Gronkiewicz-Waltz. Ile będzie nowych przedszkoli i żłobków? - Planujemy w sumie ponad 30 przedszkoli i 10 żłobków na najbliższe 4 lata - zapewniała prezydent Warszawy.

PO się kończy? "Mamy więcej niż 4 lata temu"

Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego powiedział, że czas PO się kończy. - To znaczy, że nikt z jego współpracowników nie dostarczał mu danych, bo z każdą godziną rósł wynik Platformy, malał PiS-u - komentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Ten podział, który zawsze był na mapie wzdłuż Wisły, przesunął się i nie jest już taki ewidentny - cieszyła się prezydent Warszawy. I dodała: - Okazało się, że PiS-owi zostały tylko dwa sejmiki.

Różnica między PO a PiS to tylko 8%. - Trzeba to brać pod uwagę i nie upajać się sondażami, ale pamiętajmy, że w porównaniu z poprzednim wynikiem samorządowym jest zwiększenie stanu posiadania głosów w poszczególnych sejmikach - mówiła Gronkiewicz-Waltz. - Mamy więcej, a nie mniej.

"Nie chodzi o to, żeby się upajać"

- W Warszawie PO będzie rządziła samodzielnie? - pytała Dominika Wielowieyska. - Ja jestem bardzo ostrożna, muszę zobaczyć jakie będzie przeliczenie głosów, ile będziemy mieli mandatów - odpowiadała prezydent Warszawy. - Oczywiście jakby się udało samemu to pewne rzeczy można załatwić szybciej. Są pewne rzeczy jak chociażby kwestie reformy czynszu, która bardzo długo nie mogła przejść, czy kwestia prywatyzacji SPEC-u. Mnie nie chodzi o to, żeby się upajać że mamy większość, tylko o to, że można pewne sprawy przeprowadzić szybciej - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w Poranku TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Gronkiewicz-Waltz już nie obiecuje mostów. Żłobki ważniejsze?
Zaloguj się
 • andrzejmat

  Oceniono 1 raz 1

  No widzi Pan, Panie Robercie - nawet ćwierclinteligentem nie jest tak łatwo byc, jak to widać na Pana przykładzie. Nie ma co dzielic tej inteligencji jeszcze przez dwa - trzeba sie przyznac do bycia sklasyfikowanym w innej kategorii. W całości.

 • robert9998

  Oceniono 1 raz -1

  Trzeba naprawdę być ćwierć inteligentem aby nadal wspierać partię Tuska faceta, który tak łże, jak Saba Dorna!
  PO =ma bezkrytyczne wsparcie 99% mediów i 24 h siedem dni w tygodniu, pomimo takich kłamstw !
  Każdy minister mojego rządu ,tory ważyłby się zaproponować podwyżkę podatków – wyleci z hukiem i „skrócę go o głowę” Donald Tusk Lipiec podczas kampanii wyborczej 2007!
  „Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi dotyczyć wszystkich. I tych mniej zamożnych i tych bogatszych." - z expose Donalda Tuska w 2007 roku.
  ROK 2011 przynosi
  Wyższe stawki podatku VAT na artykuły żywnościowe‎ -
  Również wzrost stawek VAT ma wpływ na podatek dochodowy
  Droższe bilety MPK, PKS, PKP, wyższe czynsze
  Droższa energia i rozmowy telefoniczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX