Jakubiak w TOK FM: to oczywiste, kto jest liderem Polska Jest Najważniejsza

- O godz. 18 pierwsze posiedzenie klubu. To spotkanie techniczne - mówiła w Popołudniu TOK FM Elżbieta Jakubiak, członek klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza. - Wyborów kierownictwa dokonamy po rejestracji. Najpierw musimy porozmawiać o tym, kto będzie szefem, zgłosić kandydatów. To będzie demokratyczny klub - zastrzegła. I dodała: - Dziś wydaje się oczywiste, kto jest liderem.
- Kiedy poznamy program? - pytał swojego gościa Marcin Graczyk. - Przygotowujemy program, który będzie na pewno uzupełniany. Myślę, że za 2-3 tygodnie ogłosimy program stowarzyszenia. Potem będziemy liczyć na konsultacje, uzupełnianie - chcemy to zrobić publicznie.

Jakubiak podkreśliła, że nie chodzi o określanie jej stowarzyszenia mianem PiS-light. - To przecież nie o to chodzi. My chcemy, żeby polska scena polityczna dyskutowała, co jest najważniejsze dla Polaków. Chcemy, żeby określić program, który będzie celem. Wyczerpały się cele na wejście Polski do UE i NATO. To chyba nie jest dobre. My nawołujemy do określenia celów po to, żebyśmy wiedzieli jakimi metodami je zrealizować i w którym momencie - mówiła Jakubiak.

"Nie odnosimy się do Prawa i Sprawiedliwości"

- Nasze pierwsze publiczne wystąpienie dotyczyło podsumowania rządów PO i było poświęcone w dużej części temu, co robi rząd. Wtedy wykonaliśmy zadanie opozycji - odpierała zarzut o ciągłe odnoszenie swojego stowarzyszenia do Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Jakubiak.- Ale pierwsze swoje wystąpienie po wyborach samorządowych zaczęła pani od przyznania się, że głosowała pani na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości - zauważył Marcin Graczyk. - Tak, ale wtedy byliśmy w niezręcznej sytuacji. Zostaliśmy wyrzuceni w trakcie kampanii wyborczej i trudno, żebym z dnia na dzień zdradziła wszystkich swoich przyjaciół, których wcześniej popierałam. Swoją lojalność wobec programu ideowego zachowałam, natomiast my chcemy debaty o celach politycznych. Chcemy obszarów współpracy, a tego dzisiaj nie ma.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM