Komorowski: Niech Kaczyński uzna, że Jaruzelski jest politykiem lewicowym starszego pokolenia

- Historii się nie da zmienić. Prezydent dużo może, ale tego nie. Trzeba być konsekwentnym, jak się zaprasza wszystkich to wszystkich - mówił dziś prezydent Bronisław Komorowski o zaproszeniu na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego generała Wojciecha Jaruzelskiego.
Obecność generała ostro skrytykował Jarosław Kaczyński. Decyzja ta nie spodobała się też Lechowi Wałęsie.

Dziś na spotkaniu Rady Prezydenta Komorowskiego spotkali się byli prezydenci i premierzy, którzy dyskutowali o Rosji i naszych stosunkach z tym krajem w kontekście wizyty Dmitrija Miedwiediewa w Polsce (6 grudnia) oraz zbliżenia Rosji z NATO i UE.

Jaruzelski: polityk lewicowy starszego pokolenia

Na spotkaniu pojawił się też generał Jaruzelski.- Historii się nie da zmienić. Prezydent dużo może, ale tego nie. Trzeba być konsekwentnym, jak się zaprasza wszystkich, a nie tylko niektórych. Proponowałbym, by Jarosław Kaczyński uznał, że Wojciech Jaruzelski jest politykiem lewicowym starszego pokolenia - nawiązał prezydent do słów prezesa Kaczyńskiego o Józefie Oleksym podczas kampanii prezydenckiej, kiedy określił go jako "polityka lewicowego średniego pokolenia".

Nieważne kwestie estetyki politycznej, kiedy ważna jest racja stanu

Komorowski dodał: Jaruzelski mnie wsadzał do więzienia, Kaczyńskiego nie. Nie należy mieszać tego do bieżącej polityki i tego, co jest ważne z punktu widzenia polskiej racji stanu - mówił prezydent.Zdaniem prezydenta w kwestiach polskiej racji stanu nie powinny być brane pod uwagę "kwestie natury towarzyskiej i estetyki politycznej" oraz to, kto w jakim towarzystwie się czuje.

"Czas wyjść z grajdoła"

Prezydent stwierdził, że Rosja to jest stały problem polskiej polityki i rozmowa z innymi politykami może tylko pomóc polskim przygotowaniem do niej.- Ja nie zamierzam udawać mądrali, który wie wszystko. Warto wspomagać przygotowania, a nie się obrażać i zapraszać innych do polskiego grajdoła. Trzeba zacząć myśleć o polskiej racji stanu w warunkach zbliżenia Rosji z NATO i UE. Czas wyjść z grajdoła - powiedział.Zdaniem Komorowskiego po dzisiejszym spotkaniu RBN powstał istotny materiał, a Rosja dostała sygnał, że Polska przywiązuje wagę do wizyty prezydenta Miedwiediewa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Komorowski: Niech Kaczyński uzna, że Jaruzelski jest politykiem lewicowym starszego pokolenia
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 7 razy 5

  ......jak czytam, co poniżej tomekjeden powypisywał, to odnoszę takie wrażenie jakby mu jakieś gó... z gęby ciekło...

 • tadeuszp3

  Oceniono 6 razy 4

  "Niech Kaczyński uzna, że Jaruzelski jest politykiem lewicowym starszego pokolenia " - DOBRE :):)!!!!!!!!!

 • tomekjeden

  Oceniono 2 razy 2

  @orgelmusik

  Rozumiem powody dla wypowiedzi Szanownego Kolegi Forumowicza. Problem w tym, że zawęża ona kryteria oceny decyzji Pana Prezydenta. Pan Prezydent Komorowski nie istnieje w głupawej politycznej próżni. Zaproszenie Jaruzelskiego daje nam informacje o Panu Prezydencie. Pan Komorowski drażni się z Panem Jarosławem Kaczyńskim. Pan Prezydent zapomniał, że jego losy za czasów rządów komunistycznych były raczej łagodne i przyjemne. Był on zarejestrowanym opozycjonistą. Represje PZPR dotknęły najboleśniej ludzi, podkreślam LUDZI, bezimiennych. Ludzi do dzisiaj niezdolnych do pełnego wyrażenia swoich krzywd i strat, w odróżnieniu od cwaniacko myślącego Pana Komorowskiego. Idzie mi o ludzi, których rodziny zostały skazane na wegetację materialną, idzie mi o ludzi, którzy stracili rodziny i przyjaciół na skutek działań SB Jaruzelskiego, idzie mi o ludzi, którzy stracili pracę na której opierali wsparcie swoich najbliższszych, idzie mi o ludzi, którzy byli szykanowani przez władzę Jaruzelskiego bo byli wierni nauce Jezusa Chrystusa. Idzie mi o to, że Pan Komorowski nie rozumie, że dialog ze związkami zawodowymi przy pomocy ognia z czołgów jest kulturowo obcy LUDZIOM cywilzowanym. idzie mi o to, że dialog z faszyzmem zawsze jest moralnie parszywy i pełen najwyższej pogardy.

 • conan148

  Oceniono 4 razy 2

  Powiem uczciwie, że Komorowski nie jest z mojej bajki, ale zaproszenie na posiedzenie RBN wszystkich byłych premierów i prezydentów (w tym gen. Jaruzelskiego) budzi mój podziw oraz szacunek dla prezydenta. Rzeczywiście trzeba już skończyć z tymi podziałami na lewych i prawych, bo to już się dawno zatarło. Musimy pamiętać, że państwo Polskie będzie tylko wtedy silne, jeśli sami będziemy żyli w zgodzie, co nie znaczy, że nie musimy się spierać na ważne tematy, czy mieć własne zdanie. Brawo Panie Prezydencie, to jest to co było nam potrzebne!

 • 2zero

  Oceniono 4 razy 2

  Coraz bardziej upewniam się, że podoba mi się prezydent Komorowski.

 • mia-zga

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Prezydent Komorowski zdaje się zapomniał, że nie jest gajowym, którego jedynym osiągnięciem jest posiadanie gromady dzieci.
  W obecnej sytuacji jego sztubackie poczucie przynosi mu jedynie ujmę.

 • tomekjeden

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Prezydent Komorowski uważa, że jego drażnienie się z Panem Kaczyńskim jest ważne. Pan Komorowski wykazał się szokującą arogancją, nieprzystawalną do wymogów kulturowych 21.wieku.

 • opera_aperta

  Oceniono 3 razy 1

  Komentarz Komorowskiego 10/10. ;DDDD

 • orgelmusik

  Oceniono 2 razy 0

  Szanuję prezydenta za jego decyzję. Gdyby Jaruzelskiego zaprosił za swojej kadencji Kwaśniewski, od razu byłby okrzyknięty "skończonym komuchem". Jednak decyzja Komorowskiego jest po prostu mądra. Nikomu zresztą korona nie spadła.

  ---
  warszawianin.blogspot.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX