Poncyljusz: Ziobro chciał zastąpić Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich

- Zbigniew Ziobro wiosną tego roku chciał zostać kandydatem PiS w wyborach prezydenckich - mówi w wywiadzie dla ?Newsweeka? Paweł Poncyljusz. Były poseł PiS, dziś polityk ugrupowania Polska Jest Najważniejsza (PJN), opowiada o spotkaniu w gronie kilku młodych polityków PiS, na którym zastanawiano się jak do tego doprowadzić.
- Brałem udział w spotkaniu, podczas którego zastanawiano się, jak doprowadzić do wystawienia Zbigniewa Ziobro jako kandydata PiS w wyborach prezydenckich - mówi "Newsweekowi" Poncyljusz. Według polityka PJN w tym spotkaniu brał udział sam Ziobro, a także m.in. Jacek Kurski i Adam Hofman. - Dominowało przekonanie, że Jarosław jest po katastrofie smoleńskiej w złym stanie psychicznym i kandydatem powinien zostać właśnie Zbyszek - dodaje były poseł PiS.

Wersję Pawła Poncyljusza częściowo potwierdza w rozmowie z "Newsweekiem" Jacek Kurski. - Wystawienie Ziobry było rozważane, ale tylko wtedy, gdyby Jarosław Kaczyński miał nie kandydować - wyjaśnia europoseł PiS.

Kaczyński miał rację, spisek jednak był?

O tym co się działo w Prawie i Sprawiedliwości przed wyborami prezydenckim Poncyljusz opowiadał także w TVN24. Polityk przyznał, że obok planu jak odsunąć Jarosława Kaczyńskiego od zamiaru kandydowania w wyborach, zastanawiano się też jak doprowadzić do zmiany prezesa PiS. - Uczestniczyłem w spotkaniu, podczas którego odbywały się rozmowy dotyczące zmiany lidera PiS i kandydata na prezydenta po tragedii Smoleńskiej - mówił dziś w TVN24.

Tym razem Poncyljusz nie zdradził kto w nim uczestniczył, powiedział jedynie, że na spotkaniu było paru młodych polityków PiS.

"Newsweek" przypomina, że Zbigniew Ziobro jest najpoważniejszym kandydatem do przejęcia przywództwa w PiS po Jarosławie Kaczyńskim. Wielu byłych i obecnych polityków PiS wyraża przekonanie, że Kaczyński w najbliższym czasie albo będzie musiał wyrzucić Ziobrę z partii, albo oddać mu władzę.

Czytaj więcej na stronie "Newsweeka''.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Poncyljusz: Ziobro chciał zastąpić Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich
Zaloguj się
 • fajny_indygo22

  Oceniono 4 razy 4

  Cokolwiek by nie powiedziec- PiS to szambo, Ziobro czy jednojajowy guru nie ma znaczaenia - TO JEST SZAMBO.

 • oghana7

  Oceniono 4 razy 4

  ale by bylo -zastapil stryjek kaczora na niedoksztalconego ziobre ,ktorego wyrzucali z kilku uniwersytetow i zdazyl jako minister sprawiedliwosci "utrupic" setki pacjentow dr garlickiego ,ktorzy nie doczekali sie przeszczepow z powodu aresztowania doktora .a Blida? kalisz dalej nie poradzil sobie z tym potworem?

 • tadeuszp3

  Oceniono 2 razy 2

  Zaraza (PiS), która się mutuje :):)!!

 • przylaszczynski

  Oceniono 2 razy 2

  Najpierw przed TK, za rozwałkę Pastwa Polskiego, a potem...!

 • przyganiacz

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński miał rację, spisek jednak był?

  Czyli prezes miał szczęście, że wyszedł z tego z życiem i na stołku? Co to za spiskowcy? Patałachy... A sianie różnych teorii spiskowych stało się specjalnością i obsesją szefa PiSuaru. Już samo słowo sPiSek go przeraża.

 • dziadwawelski

  Oceniono 1 raz 1

  najlepszym kandydatem byłby nasz ukochany pierwszy pilot RP Leszek Kaczyński ;)))))

 • dziadwawelski

  Oceniono 1 raz 1

  zbysiek to wizjoner powiedział kiedyś o byłym prezydencie " już nikt nigdy nie zginie w wypadku lotniczym przez tego cżłowieka " ;))))

 • stanzof

  Oceniono 3 razy 1

  Pretorjanie zdradzili Cezara

 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli można coś zasugerować :
  to wyrzucić i jednocześnie oddać pełnie władzy !
  Słoneczka nasze, wy to najbardziej ponure popołudnie potraficie
  rozjaśnić.I jeszcze ten du #$% liz ex pierwiastek z bliźniaka do tego. Miodzio !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX