Komisja ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej w Sejmie? Klub PJN składa wniosek

Klub Polska Jest Najważniejsza domaga się, aby w Sejmie powstała specjalna komisja wyjaśniająca wszystkich okoliczności mających związek z katastrofą smoleńską. Jeszcze dziś posłowie PJN złożą u marszałka Sejmu wniosek w tej sprawie.
- Chcemy, aby Sejm zaczął badać i rozmawiać z rządem na temat tego, jakie były stosowane procedury, co się wydarzyło i jakie były podejmowane działania organów państwa przed, w trackie i po katastrofie - wyjaśniała dziennikarzom w Sejmie Elżbieta Jakubiak.

Jakubiak obiecuje: komisja bez sporów politycznych

Wiceszefowa klubu PJN zastrzegła, że komisja ma nie zastępować śledczych w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy, ale - jak powiedziała - "zająć się tą sprawą od strony urzędniczej".

- Chcielibyśmy, żeby organy państwa miały forum do tego, aby przedstawić swoje uwagi do sposobu przygotowania wizyty [prezydenta Lecha Kaczyńskiego - red.], do jej przebiegu. - stwierdziła Jakubiak. - My nie chcemy w sporach politycznych wyjaśnić, kto ma rację, jakie są przyczyny katastrofy. Chcemy tylko zbadać, jakie decyzje były podejmowane przez organy państwa i czy były podejmowane właściwie - dodała posłanka.

"To nasz obowiązek moralny"

Jej zdaniem działający obecnie w Sejmie zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza niewiele może w tej sprawie zrobić. Nie może podejmować działań legislacyjnych czy sprawować kontroli nad rządem.

- To nasz obowiązek moralny. Tablica w Sejmie, która upamiętnia naszych przyjaciół obliguje nas do gremialnego i instytucjonalnego zajęcia się tą sprawą. Ja szanuję decyzję moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, że podjęli trud powołania zespołu parlamentarnego. Ale ten zespół nie ma narzędzi, które by pozwoliły działać z całą mocą - zauważyła posłanka PJN.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Komisja ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej w Sejmie? Klub PJN składa wniosek
Zaloguj się
 • drugi-obserwator

  Oceniono 3 razy 1

  Eeeeeeeeeee tam, to całe towarzystwo JPG to kolejne oszustwo, zero wiarygodności

 • acc4

  Oceniono 3 razy 1

  Pani Elżbieta Jakubiak, dotychczas specjalizująca się w parzeniu herbatki Lechowi i pieczeniu szarlotki Jarosławowi Kaczyńskim, dostrzegła swoją przyszłość w badaniu katastrof lotniczych. Pierwsza katastrofa z udziałem Prezydenta RP już się wydarzyła, jak zauważyła. Wszystko przed nami, powodzenia, pani Elu. Proszę mimo wszystko nie rezygnować z gotowania i pamiętać, że Pomidorowa Jest Najlepsza.

 • jacgg

  0

  Nie lękajcie się. Prawda zwycięży. Nie półprawda, nie "subiektywna prawda", nie "prawda czasu, prawda ekranu".

  VERUM EST ID QUOD EST.

  pl.wikipedia.org/wiki/Prawda#Definicja_.C5.9Bw._Tomasza
  pl.wikipedia.org/wiki/Prawda_%28tygodnik%29
  pl.wikipedia.org/wiki/Prawda_%28Winnipeg%29
  pl.wikipedia.org/wiki/Prawda_%28gazeta%29
  Pravda - "The Truth" in many Slavic languages (or "Justice" in some South Slavic languages).

  en.wikipedia.org/wiki/Pravda_%28disambiguation%29
  en.wikipedia.org/wiki/Pravda_%28play%29
  en.wikipedia.org/wiki/Pravda_%28novel%29
  "Prawda - wrocławski zespół punkrockowy powstały w 1994 r. Zespół powstał jako kontynuacja działalności Zwłok..."

  pl.wikipedia.org/wiki/Prawda_%28grupa_muzyczna%29

 • tadeuszp3

  Oceniono 2 razy 0

  Oczywiście PJN ma w d....e to, co sądzi o takiej "komisji", większość rodzin ofiar wypadku pod Smoleńskiem !!!!!!!!

 • robert9998

  Oceniono 2 razy 0

  PJN gdyby z tą Komisją ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej wyskoczyli po zarejestrowaniu partii, byliby bardziej wiarygodni teraz to wyścigi z PiS-em.
  Kolejny twór nekrofilów politycznych. PO nakręca PiS, tragedią smoleńską aby ich rozdrażnić, PiS smoleńskich trumien używa jak miecza do walki politycznej. PJN postanowili odebrać trochę więcej elektoratu PiS, rozpoczęli grę trumnami smoleńskimi i łzami ich bliskich - żenada!
  Na szczęście jeszcze w Rzeczpospolitej ,istnieją normalne grupowania nie zniżające się do tak niskich chwytów,przykładem jest SLD!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX