Dzisiaj w TOK FM Dzień Bez Polityki

Dzisiaj w TOK FM Dzień Bez Polityki. Ramówka stacji pozostaje bez zmian - z tą jednak różnicą, że programy i prezentowane wiadomości nie będą poświęcone polityce. Dziennikarze Radia TOK FM tego dnia postarają się w ogóle nie zajmować się polityką polską i zagraniczną.
- Spróbujemy zobaczyć jak wyglądałyby Polska i świat przez chwilę bez polityki i polityków. Nie dlatego, że uważamy, że polityka jest czymś złym, a wszyscy politycy mają nieczyste intencje. Polityka jest częścią rzeczywistości i tę rzeczywistość tworzy, ale sami jesteśmy ciekawi, jaki wyłoni się obraz naszego świata bez tego jednego elementu i nie jesteśmy pewni, czy ten eksperyment się uda - to w końcu życie pisze scenariusze - mówi Ewa Wanat redaktor naczelna Radia TOK FM.

Stworzyliśmy taki dzień, gdyż uznaliśmy, że nasi politycy gdzieś się zagubili. Kłócą się bez przerwy, zamiast rozwiązywać konkretne problemy.

- Niektórzy sądzą, że polityka doszła do ściany. Straciła zdolność do samorefleksji, dystansu wobec siebie. A przy ścianie jest trudno cokolwiek zobaczyć - mówi profesor Wojciech Łukowski z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. - Koncentracja polityków na sobie zamiast na sprawach ważnych jest konsekwencją braku pomysłu na rzeczywistą zmianę społeczną, która chyba jest potrzebna w Polsce w różnych obszarach - dodaje politolog.

- Codzienne menu polityka jest bardzo odległe od zajmowania się sprawami zwykłych ludzi - uważa Daniel Passent z tygodnika "Polityka". - Politycy mają to do siebie, że się "wysferzają". Po wyborach najważniejszy jest dla nich ten cyrk objazdowy, w którym występują. Przypominają sobie o wyborcach dopiero w czasie kampanii - wyjaśnia dziennikarz.

Dlatego dzisiaj odpoczniemy od polityki, dając politykom czas na refleksję. Swoje opinie na temat tego nietypowego dnia słuchacze TOK FM i czytelnicy tokfm.pl mogą wyrażać, dzwoniąc pod numer 22 44 44 064 oraz pisząc na adres radio@tok.fm.

DOSTĘP PREMIUM