Komorowski jedzie do "Wujka", byli opozycjoniści szykują protest

PRZEGLĄD PRASY. Część byłych opozycjonistów zamierza dziś protestować przeciwko zaproszeniu Wojciecha Jaruzelskiego do Rady Bezpieczeństwa Narodowego - pisze "Rzeczpospolita". Okazją będzie wizyta Bronisława Komorowskiego podczas rocznicowych uroczystości wydarzeń w kopalni Wujek.
Protestować mają między innymi działacze stowarzyszenia Pokolenia, w tym były opozycjonista Przemysław Miśkiewicz. "Rzeczpospolitej" mówi, że prezydent zaprosił do Rady Bezpieczeństwa Narodowego człowieka odpowiedzialnego za śmierć górników.

Na dzisiejsze uroczystości protestujący przyniosą transparent z napisem "Prezydencie, nie obrażaj tych, których zdradzono o świcie". Przemysław Miśkiewicz zapewnia, że protest nie będzie skierowany personalnie przeciwko prezydentowi, lecz przeciwko - jak mówi - zrehabilitowaniu człowieka odpowiedzialnego za strzelanie do polskich robotników.

Miśkiewicza na obchody zaprosił Społeczny Komitet Pamięci KWK Wujek. Jego członek, Stanisław Płatek, mówi jednak, że nic nie wie o proteście. Zapewnia, że organizatorzy nie chcą, by do niego doszło podczas uroczystości.

Bronisław Komorowski ma być na Śląsku przez kilka godzin. Oprócz uroczystości pod pomnikiem poległych górników odwiedzi też muzeum Wujka. Zaplanowano również obiad z rodzinami poległych górników.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Komorowski jedzie do "Wujka", byli opozycjoniści szykują protest
Zaloguj się
 • q-ku

  Oceniono 1 raz 1

  nie ma uroczystości, której to towarzystwo samo sobie by nie popsuło

  tak lubią

 • budionnyj

  0

  Jak tak dalej bedzie szło, wktórce może sie okazać, że stan wojenny ogłosił Prezydent Komorowski razem z Marszałkiem Niesiołowskim

 • chri-s48

  0

  Protest protestem stoi - to taka domena polska. Gdzie odbywa się jakaś uroczystość to zaraz
  znajdzie się niezadowolona grupa osób, zakręconych niezadowolonych,uciemiężonych i cierpiących
  Za dużo rocznic,świąt i obchodów różnych zdarzeń ku pamięci, stwarza okazję do wyrażania odmiennych poglądów nie mających nic wspólnego z danym zamierzeniem. W społeczeństwie rozpolitykowanym, bardzo łatwo manewruje się grupami wzbudzając niezadowolenie z pewnych
  działań a potem skutki bywają opłakane.

 • 22hanna

  0

  To jest taka nowoczesna forma szacunku dla kolegów, którzy zginęli lub ucierpieli??????

 • przyganiacz

  0

  Komorowski jedzie do "Wujka", byli opozycjoniści szykują protest

  To sprawka PiSuaru a nie byłych opozycjonistów....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX