SLD skarży się na "Wiadomości"

PRZEGLĄD PRASY. SLD jest oburzone, że Wiadomości nie pokazały odbywającego się w Warszawie na początku grudnia zjazdu europejskich socjalistów. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", rzecznik klubu Sojuszu skierował skargę w tej sprawie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Do Partii Europejskich Socjalistów należą w Polsce SLD i Partia Pracy. Tomasz Kalita napisał, że jest niedopuszczalne, aby tak ważne wydarzenie nie zostało zauważone przez główny serwis informacyjny telewizji publicznej. Szefowa "Wiadomości" Małgorzata Wyszyńska nie chce komentować sprawy. - Nic mi nie wiadomo o takiej skardze - mówi także Andrzej Siwek z biura prasowego TVP.

Do Warszawy na zjazd europejskich socjalistów przyjechało kilkuset europejskich polityków, w tym premierów i komisarzy europejskich. KRRiTV ma się odnieść do sprawy po analizie materiałów nadesłanych przez TVP. Jak pisze "Rzeczpospolita", pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że ze sprawą porozumienia SLD z PO w sierpniu doszło do zmian we władzach telewizji publicznej.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

DOSTĘP PREMIUM