Wesołych Świąt i wyjaśnienia Smoleńska. List PiS do rodzin ofiar

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Prawo i Sprawiedliwość opublikowało list, którego głównym adresatem są rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Oprócz tradycyjnych życzeń świątecznych znalazły się też w nim życzenia wyjaśnienia przyczyn tragedii.
- Wiemy, że dla wielu to najsmutniejsze święta w życiu. Wciąż nie potrafimy się pogodzić z brakiem naszych bliskich, przyjaciół, przywódców. Tak jak łączyła nas służba dla Polski, tak dziś łączy nas jeszcze silniej tragedia smoleńska, która dla wielu stała się osobistą tragedią, a dla całego narodu jakimś przedziwnym znakiem i punktem zwrotnym najnowszej historii - głosi list Prawa i Sprawiedliwości i członków parlamentarnego zespołu do spraw badania przyczyny katastrofy. Politycy PiS podkreślili w nim, że "w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, tym najważniejszym życzeniem, które sobie wzajemnie przekazujemy, jest dojście do prawdy o przyczynach, przebiegu i skutkach tragedii, która pochłonęła naszych bliskich". Dodają, że "walka o prawdę jest ciężka, a w naszych obecnych realiach wymaga także wiele bólu i upokorzeń". Według autorów listu winę za to ponosi m.in. premier Donald Tusk.

PiS: "Pełne agresji słowa Tuska"

- Dzielimy z wami ból, jaki odczuwacie widząc, że często najważniejsze organy państwa polskiego zachowują się tak, jakby liczyły na to, że tragedia smoleńska odejdzie w zapomnienie - piszą autorzy listu. Przykład? "Słowa pełne agresji, skierowane do pani Ewy Kochanowskiej przez premiera Donalda Tuska".

- Widzimy codziennie, jak wiele bólu i upokorzeń trzeba znieść, upominając się o sprawy najprostsze, jak swobodny dostęp do materiałów śledztwa, solidność w publicznym relacjonowaniu wydarzeń, uczciwość postępowania organów państwa, zobowiązanych do przedstawienia społeczeństwu całej prawdy - głosi list liderów Prawa i Sprawiedliwości.

Kiedyś kłamstwo katyńskie, teraz smoleńskie

Politycy PiS podkreślili w swoim piśmie, że nie spoczną, dopóki sprawa katastrofy smoleńskiej nie zostanie uczciwie wyjaśniona. Zaznaczyli też, że nie dzielą według przynależności partyjnej ani ofiar katastrofy, ani tych, którzy dochodzą do prawdy.

- W przeszłości próbowano dzielić Polaków, upowszechniając kłamstwo katyńskie. Dziś próbuje się zakłamywać tragedię smoleńską. Tymczasem w obu wypadkach najważniejsza jest prawda. Piszemy to w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, najważniejszych, rodzinnych świąt wszystkich Polaków. Niosą one z sobą wielką siłę przesłania nadziei i pokoju Bożego. I tego wam wszystkim życzymy - napisali na koniec politycy Prawa i Sprawiedliwości. Pod listem podpisali się Jarosław Kaczyński, Marek Kuchciński, Mariusz Błaszczak i Antoni Macierewicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Wesołych Świąt i wyjaśnienia Smoleńska. List PiS do rodzin ofiar
Zaloguj się
 • moleki

  Oceniono 5 razy 5

  Moze juz dosyc tej ,,Family fatale,, w polskiej polityce.Pan Kaczynski doskonale sobie zdaje sprawe z tego co mowi, do kogo i jak. Nie potrzebni sa watpliwi tlumacze z polskiego na polski.
  np.,co myslal gdy mowil,, I cala ta upolityczniona rodzina,
  jakie to wszystko podle i niskie, grajace na najnizszych uczuciach i bezczelne, grajace na nosach wiekszosci politykow.

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 5 razy 5

  ja pierdykam... Co za rasa... co za rasa...

 • kolega77

  Oceniono 4 razy 4

  A wytłumaczenie Smoleńska może być tylko jedno -"To wina Ruska i Tuska" Innego wyjaśnienia prezio nie przyjmie.

 • stiven55

  Oceniono 4 razy 4

  otrząsa się fiuty----brawo nareszcie sie przyznali ze są fiutami!!!!!!!!

 • wazps

  Oceniono 4 razy 4

  Kto sie nie moze pogodzic z brakiem przywodcy Kaczynskiego,mi zal ludzi a jesli chodzi o pare prezydencka,to ciekawe czy wielu mialo takie odczucie,ze szkoda pani prezydentowej,bez cienia refleksji nad Leszkiem.

 • duokwak

  Oceniono 4 razy 4

  Są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy dzielą ludzi na dwa rodzaje i ci, którzy nie dzielą.

  Robert Benchley

  Jak ulał pasuje do Jarka

 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  Kolejny odcinek tworzenia Mitu Martyrologicznego PiS.

 • anakonda22

  Oceniono 4 razy 4

  ..Jara je-bie ponad wszelkie kanony...Q-rwa znalazł się nędznej jakości politykier...

 • blue_inmortal

  Oceniono 3 razy 3

  komiksowo.blogspot.com/2010/12/odc2.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX