Kaczyński życzy Polakom: "Niech przy wigilijnym stole zwycięży prawda"

Jarosław Kaczyński złożył Polakom świąteczne życzenia. Prezes PiS życzył m.in., by "przy wigilijnym stole zwyciężyła prawda". Pouczył też "tych, od których dziś zależy najwięcej", by "nie zachowywali się jak Poncjusz Piłat".
Oprócz tradycyjnych życzeń wesołych świąt Bożego Narodzenia, w opublikowanym na portalu mypis.pl filmie Jarosław Kaczyński odniósł się też do katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginął jego brat - prezydent Lech Kaczyński.

- Chciałbym państwu wyrazić moją wielką wdzięczność za szacunek, jaki okazaliście mojemu świętej pamięci ukochanemu bratu, prezydentowi Rzeczypospolitej. Za cześć, jaką oddaliście jemu, mojej ukochanej bratowej Marylce, moim przyjaciołom i wszystkim poległym - mówi na filmie Kaczyński. - W tym roku Polacy zdawali bardzo dobry egzamin. W większości zdali go dobrze - ocenił szef PiS. Ale dla części Polaków miał też gorzkie słowa.

- Polacy pokazali wielkie serce. Mają prawo wymagać od tych, od których dzisiaj zależy najwięcej, by nie zachowywali się jak Poncjusz Piłat - stwierdził Kaczyński.

- Niech przy wigilijnym stole zwycięży prawda - dodał. - Mimo trosk, miejmy odwagę marzyć o dobrym, dostatnim życiu, o silnej, sprawiedliwej Polsce. O Polsce, którą z dumą, ze spokojem co do jej przyszłości, przekażemy kolejnym pokoleniom - powiedział w przesłaniu do Polaków Jarosław Kaczyński.

Na zakończenie zacytował słowa kolędy "Bóg się rodzi".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (38)
Kaczyński życzy Polakom: "Niech przy wigilijnym stole zwycięży prawda"
Zaloguj się
 • ludwik.filip

  Oceniono 13 razy 13

  JA TWOICH ŻYCZEN OSZOLOMIE NIE PRZYJMUJE!

 • nintom

  Oceniono 11 razy 11

  prawda jest taka, że prezes stracił poczucie rzeczywistości (może zresztą nigdy go nie miał)

 • andre951

  Oceniono 13 razy 11

  dżej-kej, ty naprawdę nie chcesz wiedzieć, co myślą ludzie o tobie i twoim bracie - a szacunek, o którym mówisz , to ludzie oddawali wszystkim ofiarom, to był szacunek dla śmierci w taki sposób. Prawda oczywiście zwycięży ale nie dotrze do ciebie i twoich totumfackich - bo wy już wszystko wiecie, wszystkich osądziliście. Więc swoje życzenia świąteczne, pełne obłudy i kłamstwa wsadź sobie w buty - będziesz wyższy a tego ci brakuje!!!

 • probus-guide

  Oceniono 11 razy 11

  Pan Kaczyński zapomniał, że w katastrofie smoleńskiej zginęli też inni, oprócz jego brata, i że wypadało by poświęcić im choć słowo. Ale na takim podejściu nie zbuduje się kapitału politycznego, a tylko o to chodzi nieudacznikowi Kaczyńskiemu.

 • rbik53

  Oceniono 10 razy 10

  ...a ja Kaczyńskiemu życzę, żeby u niego zwyciężyła uczciwość, rozum i prawdziwy patriotyzm.....

 • jangoz1

  Oceniono 12 razy 10

  nie chce od tego debila zadnych zyczen zycz mu zeby znikna z politiki na zawsze bedzie POLSKA szesliwa pa pa pa pa pa pa pa osziolomie

 • limanowa2009

  Oceniono 10 razy 10

  A ja z całego serca życzę temu panu odpoczynku, emerytury i zniknięcia z pierwszych stron gazet..

 • apentula

  Oceniono 12 razy 10

  Moje jedyne życzenie - odejdź Jarosławie z polityki

 • ten_szary_wilk

  Oceniono 10 razy 10

  Prawda, panie Kaczynski, zwyciezyla juz na ostatnich wyborach prezydenckich. Zycze milego i spokojnego zycia emeryckiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX