Poncyljusz: Zlikwidować PKP S.A.

Prywatyzacja spółki PKP Cargo oraz likwidacja PKP S.A. - to są postulaty Pawła Poncyljusza, które przedstawił w radiowej Trójce. Prywatyzacja spółki PKP Cargo oraz likwidacja PKP S.A. - to są postulaty Pawła Poncyljusza, które przedstawił w radiowej Trójce.
Zdaniem Pawła Poncyljusza, spółka PKP S.A. jest niepotrzebna. Polityk PJN mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia, że powinno się tę spółkę zlikwidować, a jej majątek podzielić pomiędzy pozostałe, istniejące podmioty. - Po co nam PKP S.A. jako spółka, jeżeli mamy PLK, mamy Przewozy Regionalne, które są w rękach samorządów, mamy PKP Intercity, PKP Cargo - mówił Poncyljusz w radiowej Trójce.

Na początku grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Spowodowało to bałagan i chaos na kolei. Odpowiedzialność poniósł wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt, który stracił stanowisko. Paweł Poncyljusz powiedział, że zawiodła koordynacja pomiędzy wszystkimi kolejowymi spółkami. Podkreślił też, że należałoby dokończyć reformę kolei, ale niekoniecznie prywatyzować. Jego zdaniem, nie ma jeszcze ku temu przesłanek, szczególnie przy nie najlepszej kondycji Giełdy i wielu inwestorów.

Poseł uważa jednak, że trzeba sprywatyzować na przykład PKP Cargo. Zastrzegł przy tym, że prywatyzacja nie jest panaceum na wszelkie problemy. - Jak ktoś myśli, że po prywatyzacji coś się poprawi, to dedykuję sytuację w Wielkiej Brytanii, gdzie po prywatyzacji pociąg przyjeżdża, albo nie - mówił w radiowej Trójce. Paweł Poncyljusz chciałby, żeby za bałagan na kolei konsekwencje ponieśli także inni, odpowiedzialni za tę sytuację, a nie tylko wiceminister Engelhardt.

DOSTĘP PREMIUM